Uždaryti

Turkiška pirtis Marmaryje

Jūs esate čia: Namai » Rask pirtį » Apsilankymai pirtyse » Turkiškos pirtys » Turkiška pirtis Marmaryje

Kaip iš tikrųjų atrodo pirtis Turkijoje?

Savo patirtimi turkiškoje pirtyje maloniai sutiko pasidalinti žurnalo „Mama" direktorė Virginija. Pateikiame jos pasakojimą.

„Praeitais metais teko ilsėtis Turkijos kurorte, Marmaryje, ir lankytis turkiškoje pirtyje. Ji buvo įrengta viešbučio rūsyje. Interjeras nebuvo kažkuo ypatingas, be vertingų detalių. Priepirtyje stovi standartiniai plastmasiniai krėslai. Daiktus palikome metalinėse spintelėse, įsispyrėme į šlepetes ir patraukėme vidun. Visų pirma buvome pakviesti į garinę sušilti. Garinės interjeras labai priminė mūsų lietuviškas pirtis: viduje viskas buvo apkalta medžiu. Ten buvo trijų aukštų sėdimos vietos - galima pasirinkti norimą temperatūrą. Mus paprašė stipriai išprakaituoti, kad nusiplautų viršutinis nešvarus odos sluoksnis.

Išprakaitavusios garinėje ėjome į dušą. Po dušo patekome į didelę bendrą patalpą, kurioje lyg koks rūkas tvyrojo garas ir buvo sunku, ką nors gerai apžiūrėti. Didelės patalpos pasieniuose daug mažų praustuvių su žalvariniais čiaupais. Ten buvo taip pat marmuriniai gultai, kuriuos laistė karštu vandeniu. Visur sėdėjo ir stovėjo lankytojai, daugiausiai turkai, kai kurie masažavo vieni kitus. Susidariau bendrą įspūdį, kad turkai skiria sau daug dėmesio. Sėdi, arbatėlę gurkšnoja, šypsosi - jokio streso...

Į pirtį ėjome su maudymosi kostiumėliais. Tačiau vietiniai pirtininkai juokėsi: „Nors ir gražūs jūsų kostiumėliai, jums jų nereikės, galite mums jų nedemonstruoti". Taip iš tikrųjų ir buvo. Pradėjo mus masažuoti muilo putomis: tie kostiumėliai kaip slydo - taip ir nuslydo. Vikrios masažuotojo rankos pasiekė visur. Tiesa, nieko nesimatė, nes kūnai dar prieš masažą buvo gausiai padengti muilo putomis.

Po garinės mums pasiūlė atsigerti arbatos, tačiau ir taip jautėmės gerai. Taigi sėdėjome susisupusios į rankšluosčius ir laukėme, kol mums atlaisvins po karštąjį gultą. O tie gultai padaryti iš marmuro, bent jau taip atrodo. Paguldo tave ten, gal net aukščiau, negu reikia. Guli, matai, kaip aplink kitus muiluoja ir lauki, kol ateis tavo eilė. Pirma procedūra - viso kūno paviršiaus pilingas su kažkokia koše. Pradeda masažuoti nuo kojų pirštų galiukų ir tokiais mažais sukamaisiais judesiais eina aukštyn. Išmasažuoja ir nugramdo visą kūną. Po to su kaušais nulieja ir pradeda prausimą. Iš pražių pagamina muilo putas. Į audeklinį maišelį įdeda alyvuogių muilo ir pila karšto vandens. Tada maišelis stipriai kratomas ir plakamas, o muilas viduje labai stipriai putoja. Vanduo iš tikrųjų būna labai karštas, iš maišo drimbančios putos beveik plikina atvėsusią nugarą. Paskui dar rankomis maišą nubraukia ir visą tavo kūną padengia tankiu putų sluoksniu. Tada kiša į muilą rankas ir tave visą muiluoja ir masažuoja. Nuogomis rankomis lenda ir po rūbais, kur norėtum ir nenorėtum. Taip darydami tave šnekina, puikiausia rusų kalba. Klausinėja tavęs visokių dalykų. Ten dirba daug kazachų, kurie uždarbiauja vasarą, o žiemą važiuoja namo ir gyvena iš uždirbtų pinigų.

Visus rūbelius greitai numuilavo. Nugarą masažuoja ir smakru. Po masažo nuveda prie praustuvų, aplieja vandeniu ir nuplauna putas. Tada susupa į rankšluosčius ir leidžia pailsėti. Po tų procedūrų jautiesi, kaip naujai užgimęs, perbrauki per odą, atrodo, lyg šilkas būtų. Poilsio kambaryje lauki, kol atsilaisvins masažo kambariai. Kūnas tuo metu turi pailsėti, atsipalaiduoti.

Masažinėje stovi stalai, užtiesti rankšluosčiais. Atsiguli ant jo, kojos aukščiau. Jie naudoja aliejų, pradeda nuo kojų pirštų. Išmasažuoja absoliučiai visą kūną. Masažuotojais dirba ir moterys, ir vyrai. Gali pasirinkti, kas tave masažuos. Aš pasirinkau vyrą, pagalvojau, kad matau jį pirmą ir paskutinį kartą, tai nusprendžiau pabandyti. Pamaniau, gal vyrai profesionalesni. Jie patvirtino - taip taip, esame profesionalūs... O mano draugė pasirinko moterį... Pirties kaina taip pat skiriasi, priklausomai nuo to, ar renkiesi masažą. Dauguma pirtininkų yra susiję su vietiniais prekybininkais. Masažuoja tave ir pasakoja, kad pažįsta draugą, turintį aukso parduotuvę, kurioje galima pigiai apsipirkti.

Užrašė ir publikavimui parengė Rimas Kavaliauskas 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“