Uždaryti

Pirties eksploatavimo pagrindai

Data: 2023-02-01, 20:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vebinaras

Turint savo pirtį ir kartais lankantis svečiuose labai svarbu susigaudyti pirčių tipų įvairovėje ir suvokti jų stipriasias ir silpnasias puses. O jų yra labai įvairių - dūminių, su periodinio kurenimo krosnimis, su geležinėmis krosnelėmis, su garo generetoriais, šildomomis grindimis ir tt. Tačiau visose jose galima gerai sušilti, išprakaituoti, nusiprausti ir kartais dar atlikti kūno priežiūros procedūras.

Plonasienė pirtis
Pirties eksploatavimo iššūkis, su kuriuo mums teko susidurti

Nuo pirtininko geros orientacijos ir supratimo labai priklauso pirties kokybė, dalyvių pasitenkinimas procedūra,. o svarbiausia - jų saugumas. Todėl šiame vebinare suprantamai apžvelgsime eilę svarbių pirties sandaros ir veikimo klausimų.

Seminaro turinys

 • pirčių istoriniai tipai
 • šiuolaikinių pirčių tipai
 • pirties patalpos ir jų reikšmė
 • pirties šildymo būdai ir krosnys
 • maudymosi pirtyje situacijos
 • žmogaus saugumas pirtyje
 • pirties mikroklimato pagrindai
 • pirties eksploatavimo ilginimas

Po seminaro dalyviai gaus atsakyti žinių patikrinimo anketos klausimus ir gerai į juos atsakius - bus įskaityta studijų tema

Plautas tradicinėje pirtyje


Tvarkos palaikymas ant tradicinės pirties plauto

Šis vebinaras yra naudingas ne tik pirtininkams, bet ir tiems, kas dar tik galvoja apie savo pirtį , nes padės užbgti už akiu įvairioms problemoms.

Pirties konstrukcijos bloko seminarai

Jums kyla klausimų apie pirties projektus, konstrukciją, krosnis, eksploatavimą? Į juos visus atsakome mūsų studijų bloko „Pirties konstrukcijos žinovas“ seminaruose. Didelė dalis temų yra terorinės - jas išdėstome nuoroliniu būdu, vebinaruose. Be vebinarų, pakviesime ir į praktinius užsiėminus - mikroklimato valdymą, krosnies kūrenimą, dūminės pirties paruošimą. O kol kas kviečiame Jus registruotis į 4 vebinarų ciklą. Vebinarai vyks 2023 m. vasario mėn, trečiadieniais, 20 val.

 1. Pirties eksploatavimo pagrindai - vasario 1 d. (registracija atvira!)
 2. Pirties mikroklimatas: gero garo paslaptys - vasario 8 d. (registracija tik studentams)
 3. Pirties konstrukcija: krosnis - pirties širdis - vasario 15 d. (registracija tik studentams)
 4. Pirties konstrukcija, planavimas ir statyba - vasario 22 d.(registracija tik studentams)

Registracija

 1. Į bet kurį iš paminėtų vebinarų jūs galite registruotis pagal nuorodas arba savo studijų veiklos zonoje.
 2. Pirties eksloatavimo pagrindai - galima registracija „iš šalies“, tai yra, eksperimento tvarka priimame visus.
 3. Į sudėtingesnius mikroklimato, krosnių, konstrucijos seminarus priimame tik studentus, kurie jau turi temos „Sveikos pirties dėsniai“ įskaitą arba tuos, kurie užsiregistruos „Pirties eksploatavimo pagrinduose“.
 4. Finansinės lengvatos „taškų grąžinimo už dalyvavimą“ forma suteikimos studentams, kurie turės temos „Pirties eksploatavimo pagrindai“ įskaitą - tai yra tie, kurie sėkmingai pabaigs Vasario 1 d. vebinarą - vėlesniuose automatiškai gaus taškų.

Šie vebinarai ir jų temos įreina į šias studijų programas: „Pirties konstrukcijos žinovas“ ir „Pirtinkas profesionalas“. Į „Šeimos pirtininko“ studijas įeina tik pirmoji iš išvardintų temų, o kitos - tik rekomenduojamas priedas.

Pirties meistriškumo klubo nariai visuose 4 vebinaruose gauna juntamas nuolaidas, kurių bendra suma siekia 17€ (taškais, kuriuos Klubo narys išnaudos tolimesniuose renginiuose).

Kaip vyksta vebinarai?

Pastaba. Ši tema yra privaloma tiek šeimos pirtininkui, tiek visą kursą besimokančiam pirtininkui profesionalui..  

Tema

 • Pirties ekslploatavimo pagrindai

  Turint savo pirtį ir kartais lankantis svečiuose labai svarbu susigaudyti pirčių tipų įvairovėje ir suvokti jų stipriasias ir silpnasias puses. O jų yra labai įvairių - dūminių, su periodinio kurenimo krosnimis, su geležinėmis krosnelėmis, su garo generetoriais, šildomomis grindimis ir tt. Tačiau visose jose galima gerai sušilti, išprakaituoti, nusiprausti ir kartais dar atlikti kūno priežiūros procedūras.

  Nuo pirtininko geros orientacijos ir supratimo labai priklauso pirties kokybė, dalyvių pasitenkinimas procedūra,. o svarbiausia - jų saugumas. Todėl šiame vebinare pirma kartą suprantamai apžvelgsime eilę svarbių pirties sandaros ir veikimo klausimų.

  Savarankiškos studijos

  Šią tema siūlome studjuoti savarankiškai. Norėdami pamatyti kaip - prisijunkite prie Pirtis.lt (nuoroda UŽEIK virsuje). Pamatysite papildomą šio puslapio turinį.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto


Rimas Kavaliauskas 
- pirties mikroklimato ekspertas, pirčių projektuotojas, pirtininkas

Birutė Masiliauskienė - pirties žinovė, profesionali pirtininkė, pirties procedūrų meistrė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“