Uždaryti

Rimo žiemos pirties procedūra

Jūs esate čia: Namai » Pirtininkams » Procedūrų scenarijai » Rimo žiemos pirties procedūra

Šaltos žiemos metu pirtyje siūlau išbandyti tokią žiemos pirties procedūrą. Ją galite keisti pagal savo skonį.

Procedūros priemonės

sniegas, ledas, kadagio ir beržo vantos, spygliuočių eteriniai aliejai.

Kūrenimas

Ilgiau nei paprastai, baigiant kūrenti ant akmenų dedame sniego, suvilgyto vandeniu, kuriame buvo plikomos kadagio vantos.

Procedūros eiga

Prieš 1 užėjimą

Basas kojas išsitriname sniegu.

1 užėjimas

Atsigulame ir basas kojas iškeliame viršun. Gulime tol kol kojos atšyla. Einame gerti arbatos.

2 užėjimas

Atsigulame ant nugaros ir pilame kadagių vandenį ant akmenų. Ant veido užsidedame šaltą beržinę vantą. Mėgaujamės vis tirštjančiu garu. Pabaigoje pakeliame kojas ir pavanojame jas beržine vanta. Po garinės trumpam išeiname į lauką kur natūraliai atvėstame. Išgeriame šiltos arbatos.

3 užėjimas

Pilame garą ir vanojamės. Pusę viso laiko vanojame kojas ir pėdas. Prieš pat galą - papildomas gūsis garo nugarai. Išėję priepirtyje prisėdame minutei. Paskui – eketė arba apsitrynimas sniegu. Paskui- iškart į garinę 5 min.

4 užėjimas

Kartojame 3 užėjimą, nes patiko :) Vanojame vieni kitus. Pėdas vanojame kadagiu. Vanojimosi metu, kai labai karšta trinamės sniegu ar ledu tiesiai garinėje. Į eketę eiti nebūtina. Ramiai pasiilsime, atsigeriame vėsaus vandens ar arbatos.

5 užėjimas

Šiltoje ir drėgnoje garinėje išsitepame medumi ir ištirtiname beržo vantomis. Į medų įlašiname kedrų, kėnių, eglių ar pušų eterinio aliejaus. Taip pat tinka pirties mišinys „tonizuojantis“. Vienas kitam triname nugaras.

6 užėjimas

Ramiai pagulime šiltoje pirtyje. Užtarnautas poilsis.

Žymos: procedūros, sveikata.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“