Uždaryti

Knyga „Pirtis“


Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Išsami knyga apie tradicinę lietuvišką pirtį. Taip ir vadinasi - „Pirtis“.  Knygos autoriai pasistengė pateikti kuo platesnį ir visiems suprantamą tradicinės lietuviškos garinės pirties paveikslą.

Knyga PIRTIS. Knyga apie pirtį. R. Kavaliauskas. B. Masiliauskienė.

Knygos autoriai

Birutė Masiliauskienė - pirties meistrė, rašytoja, Tarptautinės pirties akademijos dėstytoja, Profesionalių pirtininkų asociacijos prezidentė

Rimas Kavaliauskas - pirties meistras ir ekspertas, Tarptautinės pirties akademijos prezidentas.

Knygos autoriai rašydami knygą pasidalijo kompetencija, įdėdami į ja geriausią savo pirties edukacijos patirtį.

Pažvelkime vidun

Turbūt smalsu ką knygoje rasite? Ogi visko, ko prireiks suvokti kas yra gera pirtis ir pabandyti joje sveikai išsimaudyti. Vyrams knyga padės suprasti kokie reikalavimai keliami gerai pirčiai, o moterys - daug sveiktos, malonių procedūrų ir grožio patarimų!

Kelios ištraukos iš knygos:

Per didelis karštis

Pirtis – ne lenktyninis automobilis. Ir tai, jog ji įkaista iki 130 laipsnių – joks ne komplimentas. Jei įėjus į garinę kūnas pašiurpsta, norisi gūžtis, slėpti galvą ir ausis – bėkit iš jos neatsigręždami! Šiuo atveju teisus jūsų kūnas, o ne tie, kurie sako, kad tiek ir turi būti. O „leopardo dėmės“ ant kūno išėjus iš garinės – ne įrodymas, kad gerai sušilote, bet greičiau priešingai – kad sušilote tik patį kūno paviršių, ėmė spazmuoti kapiliarai. Savaime nieko tame labai blogo. Bet „indikatorius“ sako, jog per karšta.

„Septintas lašas nuo nosies“

Skaičių būna ir kitokių – trečias, devintas, dvidešimt pirmas... Nežinia, kas sugalvojo, kad garinėje reikia būti tol, kol nuo nosies nukris vienoks ar kitoks skaičius prakaito lašų. Kad ir koks tas skaičius būtų – tai netiesa. Prakaitavimas priklauso nuo daugelio veiksnių: fizinės ir emocinės būsenos, išgerto skysčių kiekio, kūno sudėjimo. Tačiau bene labiausiai – nuo to, kiek jūsų kūnas įpratęs prie pirties. Kartais juokaujama, kad padorus pirtininkas pradeda prakaituoti, pamatęs paveikslėlį, kuriame nupiešta pirtis. Ir tai net nelabai pokštas. Prakaitavimas – sąlyginis refleksas. Kuo dažniau vaikštote į pirtį – tuo greičiau pradėsite prakaituoti. Taigi negadinkite sau nuotaikos ir neperkaiskit, skaičiuodami lašus.

Apie vantas

Vargu ar kas nors jums pasakys, kas ir kada išrado vantas. Faktas, kad Lietuvoje kryžmai surištų vantų liekanų buvo aptikta kasinėjant XIV a. Kernavės gyvenvietę, greta pirties pastato. Tačiau beveik neabejotinai jos buvo naudojamos kur kas seniau ir plačiau. Nes ten, kur yra pirtis, šiluma, garas, prakaitas, kyla ir noras pasirauti kuokštą žolių ar pasilaužti medžių šakelių ir jomis pasitrinti. O jei dar didesniu kuokštu mostelėsi iš viršaus žemyn, pajusi, kaip kūną apgobė saldi garo šiluma. Ko gi daugiau bereikia?..
Nuo tų seniausių laikų, kai buvo sugalvotos vantos, žmogaus fiziologija greičiausiai ne itin pasikeitė. Vantos paskirtis – taip pat. Gal tik prigalvojome įdomesnių, efektingesnių triukų, kaip ją panaudoti. Bet faktas lieka faktu: vantos mums reikalingos tam, kad nuleistume arčiau savęs garinės palubėje susikaupusį garą, sušildytume, atpalaiduotume, išmasažuotume kūną, nušveistume odą. Garo nuleidimui paprastai naudojamos didesnės, plokščios, plačialapės vantos (pvz. klevo, raudonojo ąžuolo). Vanojimui, kūno šildymui žinovai pataria rinktis lengvas, kompaktiškas ir tvirtas ąžuolo, raudonojo ąžuolo, beržo vantas. Išmirkusios minkštos beržinės (kiek rečiau – liepinės) vantos idealiai tinka masažui, kūno trynimui.

Kaip įsigyti?

Knygą galite įsigyti per Pirtis.lt - užpildę puslapyje esančią formą ir sumokėję jos kainą per el. bankininkystę. Jei jūsų adresas nebus įvestas į sistemą - susisieksime su jumis jūsų nurodytu telefonu ir el paštu dėl pristatymo būdo.


Kaina

Knygos kaina be pašto išlaidų 10€. Su siuntimu ir pakavimu 12€.

Įsigyjantys knygą per Pirtis.lt taip pat gaus įdomių pasiūlymų dalyvauti renginiuose.

Registracija į „Knyga „Pirtis““

Norite dalyvauti šiame renginyje?

  • Jei esate registruotas svetainės naudotojas, prisijunkite ir užsiregistruokite į renginį savo „Veiklos zonoje“
  • Jei nesate svetainės naudotojas, užpildykite žemiau esančius laukelius

Panaudoti kuponą

Įrašykite kupono kodą ir patikrinkite:
Patikrinti


Jei nuolaidos ir panaudotų taškų suma yra pakankama registracijai, mokėti nieko nereikės ir registracija bus atlikta iškart. Kitu atveju nukreipsime į Paysera mokėjimų sistemą kur sumokėsite trūkstamą sumą.

Sutinku su Sąlygomis ir taisyklėmis.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Sveikos pirties ABC Kazlų Rūdoje

2020-11-08
Liko 6 vietos
Jurės g. 1, Kazlų km., Kazlų Rūdos sav., Kazlų Rūda