Uždaryti

Vebinaras. Pasaulio pirtys -1. Hamamas. Turkiška pirtis ir jos slėpiniai.

Data: 2020-12-09, 19:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Žemėlapis: GoToMeeting platforma

Kviečiame į išskirtinį vebinarą, kuriame artimiau susipažinsite su garsiąja turkiška pirtimi – hamamu. Apžvelgsime hamamus, pradedant Osmanų imperijos ir baigiant mūsų laikais, sužinosime kaip keitėsi šį ypatinga pirties rūšis, kokia jos svarba Turkijos tradicijose kadaise ir dabar, kokie skirtumai ir panašumai su lietuviška pirtimi. Jūsų laukia ne tik vertinga informacija apie hamamo ištakas, istoriją, prausimosi jame kultūrą, papročius ir ypatumus, architektūros specifiką, bet ir asmeninė keliautojų patirtis lankantis šių dienų hamamuose.

Turkiška pirtis. Hamamas.
Seminare sužinosite kaip maudomasi turkiškoje pirtyje.

Turkiška pirtis - tai sąlyginis pavadinimas Mat turkai šį paprotį perėmė iš arabų, o šie - iš romėnų. Arabai šią pirtį vadina „chamam" arba „skleidžianti šilumą". Kol nežinojo pirties, arabai naudojo išimtinai tekantį vandenį. Maudymąsi vonioje ar baseine laikė mirkimu savo nešvarumuose. Iš turtingo romėnų termų palikimo arabai išsaugojo tik masažą, o pramogų proto bei kūno atgaivai ten nebeliko.

Turkiškos pirties interjeras
Apsilankysime autentiškose turkiškose pirtyse (originalus video)

Turkiškos pirties lankymas prasideda nuo persirengimo kambario, kuris atitinka lietuviškos pirties priepirtį. Čia temperatūra palaikoma 28-34 °C. Kūnas pamažu įšyla, pasirengia aukštesnei pirties temperatūrai. Plačiau apie turkišką pirtį: /lt/pristatome/pasaulio-pirtys/turkiska-pirtis

Seminaro temos

  • Hamamo ištakos
  • Papročiai
  • Procedūrų eiga ir ypatumai
  • Hamamų architektūra
  • Mitai apie turkiškas pirtis
  • Hamamas šių dienų Turkijoje
  • Stambulo hamamai
  • Hamamas Europoje
  • Įspūdžiai iš arabų moterų hamamo

Vebinaras bus gausiai iliustruotas, bus rodoma niekada anksčiau nerodyta videomedžiaga iš autentiško hamamo Turkijos kaime.

Kas dėsto

Pagrindinis pranešėjas Jonas Kariniauskas, pirtininkas, dėstytojas

Vakaro viešnia Gražina Motiekaitienė, keliautoja, nuolatinė moterų hamamo lankytoja

Svečius kalbina ir diskusiją veda Rimas Kavaliauskas, pirtininkas, pirties keliautojas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“