Uždaryti

Vantų seminaras Žemaitijoje

Data: 2017-06-11, 11:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Kokia pirtis be vantų? Ir koks pirtininkas, kuris nemoka jų susirišti? Vasaros pradžia - puikus laikas to pasimokyti. Sezonas tik prasideda - praktikuotis bus galima visą vasarą.

Kad sekmadienis būtų tikrai įdomus ir turiningas, kviečiame Jus drauge pasivaikščioti po legendomis apipintą ir kai kurių energetiniu Žemaitijos centru vadinamą Lopaičių šventvietę, pajusti jos dvasią ir susipažinti su ten augančiais augalais. Be abejo, rišime įvairių medžių vantas ir netgi turėsime galimybę jas išbandyti įdomioje pusiau žeminėje dūminėje pirtelėje!

Numatoma seminaro programa

11:00 Renkamės Tverų miestelio centrinėje aikštėje.

11:30-13:30 Išvyka į Lopaičių šventvietę, augalų pažinimas.

13:30-15:30 Vantų rišimas. 

15:30-17:30 Susirištų vantų išbandymas dūminėje pirtelėje. 

Didžioji seminaro dalis vyks lauke, gamtoje, todėl numatyta programa gali keistis, priklausomai nuo oro. Pasirūpinkite tinkama apranga ir apavu!

Ką pasiimti?

Seminaras praktinis, todėl pasiimkite:

 • sekatorių arba aštrų peilį;
 • tvirto špagato vantoms rišti;  
 • pirties reikmenis;
 • užkandžių pietums, geriamo vandens.

LopaičiaiApie Lopaičių šventvietę

Šventvietė yra pietinėje Ruškio kraštovaizdžio draustinio dalyje. Tai nedideliame plote įsikūręs spėjamas senovės lietuvių tikybos religinis kompleksas su šventaisiais akmenimis ir šaltiniais. Dabar čia įrengtas 2,1 km ilgio pažintinis takas. Šventvietę sudaro Lopaičių piliakalnis, ant kurio, manoma, stovėjusi kunigaikščio Vykinto pilis, toliau po tamsų eglyną ir gilias, šaltiniuotas griovas išsibarstę šventieji akmenys, apipinti legendomis ir pasakojimais, trykšta devynių gyslų šaltinis, garsėjantis ypač tyru, skaniu ir, sako, net gydančią galią turinčiu vandeniu. 
Į šventvietę važiuoja ieškantys atsakymų į painius gyvenimo klausimus, norintys atrasti jėgų ir įkvėpimo ar... susilaukti kūdikio. Čia darytose nuotraukose kartais galima išvysti paslaptingų figūrų ar veidų, o, regis, nedideliame miško plotelyje be gido galima ir paklysti... 

Temos

 • Augalų pažinimas

  Reali pažintis su augalais - ekskursija į gamtą, kurios metu mokomasi rasti ir atpažinti pirtyje naudojamus ar priešingai - vengtinus augalus, mokomasi juos atskirti, taisyklingai ir nežalojant gamtos rinkti.    Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Augalų pažinimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

 • Vantų rišimas

  Praktinė tema, į kurią įeina:

  • Šakų skynimas.
  • Vantų rišimo būdai.
  • Vantų džiovinimas, šaldymas, sūdymas.
  • Vantos kokybės kriterijai.
  • Vantų parengimas darbui. 

  Vaizdai iš vantų praktikos  Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Vantų rišimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

Kas dėsto

Pirtininkė, žolininkė Birutė Masiliauskienė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“