Uždaryti

Kadagys

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Augalų savybės » Medžiai » Kadagys

Kadagys (lot. Juniperus, angl. Juniper, vok. Wacholder, rus. можжевельник)

Lietuvoje auga viena savaiminė rūšis, paprastasis kadagys (Juniperus communis), ir dar kelios auginamos kaip dekoratyviniai augalai. Pvz.: kazokinis kadagys (Juniperus sabina), virgininis kadagys (Juniperus virginiana).
Viena iš geriausių vantų, puikiai valo žmogaus energetinį lauką. Turi labai stiprų energetinį potencialą. Tai vanta, kuri veikia ne tik periamą žmogų, bet ir aplinkinę erdvę. Kadagys išskiria didelį fitoncidų kiekį. 1 ha kadagyno išskiria apie 32 kg fitoncidų, todėl ši vanta yra labai geras antiseptikas. Padeda nuo nervinių susirgimų. Taip pat radikulito, osteochondrozės, peršalimo ligų, odos ligų, diatezių.
Kadagio vanta turi būti tinkamai parengiama. Paprastai pirma jis užmirkomas šaltame vandenyje, o paskui apipilamas karštu vandeniu ir iškart dedamas į šaltą vandenį, paskui vėl į karštą. Arba kitas variantas – pakaitinti virš akmenų, tada atšaldyti, tada vėl....
Prieš periant kadagine vanta, žmogų verta patepti medumi arba aliejumi.
Kadagys gali išprovokuoti ankstyvas menstruacijas ir net persileidimą. Kadagio vanta niekada neperiama paskutine, geriau priešpaskutine.

Kadagio gydomosios savybės
 

Atpalaiduoja; • padeda gydyti nervų ligas; • gydo reumatą, osteochondroze, radikulitą; • padeda gydyti plaučių ligas; • gydo peršalimo ligas; • gydo odos susirgimus, diatezę; • slopina paralyžiaus pasekmes; • palankiai veikia ginekologinių ligų gydymą; • mažina prostatos uždegimą.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2021-03-08
Liko 12 vietų
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties kultūros kursas II. Lietuviška pirtis

2021-03-11
Liko 18 vietų
Vebinaras
Ir vėl prausiamės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2021-03-15
Liko 26 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties kultūros kursas III: Šiuolaikinė pirties kultūra

2021-03-18
Liko 18 vietų
Veninaras
Šiuolaikinė pirties kultūra įvairiose šalyse: hamamas (2 tipai), Šiaurės Europa( Suomijos, Rusija, Estija), Azija (Japonija, Korėja), Amerika (temeskalis, inipi, swtitz), Europa (aufguss).

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-03-29
Liko 29 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.