Uždaryti

XIV tarptautinis pirties kongresas

Jūs esate čia: Namai » Pirties akademija » Kongresai, konferencijos » XIV tarptautinis pirties kongresas

Tvarkaraštis

 

I simpoziumas „Suomių saunos tradicijos"

Simpoziumas apžvelgia Suomijos pirties tradicijas keliais aspektais. Kokie mitai, tikėjimai ir tradicijos yra susiję su Suomijos pirtimi? Kaip buvo statoma senoji Suomijos pirtis? Kaip sauna aprašoma suomių literatūroje? Kaip užsieniečiai supranta suomišką pirtį? Kaip atrodo senoji Suomijos dūminė pirtis šiandien?

II simpoziumas „Pirtis, sveikata ir gerovė"

Sveikata ir gerovė – II simpoziumo temos. Čia bus plačiai apžvelgiamas kūno ir dvasios gerovės ryšys su pirtimi. Nors pirties įtaka žmogaus gerovės jausmui yra plačiai pripažinta, pastaraisiais metais ne tiek jau daug buvo tyrinėjimų šioje srityje. Kruopščiai parinkti pranešėjai supažindins klausytojus su naujaisiais tyrinėjimais, be to, laukiame įdomių ir vaisingų diskusijų šia tema.

III simpoziumas „Pirtis ir paskutinės medicinos naujienos"

Šiame simpoziume išgirsime paskutinę informaciją tokiomis kontraversiškomis temomis, kaip vaikai ir nėščios moterys pirtyje, taip pat sužinosime, kaip pirties procedūros padeda kovoti su priklausomybėmis nuo narkotinių medžiagų. Paskutiniai tyrimai apie pirties procedūrų įtaką plaučių ir širdies ligoms taip pat nusipelno atidaus dėmesio.

IV simpoziumas „Kaip pastatyti gerą pirtį"

Pirties, netgi pačios mažiausios, statyba yra iššūkis. O geros pirties statyba – dar didesnis. Suomijos dūminės pirties statyboje paprastai susilieja meistriškumas ir kokybė. Naujų statybos technologijų atsiradimas verčia mus nuolat gyvai domėtis pirties konstravimo problemomis. Pirties kokybė tampa nuolatinių tyrinėjimų objektu.
IV simpoziumą pradės garsūs Suomijos architektai Risto Vuole-Apiala ir Pekka Tommila, jie apžvelgs tradicinės ir ir šiuolaikinės pirties panašumus ir skirtumus. Ventiliacija ir apsauga nuo gaisro taip pat yra labai svarbios pirties ir maudymosi kokybei ir reikalauja individualių sprendimų kiekvienoje geroje pirtyje. Apie tai kalbės Mikko Saari ir Jarmo Majamaa. Jeigu jums pavyksta rasti pusiausvyrą tarp „karščio ir šalčio" bei tarp „ sauso ir drėgno", jūs jau nuėjote tolimą kelią, kuri pradėjo minti dar antikiniai Hipokratas ir Vitruvijus. Ir jeigu jums pavyko nesudeginti savo pirties, jūs turite šansą likti amžinai laimingu pirties savininku.

 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“