Uždaryti

Kūno praktikos pirtyje

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Renginiai » Mokymai » Kūno praktikos pirtyje

2010 kovo 28 d. Dalios sodyboje, Kaišiadorių raj. 10 -18 val.

Pagrindinis pirties procedūros tikslas – kuo labiau atpalaiduoti žmogų. Tam pasitelkiamos visos įmanomos priemonės. Su kūnu dirbame iki užėjimo į garinę, garinėje ir po kaitinimosi. „Darbas su kūnu“ (vertinys iš angliško bodywork) – labai platus terminas, apimantis daugybę technikų, kurių tikslas yra ne tik atpalaiduoti raumenis, bet ir pataisyti laikyseną, suteikti energijos, atstatyti emocinę pusiausvyrą, sureguliuoti gyvybinės energijos tekėjimą, pagaliau – veikiant kūną pakeisti žmogaus mąstymą. Masažas ir vanojimas, šveitimas ir trynimas, kaitinimas, energetinės praktikos – visa tai patenka į darbo su kūnu sferą.

Šio seminaro tikslas – pristatyti kelias giminingas tarpusavyje darbo su kūnu technikas. Kai kurios jų jau iš dalies pažįstamos Pirties meistriškumo kursų lankytojams. Visos jos susiję su mūsų raumenimis, sąnariais ir sausgyslėmis. Chroniškai įtempti raumenys ne tik vargina, neleidžia atsipalaiduoti ir atsiverti pirties procedūroms, bet gali sukelti ir varginančius skausmus. Jei tos įtampos neišsklaidysime – iškryps laikysena, raumenys dar labiau įsitemps. Susidarys užburtas įtampos ratas, kasdien mus slegiantis.

Kaip atpažinti ir išsklaidyti raumenų įtampas? Ar egzistuoja paprastos ir efektyvios darbo su raumenimis technikos, kurias galėtų taikyti kiekvienas bent minimalią patirtį turintis pirtininkas? Taip, egzistuoja. Šiame seminare jas pristatys 3 savo darbo meistrai. Mūsų tikslas – vieno seminaro metu susipažinti su jų darbo stiliumi, palyginti ir perimti tas detales, kurios labiausiai „atlieps“.

Seminaro temos

1 tema. Biorezoanso taikymas pirties procedūrų individualizavimui

Pranešėjas - gydytojas Nikojal Lobanov. Nikolajus turi sukaupęs didžiulę darbo su biorezonansiniais metodais patirtį. Paskutiniais metais jis gilinosi į moderniosios Berto Helingerio psichoterapiją, taikė jos metodus chroniškų susirgimų gydymui. Taip pat turi plačią laikysenos korekcijos, stuburo bei sąnarių skausmų gydymo mei gydomojo masažo patirtį.

Biorezonanso (aba taikomosios kineziologijos) metodas leidžia nustatyti giluminius sutrikimus organizme, surasti kenksmingus, sveiką organizmo pusiasvyrą ardančius faktorius bei parinkti individualias tą pusiasvyrą atstatančias priemones.

Biorezonansinis metodas nereikalauja iš praktikuotojo gilių ir specialių žinių, kadangi jis pagrįstas tiesioginiu „kliento“ bei „produkto“ santykiu. Todėl jau po pirmo užsiėmimo pirtininkai sugebės: taikyti biorezoanso metodą tinkamiausių individialiai pirties procedūrai priemonių parinkimui (vantos, arbatos, kvapai, maisto produktai).

2 tema. Postizometriniai raumenų tempimo pratimai pirties procedūrose

Viso pasaulio kinezioterapeutai vieningai sutinka, kad slaptos raumenų įtampos yra daugelio sveikatos sutrikimų priežastis. Šios praktikos metu išmoksime atpažinti ir natūraliu būdu pašalinti nesąmoningas atskirų raumenų įtampas – blokus, trukdančius mūsų sąnariams laisvai judėti. Šie blokai sukelia ne tik varginančius sąnarių skausmus,  bet ir slogią nuotaiką, padidėjusį dirglumą, miego sutrikimus.

Ši technika yra visiškai saugi, kadangi masažuotojo vaidmuo apsiriboja tik pagalba „klientui“ atliejant specialų pratimą. Šios technikos mus mokys pirtininkas-masažuotojas Janis Poga (Latvija).

Janis taip pat parodys naujus darbo su garso impulsais metodus. Trumpas, tačiau giliai sklindantis medinių pagaliukų garso impulsas maloniai skverbiasi į raumenis ir pasiekia gilesnius sluoksnius.

Seminaro metu galėsite įsigyti darbo su kūnu priemonių bei jų ruošinių – medžio vytelių, lazdelių, aliejų masažui.

3 tema. Vibraciniai ir rezonansiniai metodai darbe su kūnu

Kinezioterapautas Vismantas Skernevičius pristatys jau šiek tiek pažįstamas, tačiau pabai įdomias technikas, naudotas visų tautų gydovų ir žynių. Jie naudojo šią tecniką gydymui – stuksendavo pirtyse tiek ligotus , tiek sveikstančius. Tolimųjų rytų samurajai, kinų kariai naudodavo šias technikas, kad greitai ir efektyviai atsistatytų po kovų.

Masažas paremtas vibracijų ir rezonanso efektu. Rezonanso dėka poveikis organizmui nėra tik lokalus, jo efektas sklinda po visą organizmą - efektingaiatpalaiduoja psicho- emocinius blokus, įtampas. Išskirtinai nei masažai atliekami rankomis ši technika nesiasocijuoja su atliekančiu masažą asmeniu, taigi nėra ir asmenybinio bloko. Tai galima darytti visur – ant tatamio kabinete, pirtyje, priepirtyje, hamame.

Rekomenduojama turintiems neigiamą požiūrį į gyvenimą, negalintiems atsipalaiduoti po psichologinių traumų. Komplekse su kitomis procedūromis efektyvi Spa paketų formavime dirbant su celiulitu ar nutukimu. Taikytina sportininkams valdant jų priešstartines fiziologines reakcijas

Kaina ir registracija

Dalyvio mokestis 160 Lt.
Aktyviai studijuojantiems pirties kursuose (2009-2010 m. masažo ir vanojimo kursai, pasirengimas baigti A lygį ) 130 Lt.
Pirties akademijos pirtininkų Gildijos nariams 120 Lt.

Seminare dalyvauti kviečiami visi studijuojantys Pirties meistriškumo kursuose ar juos lankę praeityje ir turintys praktinę darbo pirtyje patirtį.

Pasiteiravimai dėl dalyvavimo ir registracija tel. 8 687 11601, el. paštu info[eta]pirtis.lt.www.dalios.pirtis.lt

Visi dalyvavę gaus kurso išklausymo pažymėjimą.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

 

 

 

Janis Poga - masažas prieš pirtį. Pirtis.lt.
Janis Poga demonstruoja masažą medžio pagaliukais

Nikolaj Lobanov tikrina ar tinka vanojimui vanta. Pirtis.lt nuotrauka.
Nikolaj Lobanov tikrina ar tinka vanojimui vanta

Vismantas Skernevicius. Pirtis.lt.
Vismantas Skernevičius specializuojasi kūno technikose, masažuose

 

Seminaras vyks patogioje vietoje tarp Vilniaus ir Kauno, netoli Kaišiadorių, „Dalios sodyboje“
www.dalios.pirtis.lt