Uždaryti

Trumpai apie

Vanojimo varžytuvių kabiną sukonatravo ir pagamino Edmundas Pranculis, UAB „Danstemos statyba“ vadovas ir LPBD Vilniaus kubo Pirmininkas. Ji buvo naudota I ir IIosiose Lietuvos mėgėjų vanojimo varžytuvėse, organizuotose TV projekto „Vantos lapas“.

Vanojimo kabinos mikroklmato matavimus, atliktus Rimo Kavaliausko, galite matyti šiame puslapyje - reikia PRISIJUNGTI (būti Pirtis.lt registruotu skaitytoju)

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

Mikroklimato grafikas 2019-04-07

Vidutinė visų 11 dalyvių pasirodymų temperatūra garinėje - 57,8°C, vidutinis santykinis oro drėgnumas garinėje - 38,8%. Atitinkamai vidutinis rasos taškas - 38,9°. Matavimai daryti 5 sek intervalu 65 cm aukštyje virš plauto priešingame nuo krosnelės garinės kampe (šalia durų).

  Andžej Pauliokovič

Tvid = 50.1 ℃ Dvid = 60.3 % Pirmo pasirodymo metu stebime greitą temperztūros kilimą garinėje nuo 42 iki 55°C. Dalyvis, jausdamas, kad „garo trūksta“ pylė dažnai, palaikydamas nuolatinę rasos tadko temperatūrą virš 42°C. Tai - ryžtingo pirtinko elgsena.

  Andrejus

Tvid = 51.2 ℃ Dvid = 54.5 % Beveik atkartojo pirmo dalyvio garo pylimo scenarijų - dažnas pylimas, palaikant gerą garo lygį. Rasos taškas pasislinko daugiau prie 45°C ribos ir tai charakterizuoja vanojimą kaip aktyvų.

  Darius Svirskis

Tvid = 52.9 ℃ Dvid = 40.7 % Matome labai nedrąsų garo pylimą. Didesnę dalį vanojimo laiko rasos taškas garinėje net 65 cm aukštyje virš gulto nesiekė nė 40°C , o tai yra ne garinės pirties, bet greičiau prausyklos režimas.

  Elena Gujytė-Bručienė

Tvid = 54.5 ℃ Dvid = 36.3 % Matome, kad pirmo vertimo metu Elena taupė garą ir dirbo tipiškame prausyklos klimate. Po klientės apvertimo garo pylė daugiau ir trumpam pasiekė tipišką geros pirties garą 55°C temperatūra ir 44-45 °c rasos tašką.

  Vladas Kiškėnas

Tvid = 56.3 ℃ Dvid = 35 % Dalyvis pylė garą didesnėmis porcijomis, nei kiti. Pirmo guldymo metu - 3 pylimai, antro - 2. Tačiau didesnę dali laiko pirties garas buvo labai minkštas, švelnus, taupus, o rasos taškas tik trumpam pakildavo nuo 38°C iki 43-44°C.

  Leonardas Šablinskas

Tvid = 57.6 ℃ Dvid = 33.9 % Leaonardo Šablinsko pilamas garas beveik atkartojo Vlado Kiškėno „skonį“ - tai yra pasižymėjo nuosaikumu ir pastuvumu 38-39°C rasos taško diapazone.

  Aleksandras Goršanovas

Tvid = 61.1 ℃ Dvid = 42.5 % Garo prasme - labai „ambicingas“ pasirodymas. Dalyvis visą pasirodymo laiką drirbo intensyviame gare, rasos taškas visą laiką svyravo tarp 41 ir 44°C, o kelių pikinių pylimu metu pasiekė visiškai ekstremalias 52-54°C reikšmes. Tokio garo poveikį žmogus atlaiko tik kelioliką sekundžių!

  Gintaras Kazlauskas

Tvid = 61.4 ℃ Dvid = 33.8 % Vaiko vanojimas su pavertimais 90°. Turint omenyje, kad dalyvis vanojo jauną mergaitę, garas buvo pilamas gan gausiai. Didžiąją dalį laiko pirtininkas palaikė garą virš simbolinės 40°C rasos taško linijos (homoterminio režimo). Ir nors aktyvaus garo riba (45°C rasos taškas) beveik nebuvo viršyta, vis tik 3 momentais garas pasiekė visai nevaikiškas 47, 49 ir net 53°C intesyvumo ribas. Šioje vietoje norėčiau pabrėžti, kad garo vertės virš 45°C rasos taško ribos vaikui yra vertintinos kaip žalingos ir neleistinos.

  Nida Žvinienė

Tvid = 63.1 ℃ Dvid = 28.5 % Pasirodymo metu garas buvo piltas 3 kartus, tačiau didžiąją dalį laiko modelis pragulėjo tipiškame prausyklos klimate. Rasos taškas 38-41°C. Įdomu tai, kad nevėdinant garinės sauso oro temperatūra pasirodymo metu stipriai išaugo nuo 60 iki 68°C.

  Viktorija Ivaščenko

Tvid = 64.7 ℃ Dvid = 26.5 % Dalyvė paprasčiausiai pamiršo pilti garą! Grafikas rodo, kad garas buvo piltas 0:45, 1:45, 6:00 ir 7:10 nuo pasirodymo pradžios. Taigi, visą antrą apsirodymo pusę garas pilanas nebuvo ir pirtinkė vanojo iš esmės bebeik prausykloje prie 37-38°C rasos taško. Ir net tai nesutrukdė jau laimėti! Tiesa, nepilant garo bei trumpai vėdinant. temperatūra pakilo nuo 60 iki 67°C.

  Andrius Smaguris

Tvid = 63.3 ℃ Dvid = 34.8 % Matome labai ryžtingą ir kvalifikuotą garo pylimą. Pirmas guldymas - 3 užpylimai (iš jų pirmas - pats didžiausias) ir rasos taškas šoka iki 47°C bei visą pirmą guldymą išlieka apie 40°C. Antrame gyldyme po trumpo vėdinimo - 5 pylimai, tačiau pirmas - tarsi dvigubas (2 greiti pylimai vienas po kito). Rasos taškas po vertimo kyla iki 42-43°C - tai beveik idealus garas normaliam vanoimui, o piko metu pasiekia tą pačia 47-28°C reikšmę. Garo užteko, bet nebuvo ir padauginta. Pavyzdinis garas lieuviškai pirčiai - prie 63-65°C oro temperatūros pirtyje.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.