Uždaryti

Apsilankymas Vabalynėje

Jūs esate čia: Namai » Rask pirtį » Apsilankymai pirtyse » Lietuviškos pirtys » Apsilankymas Vabalynėje

Trečia 2016 metų Kalėdų dieną Pirties meistriškumo klubo nariai išsiruošė į neseniai pradėjusią savo veiklą Vabalynės pirtį.

Pirties aplinka maloniai nustebino - erdvu, gražu. Egidijus ramiai aprodė savo naujas valdas - tvenkinį su šaltiniais, sraunų Merkį, ąžuolus, „pirtininko“ ir „žolininkės“ namelius. Viskas gražu net ir ūkanotą žiemos dieną.

Pagaliau prieiname prie pirčių. Jų net dvi - Baltoji, kūrenama labiau tradicine periodinio kūrenimo krosnimi bei šiandien mus labiau dominanti Juodoji (dūminė) pirtis.

Užėjus į garinę iš pradžių net nematai jos realaus dydžio, tačiau palaipsniui akys apsipranta ir supranti patekęs į labai savotišką pirtį. Lubos - aukštos, erdvu, plautai taip pat ispūdingo pločio - 180 cm. Tiesiog nekantraujame išbandyti.

Dūminės pirties garinė. Pirtis.lt
Erdvi Juodosios pirties garinė

Kol dar krosnis kūrenasi, kalbiname Egidijų. „Krosnyje yra net 8 tonos akmenų“ - su šypsena išduoda pirties užmojus jis. Tačiau vėliau kukliai pripažįsta, kad didesnė akmenų dalis tarnauja kaip krosnies pagrindas ir sienos, o tikrai įkaista kur kas mažesnė jų dalis - gal apie 800 kg, niekas tiksliai pasakyti negali.

Dūmai kūrenant išleidžiami per vadinamąjį „aukštinį“ - uždengiamą dangčiu skylę lubose. Kol pirtis dar kūrenasi - aukštinis atviras, madantis jis sandariai uždaromas, kad garas neišeitų.

Dūminės pirties pakura. Pirtis.lt
Galinga pakura beregint praryja malkas.

Pirties paruošimo niuansai gerai matosi videoataskaitoje, taigi labiau aprašysiu įspūdžius.

Vabalynės pirtyse

Video įspūdžiai

Komentarai

Straipsnis neturi komentarų. Būk pirmas!

(Reikia prisijungti, kad galėtumėte rašyti komentarą.)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“