Uždaryti

Japonijos gamta

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Kelionės ir ekskursijos » Japonijos pirtys 2010 » Japonijos gamta

Fudzijama – aukščiausias Japonijos kalnas

Fudzijama. N. Rerichas.
Fudzijama. N. Rerichas, 1936.

Fudzijama – aukščiausias Japonijos kalnas, Honšiū saloje, Ramiojo vandenyno pakrantėje, už 96 km nuo sostinės Tokijo. Fudzijamos kalnas yra Japonijos simbolis. Japonai pagarbiai jį vadina Fudzi-san. Senieji Japonijos gyventojai ainai šį kalną laikė šventu ir manoma, kad jo vardas kilęs iš žodžio fuchi, reiškiančio „ugnis“. Aštuonios viršūnės iškyla iš kraterio žiedo, todėl jis atrodo dantytas. 700 m pločio krateris, žinomas kaip Nain (šventovė), taip pat garbinamas. 3776 m aukščio Fudzijamos kalnas yra ugnikalnis – ir dar neužgesęs. Nuolat išsiveržianti lava ir pelenai supylė šį kalną. Jo skersmuo apačioje yra 125 km. Pirmą kartą išsiveržimas buvo užregistruotas 800 m., vėliau įvyko dar keletas, o paskutinis išsiveržimas užfiksuotas 1707 m. Tada juodi pelenai nuklojo ir Tokijo gatves. Fudzijamos kalnas yra žinomas ir kaip populiariausia savižudybių vieta Japonijoje. Pavyzdžiui, vien 2002 m. ten rasti nusižudę 78 žmonės. Šiuo metu kalno miškuose stovi ženklai, siūlantys apsigalvoti, nesižudyti.

Fuji kalnas gyvai:
http://live-fuji.jp/fuji/livej.htm

Aso – aktyvus vulkanas

Aso vulkanas ( Mt. Aso, Aso-san) Susideda iš 5 vulkanų: Neko, Taka, Naka,Eboshi, Kisima. Aso vulkanas turi didžiausią pasaulyje kalderą, kurios perimetras 130 km. iš šiaurės į pietus 25 km., iš rytų į vakarus 18 km. Aukščiausia viršūnė 1592 m. Kaldera pradėjo formuotis prieš 300 000 metų ir galūtinai susiformavo prieš 90 000 metų.

Karšto smėlio pliažas

Karšto vulkaninio smėlio pirtis. Pirtis.lt.Karšto vulkaninio smėlio pirtis. Pirtis.lt.

Karšto vulkaninio smėlio pirtis. Pirtis.lt.

Ibusuki 指宿市 Ibusuki-shi) yra kurortas su labai maloniu klimatu ir garsėjantis savo natūraliais juodo ir karšto smėlio pliažais vadinamais sunamushi onsen.
Į smėlį žmogus iki kaklo 10 -20 minučių yra užkasama su kimono ( ilgiau išbūti sunku, nes darosi karšta) . Mokėjimas savanoriškas. Procedūra stimuliuoja kraujo apytaką ir šiluma atpalaiduoja visą kūną. Procedūra tinka ir suaugusiems ir vaikams. Mokėjimas savanoriškas.
Mieste gyvena 50 tūkst.žm. Miesto centre yra  Ideka ežeras, didžiausias Kiusiu saloje. Miestas įsikūręs Kaimon  kalno 924 m papėdėje. Šis kalnas dar vadinamas Satsuma Fuji.
Klimatas labai malonus visus metus apie + 20 C.

Taip pat skaitykite

 

Taip pat skaitykite

Onsenas, šiltųjų versmių pirtis

Karštosios versmės nuo seno viliojo žmones. Jose prausėsi, šildėsi, gydėsi... Jos virto pirmosiomis natūraliomis pirtimis, kur… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Sveikos pirties dėsniai

2021-12-13
Liko 11 vietų
Vebinaras
Apie pirtį, kaip ir apie krepšinį, Lietuvoje išmano visi... O gal visgi ne? Kokia pirtis yra iš tiesų sveika ir gera?

Sveikos pirties procedūra

2021-12-27
Visos vietos užimtos.
Laumių pirtis, Kaunas
Sveikos pirties procedūra, vedama pirtininko - pirmoji pažintis su gera pirtimi.