Uždaryti

Priemiesčio pirtis, 36 m2

Jūs esate čia: Namai » Pirčių projektai » Priemiesčio pirtis, 36 m2

Ši pirtis gimė iš poreikio šalia individualaus namo turėti jaukią reprezentacinę pirtį, skirtą ir šeimininkams maudytis, ir svečiams priimti ir su artimais šeimos draugais susitikti. Projekto pagrindas buvo Pirties akademijos Kaimiškos pirties projektas. Tačiau jis buvo gerokai pakeistas, kadangi priemiesčio pirties neriboja 25m2 užstatomo ploto limitas.

Pirtis buvo suprojektuota 2007 m. pavasarį, o tų pačių metų rudenį laimingas šeimininkas jau pėrėsi garinėje su puikia periodinio veikimo Rimo krosnimi. Pirtis buvo pastatyta iš 14 cm storio pušinių rastų, kurių kokybiškas suleidimas leido atsisakyti papildomos apdailos tiek poilsio patalpose,tiek garinėje. Statybos sėkmę nulėmė šeimininko visiškas pasitikėjimas projektuotojo žiniomis ir statybos rangovo Gedimino Girjoto (UAB Rasta) kruopštumas ir pasišventimas.

Išplanavimas

Pirties planas primena XVIII a. dvaro sodybos pirtį, kurioje, kaip ir senovinėje troboje buvo 2 galai (garinė bei seklyčia) ir priemenė. Mūsų pirtyje garinė išsiplėtė iki garinės ir prausyklos su mažu persirengimo kambariuku, seklyčia virto pakankamai erdviu pirties poilsio kambariu, o priemenė – buferinių patalpų zona: prieškambariu, tualetu ir technine patalpa. Toks pirties išzonavimas ne tik leido kiekvienoje patalpoje suplanuoti tinkamą mikroklimatą.

Priemiesčio pirties projektas.

Garinė

Garinė suplanuota 4,7 m2 ploto. Ji atrodo nedidelė, tačiau reikia turėti omenyje,kad joje numatyta tik ramiai sėdėti skanaujant pirties garą arba atsiduoti pirtininko vantos glamonėms. Visa kita „šlapia“ veikla yra iškelta į šalia esančią prausyklą, kurioje, kaip ir garinėje yra įrengtas patogus gultas. Tokiu būdu bendras pirties procedūrų plotas ne tik išauga iki solidžių 9,4 m2, bet ir suskyla į 2 klimatines zonas – karštą ir maloniai šiltą. Tokio ploto garinės-prausyklos komplekse vienu metu gali pertis ir maudytis iki 4 žmonių. O tai – visa šeima.

Pagalbinės patalpos

Pirties pagalbinės patalpos įgalina šeimininką paruošti pirtį ir ją prižiūrėti su minimaliomis laiko ir jėgų sąnaudomis. Šiuo atveju vietos limitas leido įrengti ne tik priepirtį, kuriame galima nusiauti ir pasikabinti viršutinius rūbus, bet ir techninę patalpą-kūryklą, kurioje yra saugomi visi pirties priežiūros įnagiai. Be to, kūrykla turi savo atskirą išėjimą į pirties užpakalinę pusę, kur saugomos pirties malkos. Tokiu būdu pirties kūrenimas yra visiškai atskirtas nuo maudymosi zonos.
Sanitarinis mazgas šioje pirtyje turi ir mažą kriauklę, be to, jis papildomai šildomas nuo kambaryje esančios krosnelės – patalpas skiria tik 1 plytos neizoliuotas mūras. Tualete maloniai šilta ir tai yra papildoma apsauga nuo užšalimo.
Įdomus sprendimas – sanitarinis mazgas yra pereinamas. Taip sutaupomas beveik visas kvadratinis metras statinio ploto.

Vandens pašildymas

Vandens pašildymas yra dvejopas – nuo boilerio ir nuo talpaus bako, esančio ant pirties krosnies. Bakas ant krosnies ne tik sušildo vandenį, bet ir saugo garinę nuo perkaitimo.

Krosnis

Kadangi pirtis yra su gurmaniškomis pretenzijomis – vienintelis tinkamas krosnies sprendimas jai – periodinio veikimo krosnis. Kadangi krosnies ir pirties autorius tas pats – jų duetas skamba darniai. Beje garinės krosnis šildo ne tik garinę, bet ir šalia esančią prausyklą – tam numatytos specialios ventiliacinės angos.
 

Svetainė

Pirties poilsio patalpa yra nedidelė, joje neplanuojami pobūviai (tam yra namas), tačiau pasėdėti su puodeliu arbatos po procedūrų čia yra labai malonu. Grindys – medinės, šiltintos. Iš svetainės patenkama į šalimais esančią terasą.

 Tekstas © Rimas Kavaliauskas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Parama Sauna Aid

2023-05-30
Vietų skaičius neribotas
Gobalios Sauna Aid programos rėmimas

Priemiesčio pirties projektas. Garinė.

Priemiesčio pirties projektas. Garinė 2.

Priemiesčio pirties projektas. Krosnis.

Priemiesčio pirties projektas. Svetainė.

Priemiesčio pirties projektas. Pečius.

Priemiesčio pirties projektas. Suolai.

Priemiesčio pirties projektas. Pirties įšorė.