Uždaryti
Vabalynės pirtis

Vabalynės pirtis

Žalioji 14, Vilkiškės, Turgelių sen., Šalčininkų r.
tel.: 8 687 91499; 8 687 20316
Elektroninis paštas
http://vabalyne.pirtis.lt

Trumpai apie

Sveikos gyvensenos kaimo turizmo sodyba „Vabalynė“ įsikūrusi Vilkiškių dvaro teritorijoje, Merkio aukštupyje, 6,5 ha ploto miške.
Ją jau atrado Lietuvos pirtininkai. Įspūdžiai iš apsilankymo: „Pirmas apsilankymas Vabalynėje

Poilsio zona

Kaina

Skambinkite, rašykite

Garinės išvaizda

Juodosios pirties garinėje stovi 8 tn. akmenų krūsnis. Ši akmenų krūsnis kūrenama 5-6 valandas o dūmai iš patalpos pasišalina per perdangoje įrengtą aukštinį (liuką). Garinė yra 31 m2 ploto, su 1,8 m. pločio plautais. Talpina apie 20 žmonių. Šioje pirtyje yra atvėsimo patalpa, tualetas, didelė poilsio patala su virtuvėle.

Baltosios pirties garinė yra 12 m2, krosnis "ugnis per akmenis", dviejų vanojimo vietų plautai.  Šioje pirtyje yra prausykla, poilsio patala, virtuvėlė, II a. įrengtas persirengimo ir poilsio kambarys, tualetas.

Pirties - jurtos garinė yra apvali 16 m2 erdvė. Garinėje stovi 10 vietų gultai, užtiesti avių vilna. 

Patogumas kaitintis

Krosnis

Juodosios pirties - 8 tn. akmenų krūsnis
Baltosios pirties -  300 kg. "ugnis per akmenis" reguliuojamo garo krosnis
Jurtos - metalinė su 150 kg. akmenų apkrova krosnis.

Pirties garas

Vandens telkinys

Pirties kieme - pratekantis didelis ir švarus tvenkinys. Dugnas žvyruotas, gylis apie 3 m. vanduo skaidrus. Įrengtas didelis medinis lieptas, akmeniniai laipteliai į vandenį. Pirties kieme veikia- šalto vandens (atsivėsinimui) baseinukas, apsipylimo įranga, karšto vandens kubilas.
Sodyba yra prie upės Merkys (300 m pakrantė) kurioje veisiasi upėtakiai, kiršliai ir t.t.  Geriamąjį vandenį galima pasisemti iš šaltinio. Yra ir  šaltinio tvenkinys širdies formos.

Persirengimas

Tualetas

Yra

Renginių archyvas

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

Kaip rasti

Sodyba "Vabalynė" nuo Vilniaus yra nutolusi vos 30 km. Turite važiuoti Vilniaus - Lydos plentu (E85, A15) iki Jašiūnų miestelio, tuomet pervažiuokite tiltą per Merkį ir sukite į Turgelius. Pavažiavę 7 km, pamatysite nuorodą į kairę - "Vilkiškės 2 km". Pasukite ir važiuokite iki ženklo “Vilkiškės” (maždaug 800 m). Už ženklo pasukę į kairę,  riedėkite žvyruotu keliuku apie 800 metrų, kol dešinėje pusėje atsiremsite į sodybos "Vabalynė" medinius vartus.Dėmesio. Įvertinkite žiemos oro sąlygas ir savo automobilio būklę, nes Vilkiškėse kalvota vietovė (ledas, sniegas).

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Pirties dienoraštis