Uždaryti

Šermukšnis

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Augalų savybės » Medžiai » Šermukšnis

Šermukšnis (lot. Sorbus, rus. Рябина, angl. Rowan, vok. Mehlbeeren)

Lietuvoje savaime auga Paprastasis šermukšnis (Sorbus aucuparia), yra ir kultūrinių, hibridinių veislių.

Šermukšnis mums dovanoja 3 rūšių vantas: lapų, žiedų ir uogų. Uoginės vantos puikiai tinka masažui.
Mūsų protėviai manė, kad šis medis paslaptingai veikia dvasias, vaiduoklius, klajojančias sielas. Šermukšnį visąlaik gaubė paslaptis. Manyta, kad jis saugo nuo mirtinų ligų ir plėšrių žvėrių. Keltai ir galai tikėjo, kad jis gali apsaugoti, ir per audrą slėpdavosi po jo šakomis. Mūsų protėviai manė, kad šio medžio kamieno šerdyje gyvena žemės žaibas. Taigi dangaus žaibas negali šermukšnio paliesti. Iš jo šakų druidai darydavo amuletus, kurie saugodavo ir gydydavo, ar stebuklingąsias lazdeles. Jie rekomenduodavo nešiotis šermukšnio uogų, siekiant apsisaugoti nuo demonų, ir degindavo jo žievę kaip savitus smilkalus. Buvo manoma, kad šio medžio dūmai skatina aiškiaregystę, nuojautą ir gebėjimą bendrauti su dvasiomis.

Šermukšnio gydomosios savybės

Padeda gydyti ginekologines ligas, frigidiškumą; • padeda gydyti nevaisingumą; • harmonizuoja kūno ir dvasios būseną nėštumo metu; • padeda gydyti hemorojinius mazgus; • padeda gydyti virškinimo organų susirgimus; • suteikia odai elastingumo; •išlaisvina nuo negatyvių energijų; • suteikia energinę apsaugą.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Pirties kultūros kursas II. Lietuviška pirtis

2021-03-11
Liko 15 vietų
Vebinaras
Ir vėl prausiamės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2021-03-15
Liko 24 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties kultūros kursas III: Šiuolaikinė pirties kultūra

2021-03-18
Liko 14 vietų
Veninaras
Šiuolaikinė pirties kultūra įvairiose šalyse: hamamas (2 tipai), Šiaurės Europa( Suomijos, Rusija, Estija), Azija (Japonija, Korėja), Amerika (temeskalis, inipi, swtitz), Europa (aufguss).

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-03-29
Liko 29 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.