Uždaryti

Pirtis ir imunitetas. Atsakymai ir konsultacijos studijuojantiems

Data: 2021-01-28, 19:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vebinaras

Šis nuotolinis seminaras bus iš dviejų dalių.

Pirmojoje pasigilinsime į mums visiems šiuo metu ypač svarbią ir aktualią imuniteto temą, galimybes jį stiprinti, pasitelkiant pirties procedūras.

Antroji dalis skirta atsakymams į studentų klasusimus, konsultacijoms ir apibendrinimams, susijusiems su pirmosios studijų pakopos (pirties gurmano) studijų temomis.

Pirmoji dalis. Pirtis ir imunitetas

Teigiamas pirties poveikis imuninei sistemai visada atrodė toks akivaizdus ir savaime suprantamas dalykas, jog tam tikrai skyrėme per mažai dėmesio. Visi puikiai žinojome keletą dalykų:

  • Pirma, pirtis – veiksminga ir maloni organizmo grūdinimo ir stiprinimo priemonė. Žmonės, nuolat vaikštantys į pirtį, beveik pamiršta peršalimo ligas ir sezoninius gripus.
  • Antra, pirtis neretai padeda tais atvejais, kai jautiesi prastai. Daugeliui pažįstamas jausmas, kai supranti, jog jau „susigavai virusą“, bet dar nespėjai susirgti. Neretai pakanka gerai pasikaitinti pirtyje – ir bėdų kaip nebūta.
  • Trečia. Pirtis palaiko emociškai. Teigiamos emocijos ir gera nuotaika padeda išlikti sveikiems, o susirgus – greičiau pasveikti. 

Pirties poveikį imuninei sistemai paprastai aptariame kalbėdami apie šilumos poveikį organizmui. Tačiau šį kartą pakviesime šį aspektą patyrinėti atidžiau.

 Pirties termonuotrauka
Pirtyje sušilęs kūnas geriau kovoja su ligų sukėlėjais

Pasaulį sukrėtusi koronaviruso pandemija mums priminė, kaip svarbu nuolat stiprinti savo imuninę sistemą. Mokslininkų prognozės nedžiugina – virusas greičiausiai mutuos, gali kilti ir dar pražūtingesnių epidemijų. Ar pirtis gali mums padėti? Juk tūkstančius metų, per visus marus bei epidemijas, žmonės ją naudojo ir kaip profilaktikos, ir kaip gydymo priemonę. Negi visa tai tebuvo prietarai? O gal visgi, pasikliaudami modernia medicina, iki galo nesame įvertinę tikrojo pirties procedūrų poveikio? Kas vyksta mūsų organizme, kai kaitinamės pirtyje? Kaip į tai reaguoja mūsų imuninė sistema? Kokia temperatūra sunaikina užkratus ir kuo skiriasi jos poveikis mikroorganizmams, esantiems aplinkoje ar ant paviršių ir gyvame organizme? Ir pagaliau – ar pirtį galime naudoti tik kaip profilaktikos, ar ir kaip gydymo priemonę?

Šiame seminare mes aptarsime jau anksčiau žinomus faktus, ir atskleisime naujausius mokslininkų pasiūlymus, idėjas bei atradimus. Bene įdomiausias ir naujausias šios srities darbas – profesoriaus iš Australijos Marko Koheno (Marc Cohen) mokslinis straipsnis apie karščio terapinį poveikį kovoje su Covid-19 infekcija

Antroji dalis. Klausimai, atsakymai, apibendrinimai

Studijuojant ir gilinantis į naujus dalykus visada iškyla daug klausimų ir neaiškumų. Kai po teorinės seminaro dalies seka praktika, į nemažą dalį jų atsakoma per asmeninę patirtį arba papildomai bendraujant su dėstytojais. Kai mokymai vyksta distanciniu būdu, ši galimybė gerokai sumažėja. Juo labiau, kad didžioji dalis pačių įdomiausių klausimų paprastai į galvą ateina jau po seminaro. Todėl nusprendėme pasiūlyti dar vieną formatą - konsultacinį seminarą tiems, kas išklausė įvadinio (pirties gurmano) lygio studijų temas (ar bent vieną iš jų):

Numatomas šios dalies turinys:

  • Anketose dažniausiai pasitaikančių klaidų paaiškinimai;
  • Atsakymai į iš anksto studentų pateiktus klausimus;
  • Atsakymai į gyvai, seminaro metu pateiktus klausimus;
  • Tolesnių studijų tvarkos apžvalga.

Šis seminaras nėra privalomas ir temų įskaitos nesuteikia, tačiau manome, kad jis bus naudingas tiek ką tik pradėjusiems studijas, tiek studijuojantiems seniau, ypač tiems, kas yra padarę ilgesnę ar trumpesnę pertrauką ir nori atnaujinti žinias. 

Kas dėsto

Rimas birute

Pirtininkas, LPA vadovas Rimas Kavaliauskas

Pirtininkė Birutė Masiliauskienė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“