Uždaryti

Kaštonas

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Augalų savybės » Medžiai » Kaštonas

Paprastasis kaštonas (lot. Aesculus hippocastanum, rus. Каштан, angl. Horse-chestnut)

Kaštonas gali padėti turintiems didelį kraujospūdį ir norintiems išplėsti kraujagysles, nebūtina gerti vaistų – padės kaštono pumpurai. Tik reikia žinoti, kokius pumpurus rinkti. Vaistams imami tik ką pražydę pumpurėliai. Vėliau kaštono pumpurėliai atokaitoje džiovinami. Saulėje džiovinami kaštono pumpurai praranda gydomąsias savybes. Taip pat kaštonas yra klasikinė priemonė gydyti kojų audinių pabrinkimams, uždegimams, varikoziniam venų išsiplėtimui. Kaštono ekstrakte yra natūralių medžiagų, kurios didina venų tonusą, mažina kraujagyslių pralaidumą ir venų uždegimą. Tai stabdo venų plėtimąsi ir stabdo skysčių patekimą į aplinkinius audinius. Be to, kaštonų ekstrakte esančios aktyvios medžiagos skatina skysčių pasišalinimą, mažina dėl pablogėjusios veninės kraujotakos atsiradusius kojų skausmus ir raumenų spazmus, sunkumo ir tempimo pojūtį, odos niežėjimą.

Gydomosios savybės

Mažina reumato, osteochondrozės, sąnarių skausmus; • palankiai veikia moterų krūtų liaukų ligų gydymą; • palengvina sutrenkimų gydymą; • padeda gydyti hemorojinius mazgus; • mažina periferinės kraujo apytakos sutrikimus; • padeda gydyti hipertoniją.
Ką tik surinktais kaštonais naudinga masažuoti ligotą vietą.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Pirties istorija ir geografija. Vebinaras.

2020-04-05
Liko 21 vieta
Vebinaras
Platus pasakojimas apie tai, kaip maudėsi ir tebesimaudo pasaulio tautos. Vebinaras studentams. Atsakymai į klausimus.

Lietuviška pirtis. Vebinaras

2020-04-09
Liko 46 vietos
Vebinaras
Prieš Velykas privaloma nusiprausti. Negalime praustis realiai - prausimės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininkų Vakarų grupė

2020-05-17
Visos vietos užimtos.
Klaipėda, Šiauliai