Uždaryti

Profesionalaus vanojimo seminaras

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Renginiai » Mokymai » Profesionalaus vanojimo seminaras

Profesionalaus vanojimo seminaro idėja – suteikti Lietuvos pirtininkams ir pažengusiems pirties mėgėjams progą susipažinti su profesionaliai dirbančiais pirtininkais (-ėmis). Kiekvienas jų turi savo darbo stilių, savą masažo techniką. Ir savo dėstymo metodą.

Susipažinus iš arčiau su naujomis technikomis, geriau įvertiname savąsias. Tai – kaip veidrodis. Panašiai keičiasi patirtimi ir kitų profesijų atstovai. Pirtininkams, vanotojams tai dar svarbiau, nes ši profesija dar formuojasi, atsikuria. Girdime ir daug spekuliacijų ta tema, kalbų apie „nacionalines pirtis“, „neteisingas pirtis“. Kiekviena nuomonė turi racionalų grūdą, bet rasti jį gali kiekvienas pats. Kaip ir suformuoti savo unikalų „geros pirties“ receptą. Pirties akademijos vaidmuo – pateikti Lietuvos pirties entuziastams kuo daugiau „medžiagos“ pirties kūrybai. Kuo daugiau bus gerų pirčių – tuo laimingesni būsime.

Pirties seminaras su Svetlana Serebrova

2010 m. sausio 22-25 d. Vilniuje viešėjo pirtininkė iš Maskvos Svetlana Serebrova. Įvyko keli susitikimai su ja: privačioje pirtyje Vilniuje, viešojoje Druskininkų pirtyje ir 2 tiksliniai vanojimo meistriškumo užsiėmimai studijuojantiems pirties meistriškumo kursuose.

Svetlana Serebrova gimė 1968 m. Permės mieste prie Uralo. Su laiku pastebėjo, kad jos rankų prisilietimas gydo, o jai pačiai tai buvo labai malonu. Tada ir apsisprendė – baigė masažo kursus, išsinuomavo pirtį ir ėmė dirbti. Darbo pirtyje mokėsi pati. Vėliau įsijungė į Sergejaus Slubskio (Maskva) vadovaujamą komandą.

Su Svetlana susipažinome 2-ojo tarptautinio vanojimo čempionato metu. Čia ji pasirodė kartu su savo mokytoju Sergejumi, ir... netikėtai aplenkė jį. Kilo mintis pakviesti ją į Lietuvą, nes aktyviai profesionaliai dirbančių pirtininkių yra labai mažai...

Šiuo metu Svetlana dirba intensyviai, pragyvena vien iš pirtininkės darbo ir išlaiko du beveik suaugusius vaikus Važinėja į iškvietimus, vienas pilnas „kliento“ išpirtinimas kainuoja nuo 5000 rub (apie 450 Lt), vanojimas – mažiausiai 2000 rub. Palyginus Maskvos pirties paslaugų kainas, supratome, kad Svetlanos pasirodymai Lietuvoje buvo gryna labdara Lietuvos pirtininkams. Kas į juos pateko – sužinojo daug.

Pirties procedūra „pagal Svetlaną“

Kaip ir kiti pirties meistrai, Svetlana prisilaiko „pirties supuoklių“ taisyklės, tai yra pirmi užėjimai būna trumpesni ir silpnesni, paskui – intensyvus vanojimas ir bridimas eketėn arba apsitrynimas sniegu, paskui – baigiamasis pasišildymas.

Svetlanos amplua – vyrų vanojimas. Pasak pirtininkės vyrui maloniau, kai jį vanoja moteris. Tad jos pirties procedūra labiau skirta vyrams, nors ją puikiausiai galima atlikti ir moterims.

Pirmo užėjimo metu Svetlana švelniai vantomis sušildo klientą, šiek tiek paglosto vantomis, švelniai paperia. Paskui vikriais greitais judesiais ištepa kūną mišiniu, susidedančiu iš spanguolių ir medaus (1 prie 1). Rūgščios uogos su medumi puikiai išvalo užsikimšusias odos poras, sukelia šviežumo ir gaivos pojūtį. Be to, spanguolės yra natūralus antibiotikas. Jei vyrą tepa žmona – tepamas visas kūnas, jei ne – tepamas ne visas :) Užėjimas baigiamas stipresniu vanojimu, geriau įšildant kūną, leidžiant jam gerai išprakaituoti. Po pirmo pėrimo einama į šiltą ar drungną dušą.

Po poilsio pertraukėlės – antras užėjimas. Dabar jau vanojama iš peties. Stengiamasi gerai sušildyti stambiuosius kūno sąnarius: klubus, kelius, pečius. Daromi keli vertimai, jei klientas stambus galima vanoti šonus atskirai.

Įdomu, kad gale vanojimo Svetlana ima labai stipriais specifiniais judesiais šerti per plačią vyrišką nugarą, taip skatindama limfos ir kitų skysčių apytaką. Vantos tuo metu turi būti plačios ir lengvos, nepermirkusios. Todėl stengiamasi vanojimo metu jas išlaikyti beveik sausas.

Vanojimo pabaigoje klientas pasodinamas veidu į pirtininką (-ę) ir išvanojami jo šonai, pečiai, pilvas, keliai ir blauzdos. O po to – tradicinis prausimas sniegu.

Kiek pailsėjęs klientas kviečiamas atsigulti kur šilčiau (šlapioje prausykloje – procedūrinėje) ar garinėje ant apatinio plauto ir greitais judesiais šveičiamas medaus, druskos ir kukurūzų kruopų mišiniu (medaus šiek tiek daugiau, o druskos ir kruopų – po maždaug po lygiai). Procedūra ilgai neužtrunka – svarbiausia greiti nušveisti odą. Po šveitimo – šiltas dušas ar nuplovimas rankomis.

Daugiau informacijos apie Svetlanos vanojimo techniką skelbiame puslapiuose, kurie prieinami tik lankantiems Pirties meistriškumo kursus ir studijuojantiems klasikinį vanojimą.
 

Taip pat skaitykite

Vanojimo menas

Vanojimo menas

Su vanta reikia elgtis pagarbiai ir jautriai, tada ji darys stebuklus. Vanta yra gyva, ji veikia ne tiek mechaniškai, kiek per… Toliau

Individualios procedūros

Individualios procedūros

Būti pirtininku gali išmokti kiekvienas norintis. Tačiau profesionalus pirtininkas turi mokėti ne tik vanojimą, bet ir kitas… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“