Uždaryti

Japonijos pirtys 2010

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Kelionės ir ekskursijos » Japonijos pirtys 2010

Šiai kelionei ruoštasi ilgai. Kaip į pirtį... Kelionė, kaip ir pirtis keičia ne tik savijautą, bet ir mąstymą, požiūrį į save ir galiausiai – likimą. Po gulinčiu akmeniu ir vanduo neteka... Nebūtume keliavę į rytus – kaži ar turėtume prieskonius, egzotiškus masažus, meditacijos technikas.

Šios kelionės tikslas – parodyti pasaulio garso pirties guru, kad yra tokia lietuviška pirtis, kurioje gyvos tradicijos, gyvas meistriškumas, gyvos vantos... Parodyti ir sulieti ją su pasauline pirties, saunos, onsen, hamamo gerovės kultūra. Paragauti tų pojūčių, kuriuos jau daugelį metų vėl ir vėl patiria japonai, sušildami motinos Žemės dosniai dovanotame karštų šaltinių vandenyje.

Tikiu, kad yra ko pasimokyti iš japonų pirties. Tai – sena, giliai apraizgyta tradicijomis kūno ir dvasios švarinimo, gryninimo kultūra. Tokia gili, kad yra savipakankama, save atnaujinanti, seniai pamiršusi nebrandžiai paauglystei būdingą norą reklamuotis, šaukti apie save. Laukianti, kol mes subręsim tiek, kad be raginimų suprasime, kad verta keliauti tūkstančius mylių, kad valandai pasinertume į garuojančią tylą...

Išvyka skirsis nuo tradicinių turistinių ekskursijų. Keliausime vietiniais japonų traukiniais, miegosime vietiniuose viešbučiuose, valgysime vietinį maistą. Keliausime toli tam, kad pagaliau sustotume...

Dar yra galimybė prisijungti prie šios kelionės. Ar jums to reikia – pasakys jūsų širdis. Nežadame imti visų, pareiškusių norą, tačiau išklausysime visus. Apie savo ketinimą prisijungti rašykite info[et]pirtis.lt.

Japonijos apžvalga

Japonija (jap. 日本国 = Nippon koku arba Nihon koku, 日 (saulė) 本 (šaknys/kilmė), pažodžiui „saulės kilmė“). Lietuviškas pavadinimas „Japonija“ yra egzonimas ir japonų kalboje nevartojamas. Japoniškai šalis vadinama Nippon (にっぽん) ir Nihon (にほん), abiejuose variantuose naudojami tie patys hieroglifai - 日本. Japonijos vardas dažnai verčiamas kaip „Tekančios Saulės šalis“, yra kinų kilmės ir apibūdina Japonijos geografinę padėtį Azijos žemyno atžvilgiu. Žodis Nippon naudojamas oficialiausiais tikslais, įskaitant Japonijos valiutą, pašto ženklus, tuo tarpu Nihon naudojamas labiau kasdieninėje kalboje.Prieš Japonijai užmezgant ryšius su Kinija, Japonija buvo žinoma kaip Va (Wa iš pradžių naudotas ženklas 倭, reiškiantis „neūžauga“, „nykštukas“. Vėliau buvo pakeistas į ženklą 和 – „taika“, harmonija“) arba 'Jamato (Yamato, 大和 „Kalnų kelias“), Hi no moto („Saulės kilmė“) pavadinimais.

Japonijos archipelagą sudaro 6852 salos. Didžiausios salos, Honšiū, Hokaidas, Kiūšiū ir Šikoku, sudaro 97 % visos žemyninės Japonijos teritorijos. Daugumos salų paviršius kalnuotas, nemaža dalis turi ugnikalnių. Aukščiausia Japonijos viršūnė, Fudzijamos kalnas, yra ugnikalnis. Pagal gyventojų skaičių Japonija dešimta - joje gyvena apie 128 mln. gyventojų. Didysis Tokijas, kuriame yra ir pati de facto Japonijos sostinė, bei kelios ją supančios prefektūros, yra didžiausia metropolinė zona pasaulyje, turinti virš 30 mln. gyventojų. Archeologiniais tyrinėjimais nustatyta, kad žmonės Japonijos salyne gyveno dar vėlyvajame paleolito laikotarpyje.

Pirmąkart apie Japoniją trumpai užsimenama I a. Kinijos istorijos tekstuose. Pagal 1947 m. išleistą šalies konstituciją, Japonija yra unitarinė konstitucinė monarchija, su imperatoriumi ir išrinktu Japonijos parlamentu Kokkai. Japonija yra antra pagal nominalųjį BVP ir penkta pagal ginklavimosi biudžetą. Tai taip pat ketvirta didžiausia eksportuotoja ir šešta didžiausia importuotoja pasaulyje, pirmaujanti moderniomis technologijomis ir automobilių detalėmis. Japonijoje gyvenimo trukmė ilgiausia pasaulyje. Nors tradiciškai įprasta Japoniją skirstyti į 8 regionus, administratiškai šalis suskirstyta į 47 prefektūras, kurių kiekvieną valdo išrinkti gubernatoriai, įstatymų leidžiamasis organas ir administracijos biurokratija. Prefektūros susiformavo XIX a. pabaigoje vietoj daugiau nei tūkstantį metų egzistavusių kitų administracinių vienetų, – žemių.

Šaltinis: http://lt.wikipedia.org/wiki/Japonija

Grupė

Grupė jau suformuota. Keliauja: Rimas, Asta, Saulius, Sauliaus draugė, Kęstutis, Aušra ir Aušros draugė.

Kelionės grafikas

Formuojamas. Informacija bus pateikta vėliau.


Taip pat skaitykite

 

Rašykite komentarus 

Dalintis

Taip pat skaitykite

Onsenas, šiltųjų versmių pirtis

Karštosios versmės nuo seno viliojo žmones. Jose prausėsi, šildėsi, gydėsi... Jos virto pirmosiomis natūraliomis pirtimis, kur… Toliau

Japoniškos pirties etiketas

Japoniška pirtis, kaip ir japoniška arbatos ceremonija, pasižymi ypatingu etiketu. Jis užtikrina procedūros rimtį ir higieną,… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“