Kaštonas
Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Augalų savybės » Medžiai » Kaštonas
Paprastasis kaštonas (lot. Aesculus hippocastanum, rus. Каштан, angl. Horse-chestnut)
Kaštonas gali padėti turintiems didelį kraujospūdį ir norintiems išplėsti kraujagysles, nebūtina gerti vaistų – padės kaštono pumpurai. Tik reikia žinoti, kokius pumpurus rinkti. Vaistams imami tik ką pražydę pumpurėliai. Vėliau kaštono pumpurėliai atokaitoje džiovinami. Saulėje džiovinami kaštono pumpurai praranda gydomąsias savybes. Taip pat kaštonas yra klasikinė priemonė gydyti kojų audinių pabrinkimams, uždegimams, varikoziniam venų išsiplėtimui. Kaštono ekstrakte yra natūralių medžiagų, kurios didina venų tonusą, mažina kraujagyslių pralaidumą ir venų uždegimą. Tai stabdo venų plėtimąsi ir stabdo skysčių patekimą į aplinkinius audinius. Be to, kaštonų ekstrakte esančios aktyvios medžiagos skatina skysčių pasišalinimą, mažina dėl pablogėjusios veninės kraujotakos atsiradusius kojų skausmus ir raumenų spazmus, sunkumo ir tempimo pojūtį, odos niežėjimą.
Gydomosios savybės
Mažina reumato, osteochondrozės, sąnarių skausmus; • palankiai veikia moterų krūtų liaukų ligų gydymą; • palengvina sutrenkimų gydymą; • padeda gydyti hemorojinius mazgus; • mažina periferinės kraujo apytakos sutrikimus; • padeda gydyti hipertoniją.
Ką tik surinktais kaštonais naudinga masažuoti ligotą vietą.
Pastabos administratoriui
Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“