Uždaryti

Moderni „Jazzhotel" dūminė pirtis

Jūs esate čia: Namai » Kultūra » Publikacijos » Pati juoda, o baltai prausia. Dūminė pirtis » Moderni „Jazzhotel" dūminė pirtis

Moderni „Jazzhotel" dūminė pirtis

Kita mūsų aplankyta pirtis yra netoli Vilniaus – 24-jame kelio Vilnius – Druskininkai kilometre. Prie nedidelio Meduvio ežero pušyne prisiglaudė naujai perstatyta vasarvietė. Dabar čia – viešbutis gamtoje Jazzhotel. Jo svečiai turi unikalią Lietuvoje galimybę pasidžiaugti išskirtine dūmine pirtimi. Pastatyta ji pagal originalų projektą, siekiant kuo labiau išryškinti natūralių gamtinių medžiagų grožį. Statinys ręstas su senovišku dosnumu statybos medžiagai, ąžuolo atriekta iš širdies, statyta šimtmečiams. Kiekviena pirties siena – tai 3 stori maumedžio rąstai ant didžiulių pamatinių akmenų. Pirties stogą remia gumbuoti medžių kamienai, o viduryje stūkso masyvi akmenų krosnis. Jos apačioje žioji atvira pakura, o viršų gaubia dūmų surinktumas su kaminėliu. Didžioji dūmų dalis kurenant iškart ištraukiama lauk. Tačiau garinėje jų lieka pakankamai ir pirtis įgauna puikų aromatą.

Pirmas „užėjimas" į šviežiai iškrentą pirtį gali būti palygintas su daug kuo – vieniems jis primins prabangaus ką tik išleisto albumo atvertimą, kitiems – atkimštą kolekcinio vyno butelį, dar kažkam – išsivoliojimą pirmame žiemos sniege. Visos asociacijos susiję su uosle, lytėjimu, ypatinga gaiva, šventiška nuotaika, gerų pasikeitimų lūkesčiu. Jazzhotel pirtyje jums pasirodys, kad peržengėte gero kino filmo ekraną ir atsidūrėte kažkur toli toli ir seniai seniai, kai žemėje dar gyveno nykštukai, troliai ir elfai. Paslaptingoje prietemoje šmėžuoja kažkokie pavidalai, o pati pirtis regis lėtai lėtai alsuoja kaip didelė labai rami ir labai savimi pasitikinti būtybė. Jūsų draugai nejučiom išsislapsto erdvios pirties kampeliuose, tyla kalbos. Ši garinė, kaip jokia kita nuteikia apmąstymams.

O štai kažkas nutarė garo užpilti. Kad tai padarytum turi žengti iš savo kampo į simbolinį pirties centrą ir stoti lyg prie didelių juodų vargonų pulto. Akmenų krūsnis atvira iš visų pusių ir sprendimas kur pilti vandenį priklauso tik nuo jūsų. Pirmas kaušas. Antras. Krosnis atsiliepia lėtai, tarsi nenoriai. Tačiau šiame lėtume jaučiasi galia. Garas ateina palengva, didelis garinės tūris jį „amortizuoja" ir sėdintys draugai net nepajunta iš kurios pusės juos pradeda supti kaulus atpalaiduojantis švelnus karštis. Užteks. Sėdatės į savo vietą ir atsiduodate palaimai. Laikas trumpam sustojo – jūs pirtyje...

Ponas Nikolajus, sumanęs pastatyti šią pirtį sąmoningai neįvedė į ją vandentiekio. Kiek reikia – prinešama rankomis. Kaip senais laikais. Kuo mažiau technikos – tuo patikimiau. Kiek yra – tiek ir užtenka. Beje, Nikolajus moka nuostabiai perti ir masažuoti, todėl jei pasiūlys – neatsisakykite. Pats išbandžiau ir galiu tik galvą nulenkti prieš jo sugebėjimą gerai nuteikti žmogų, suteikti jam ne tik fizinį, bet ir emocinį pasitenkinimą, kai subtilus vyriškas jumoras išsklaido paskutinius šešėlius, dengiančius jūsų veidą ir po visų procedūrų, netikėtai gavus karšto vandens kubiliuką ant galvos, jums norisi tik šypsotis, nes nieko kito jūs ir nebegalite.

Po šitokių pirties malonumų taip ir traukia išsitiesti prieš židinį ar tiesiog pasėdėti su gerais draugais prie puodelio arbatos. Tai padarysite sausame šiltame priepirtyje arba, jei nutarsite likti viešbutyje – jo svetainėje, prie liepsnojančio židinio.

Kaip jau supratote, aš beveik įsimylėjęs „Jazzhotel" pirtį. Nes yra už ką. Kas joje buvo, mane supras. Kiekviena pirtis yra mažas stebuklas, o ši – ypač.

 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Sveikos pirties dėsniai

2021-12-13
Liko 11 vietų
Vebinaras
Apie pirtį, kaip ir apie krepšinį, Lietuvoje išmano visi... O gal visgi ne? Kokia pirtis yra iš tiesų sveika ir gera?

Sveikos pirties procedūra

2021-12-27
Visos vietos užimtos.
Laumių pirtis, Kaunas
Sveikos pirties procedūra, vedama pirtininko - pirmoji pažintis su gera pirtimi.