Uždaryti

Japonijos miestai

Jūs esate čia: Namai » Kultūra » Pasaulio pirtys » Japoniška pirtis » Japonijos miestai

Japonijos sostinė – Tokijas

Tokijas - Japonijos sostinėTokijas - Japonijos sostinėTokijas - Japonijos sostinėTokijas (jap. 東京都 = Tōkyō-to) – viena iš Japonijos prefektūrų, kurios didžioji dalis yra Kanto lygumoje. Kadangi čia įsikūrę Japonijos vyriausybė ir imperatoriškieji rūmai, Tokijas faktiškai yra Japonijos sostinė., Tokijas yra vienas didžiausių pasaulio miestų. Gyventojų skaičius prefektūroje viršija 12 mln.

Tokijas seniau buvo mažas žvejų kaimas, vadintas Edo. Manoma, kad miestas įkurtas apie XV a. vid. Edo pavadinimu. 1457 m. Ota Dokan čia pastatė Edo pilį. 1590 m., Tokugava Iejasu padarė Edo savo rezidencija ir, jam tapus šiogūnui 1603 m., miestas tapo visą šalį apimančios karinės vyriausybės centru. Vėlesniu Edo laikotarpiu, Edo miestas išaugo į vieną didžiausių pasaulio miestų, kuriame gyventojų skaičius lenkė milijoną. Jis tapo de facto Japonijos sostine nepaisant to, kad imperatorius gyveno Kiote. 1869 m. iš Kioto į Edą buvo perkelta Japonijos imperatoriaus rezidencija ir miestas pervadintas Tokijumi (Rytų sostine, t.y. esančia į rytus nuo ankstesnės sostinės – Kioto).

Tokyo –Japonijos sostinėTokyo – Japonijos sostinė Tokyo – Japonijos sostinė

Tokijo teritorija yra ištęsta 90 km iš rytų į vakarus ir 25 km iš šiaurės į pietus. Tokijui būdingas šiltas ir drėgnas subtropinis klimatas: karštos ir drėgnos vasaros ir švelnios sausesnės žiemos. Čia kasmet sulaukiama taifūnų, nors tik dalis jų būna stiprūs. Paskutinis stipresnis buvo 2007 m. Fitou. Tokijas patyrė pragaištingus žemės drebėjimus 1703, 1782, 1812, 1855 ir 1923 m. 1923 m. įvykusio 8,3 balo stiprumo pagal Reichterio skalę žemės drebėjimo metu žuvo 142 000 žmonės. Pagamina apie 20 proc. visos Japonijos produkcijos.

Tokyo zuvų turgusTokyo zuvų turgus

Tsukiji - didžiausias pasaulyje žuvų turgus. 400 jūros gėrybių rūšių iš 60 šalių. Dirba nuo 5 iki 11 val. Turgaus lankymas nemokamas. Pusryčiai turguje - mokami  . Pats šviežiausias sušis 

Senoji Japonijos sostinė – Kiotas

KiotoKioto

Kiotas (jap. 京都 = Kyōto – „Sostinės miestas“) – Japonijos miestas Honšiū saloje, viena iš senųjų šalies sostinių, dabar – prefektūros centras. 1,47 mln. gyventojų (2007), su Osaka ir Kobe sudaro didelę metropoliją. Kiotas įkurtas 792–794 m. kaip Heiankyō. Iki 1868 m. buvo oficiali Japonijos sostinė (paskui ja tapo Tokijas). 1994 m. Kioto senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.Tai didelis pramonės, kultūros ir istorijos centras. Išvystyta elektrotechnikos pramonė, mašinų gamyba, spalvotoji metalurgija, žemės ūkio, lengvoji, maisto, chemijos pramonė, gaminamas stiklas, keramika. Seni tradiciniai amatai (lako, porceliano ir bronzos gaminiai, religinės paskirties prekės). Du universitetai. Kiotas – pagrindinis Japonijos turizmo centras.

Čia yra šiuolaikinės dailės muziejus. Šventykla Todži (VIII-XVII a.), vienuolynai Saihodži ir Tenriūdži (abu iš XIV a.), Rioandži (XV a.). Auksinis paviljonas (Kinkakudži, XIV a.), sidabrinis paviljonas (Ginkakudži, XV a.), Kacuros rūmų ansamblis (XVII a.). Kiemidzu-dera budistų šventovė (pastatyta 798–1633 m.) yra rytinėje miesto dalyje, pagrindiniame jos pastate guli šventas Budos akmuo, prie kurio galima patekti tik tamsiu tuneliu.

Ibusuki – smėlio pirčių kurortas

Ibusuki 指宿市 Ibusuki-shi) yra kurortas su labai maloniu klimatu ir garsėjantis savo natūraliais juodo ir karšto smėlio pliažais vadinamais sunamushi onsen.
Į smėlį žmogus iki kaklo 10 -20 minučių yra užkasama su kimono ( ilgiau išbūti sunku, nes darosi karšta) . Mokėjimas savanoriškas. Procedūra stimuliuoja kraujo apytaką ir šiluma atpalaiduoja visą kūną. Procedūra tinka ir suaugusiems ir vaikams. Mokėjimas savanoriškas.
Mieste gyvena 50 tūkst.žm. Miesto centre yra  Ideka ežeras, didžiausias Kiusiu saloje. Miestas įsikūręs Kaimon  kalno 924 m papėdėje. Šis kalnas dar vadinamas Satsuma Fuji. Klimatas labai malonus visus metus apie + 20 C.

Gyvenimo stilius

Kapsulinis viešbutis カプセルホテル, kapuseru hoteru yra japonų minimalistinis išmislas. Pirmasis 1979 m. Osakoje ( Capsule Inn Osaka). Tipiški išmatavimai 2 m x 1 m x1,25 m. Viduke yra AC, TV, radijas, patalyne, rankšluostis, pirtis atskirai. Jie paprastai būna prie stočių ir kai koks verslininkas nespėja į traukine gali sąlyginai nebrangiai už 21 -4 2 USD pernakvoti. Paprastai kapsuliniai viešbučiai skirti vyrams, bet būna ir mišrių. Moterys atskirame flange. Būna ir vien moteriški 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“