Uždaryti

Pirties planavimas. Vebinaras

Data: 2020-04-24, 21:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vebinaras

Karantinas karantinu, o pavasaris visada naujų projektų ir... naujų statybų metas. Juo labiau, kad antrą mėnesį dienas leisdami karantine, turime puikią galimybę pamąstyti, ko reikia, kad mūsų namai, sodyba taptų ta vieta, kurioje galėtume jaustis iš tiesų saugiai ir patogiai. Todėl nieko stebėtino, kad pirčių projektuotojai ir statytojai pluša išsijuosę - daug kas suprato, kad gyvenimas be pirties - ne gyvenimas, nes laiką leidžiant namuose, ji atstoja ir sanatoriją, ir SPA, ir pramogų centrą, ir tiesiog tai vieta, kur galima pasisemti sveikatos, geros nuotaikos ir prisiminti, jog gyvenimas visgi mielas ir malonus. 

Tačiau bet kokios statybos ar net projektavimai prasideda visų pirma nuo svarstymo: o ko gi man reikia? Juk pirtis - ne bandelė ir net ne batų pora, planuoti ir rinktis reikia atsakingai. Ir tai, kas tinka ir patinka jūsų draugui, giminaičiui ar kaimynui, visai ne būtinai tiks ir patiks jums. 

originali pirtis
Originali pirtis. Asociatyvi nuotrauka.

Prieš nusprendžiant statytis pirtį, būtų sveika pačiam apsilankyti bent keliose pirtyse, išbandyti jų garą ir patogumą. Labai vertėtų ir bent šiek tiek susipažinti su pirtininkystės pagrindais. Tačiau šios galimybės šiuo metu apribotos, tad kol kas pamėginsime apžvelgti dažniausiai besiruošiantiems statyti pirtį kylančius klausimus:

  • Kur galima ir kur negalima statyti pirtį?
  • Kokio dydžio pirtį rinktis?
  • Kokie yra pirčių ir jų krosnių tipai?
  • Kokie mobilių pirčių privalumai ir trūkumai?
  • Kiek laiko gali užtrukti pirties statyba?
  • Kokius statybos darbus galiu pararyti aš pats, o kuriuos geriau patikėti profesionalams?
  • Ir t.t.

Vebinare paliesime ir kelias temas, apie kurias iki šiol kalbėta mažai:

Moterys pirtyje. Kokios pirtys patogios moterų procedūroms? Moterų patirtis.

Pirtininkas pirtyje. Išskirtine proga tapo populiaru pasikviesti į pirtį pirtininką. Arba pirties savininkas pats išmoks pirties meno ir jo požiūris į pirtį keisis. Kokia pirtis turi būti pirtiinko požiūriu?

Kas dėsto

Profesionalūs pirtininkai, knygos "Pirtis" bendraautoriai  Rimas Kavaliauskas, ir Birutė Masiliauskienė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“