Uždaryti

Energetinio suomiško masažo kursas

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Renginiai » Mokymai » Energetinio suomiško masažo kursas

Vyko Villa Alicante 2007-04-22

Kursą vedė gyd. Sanna Kaisa Ilmarinen (Suomija) Trukmė: 8 val.

Šis masažo kursas buvo skirtas praktikuojantiems pirtininkams ir masažuotojams. Sanna Ilmarinen yra žinoma Suomijos gydovė, jau 15 metų ištisai dirbanti masažuotoja seniausioje Helsinkio Kotiharju pirtyje.
Čia ji atlieka ne tik masažus, bet ir tradicines liaudies medicinos kraujo nuleidimo procedūras, kurios Lietuvoje išnyko daugiau kaip prieš šimtą metų.

Specialus pirtinis masažas pasižymi atpalaiduojančiu ir limfotaką skatinančiu poveikiu. O svarbiausia – jo metu aktyvuojami svarbūs žmogaus kūno meridianai ir pašalinami energijos blokai. Tai, kas normaliomis sąlygomis yra sunkiai padaroma, pirtyje pasiekiama žymiai lengviau, nes žmogus jau būna atsipalaidavęs.

Štai kaip savo masažo procedūrą pristato pati jos autorė, Sanna Kaisa Ilmarinen, masažuotoja ir gydovė.

„Šis masažas paprastai atliekamas prieš kraujo nuleidimą. Tačiau jei ir nedaromas kraujo nuleidimas, šis viso kūno masažas veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai.
Viskas vyksta taip:
Masažo metu aš naudoju jonažolių aliejų, kuris nuo seno naudojamas Suomijos liaudies medicinoje ir yra žinomas teikianti jėgos (galios, energijos) priemonė. Šio masažo metu visada naudoju šį aliejų.
Pradedama nuo to, kad masažuojamajam ant nugaros pusiaujo srityje užpilama daug aliejaus, o nuo liemens „keliaujama" link kojų ir kojomis žemyn. „Apkeliaujami" kojų meridianai. Po to pereinama prie nugaros bei rankų iš nugaros pusės. Masažuojant naudojama daug aliejaus ir masažuojama plačiais raminančiais judesiais.
Masažo metu tiriama ar yra kokių nors trombų (užsikišusių kanalų) ir susikoncentruojama ties jų atidarymu masažo metu. Kiekvienu atveju reikia individualaus priėjimo, kaip atidaromi tie energetiniai kanalai arba meridianai.
Po to masažuojamasis apverčiamas ant nugaros ir pradedama masažuoti nuo pėdų, po to masažuojami tarpupirščiai, pirštai, po to kojų šonai, vidinė pusė. Po to „keliaujama" per kojų meridianus („In" meridianus) į viršų. Visur naudojamas aliejus. Vėliau pereinama prie pilvo masažo. Jis masažuojamas labai ramiai ir tada „keliaujama" į krūtinės ląstos sritį. Po to tam tikru būdu daromas plaučių, kvėpavimo atidarymas. Spaudžiami ir sukami šonai. Tai gera kvėpavimo atidarymo sistema.
Vėliau pereinama prie rankų masažo. Kruopščiai masažuojama vidinė rankų pusė, ten yra daug svarbių meridianų bei atidaromų taškų. Masažuojami riešai ir pirštai.
Vėliau masažuojamas sprandas ir kaklas. Tada nuo rankų nuplaunamas aliejus ir masažuojama galvos oda, šiek tiek veidas ir tam tikra technika masažuojamos ausys.
Štai masažas ir baigtas. Einama į šiltą, tačiau nekarštą pirtį, kad aliejus įsigertų į odą. Jei toliau daromas kraujo nuleidimas, einama į dušą ir dar šiek tiek pasigarinama pirtyje. Jei kraujo nuleidimas nedaromas, šioje vietoje masažas baigiamas. Prasideda naujas periodas gyvenime ir galima būnant laimingu ir sveiku tęsti savo kelionę. "

Pokalbis užrašytas 2007-02-29 d. Helsinkyje
Užrašė Rimas Kavaliauskas
Iš suomių kalbos išvertė Alma Dabkutė 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Sveikos pirties įvadas. Vebinaras

2020-06-08
Liko 39 vietos
Vebinaras
Apie pirtį, kaip ir apie krepšinį, Lietuvoje išmano visi... O gal visgi ne? Kokia pirtis yra iš tiesų sveika ir gera?

Vantos ir augalų naudojimas pirtyje. Vebinaras

2020-06-09
Liko 39 vietos
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirtis ir sveikata

2020-06-15
Liko 40 vietų
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Vanojimo pagrindai. Vebinaras

2020-06-16
Liko 39 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Oda pirtyje. Vebinaras

2020-06-29
Liko 40 vietų
Kaip mūsų oda reaguoja į pirties procedūras? Kaip teisingai prausti ir šveiti odą?

Pirties mikroklimatas. Vebinaras

2020-06-30
Liko 39 vietos
Garas - mistiškas, sunkiai suprantamas, bet be jo pirtis - ne pirtis. Kviečiame susipažinti su gero garo paslaptimis!

Mokymų istorija