Uždaryti
Margio poilsiavietė

Margio poilsiavietė

Gandrų g. 5, Markutiškių k. Trakų raj.
tel.: 865757802
Elektroninis paštas
http://margiopoilsiaviete.pirtis.lt

Trumpai apie

Nauja rąstinė pirtis prie Margio ežero. Solidus rąstų rentinys gerai dera prie sveikos pirties idėjos, kurią propaguoja pirties šeimininkai. Be pirties jūsų lauks privatus paplūdimys, erdvi miško pakrantės aikštelė ir visos natūralios lietuviškos gamtos galimybės. 

Esame už ramų ir tvarkingą poilsį, todėl girtuokliai ir triukšmadariai čia nepageidaujami!

Poilsio zona

Didingi rąstai ir krosnyje liepsnojanti ugnis leis atitrūkti nuo miesto šurmulio ir pajusti tikrą ramybę. Priešpirtis talpina 10 žmonių grupę Vasaros metu galėsite džiaugtis erdvia terasa su atsiveriančiu vaizdu į Margio ežero platybes. 

Išvaizda

Garinė

Jauki ir erdvi garinė, talpinanti 10 žmonių. Gultai platūs - patogūs gulėti. Vienas gultas pritaikytas žmogaus vanojimui. Jaukus apšvietimas. Garinėje yra karšto ir šalto vandens čiaupai. 

Patogumas kaitintis

Pirtyje galima užsisakyti Lietuviškos pirties akademijos pirtininkų procedūras.

Krosnis

Rusų gamybos gero garo nuolatinio kūrenimo krosnelė su vidiniu ketaus kaitros branduoliu bei papildoma vidine akmenų įkrova.

Pirties garas

Galimybė nusiprausti

Dušas

Vandens telkinys

Po pirties procedūrų Jus atvėsins Margio ežero vanduo. Vasaros metu galėsite džiaugtis saule sutvarkytoje pakrantėje, žiemą - drąsiausiems visada bus paruošta eketė.

Tualetas

Pirtyje yra įrengtas tualetas.

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

Kaip rasti

Margio Poilsiavietė

Gandrų g. 5, Trakų r., Markutiškių k.

21103

54.601588, 24.783288

Mikroklimato grafikas 2019-04-11

Mikroklimatas matuotas 2019 04 11 d. Lietuviškos pirties akademijos Klasikinio vanojimo mokymų metu. Matavimo taškas - 55-60 cm aukščiau viršutinio plauto, kampe, priešingoje pusėje nuo krosnies. Matavimo laikotarpis apima 1-5 užėjimus ir apie pusvalandžio laikotarpį iki pirmo užėjimo, kada garinė buvo paruošta taip, kaip įprasta šioje pirtyje. Tolimesni 5 užėjimai: 1) pirmas pasisėdėjimas lengvai užpilant garo , 2) Vanojimą parodė Aleksandras ir Andžejus - II-ųjų Lietuvos mėgėjų vanojimo varžytuvių prizininkai, 3) Viktorija - pirmos vietos prizininkė, 4) Rimo Kavaliausko demonstracinis klasikinis vanojimas studentams, 5) studentų mokomasis vanojimas. Visi vanjimai buvo atlikti su 2 guldymais (1 vertimu).

  Garinės pradinė situacija

Tvid = 92.6 ℃ Dvid = 3.3 % Tokia garinė laukė mūsų. Rasos taškas 20-22°C. Itin karšta ir itin sausa - tik 3,3% santykinė drėgmė - tai sausiausia kada nors mūsų matavimuose užfiksuota vertė! Toks garinės oras intensyviai džiovina gleivines, viršutinius kvėpavimo takus - reiktų jį drėkinti.

  Pirmas užėjimas ir lengvas garo pylimas

Tvid = 88 ℃ Dvid = 5.6 % Grupės iš 10 žmonių pasyvus sėdėjimas garinėje, pilant šiek tiek garo. Garas šiek sušvelnino garinę ir pataisė padėtį. Santykinė drėgmė pakilo iki 8%. Temperatūra dėl to, kad malkų degimas silpnėjo ir garinėje buvo daug žmonių ėmė kristi - nuo 92 iki 82°C.

  Pirmas vanojimas

Tvid = 73.4 ℃ Dvid = 16.1 % 2 žmonės vanoja. Temperatūra krenta toliau - nuo 79 iki 70°C. Malkų degimas krosnyje silpnėja. Garas pilamas saikingai, rasos taškas nepakyla aukščiau 40°C. Garo pylimo metu jautėme, kad krosnies akmenys šnypščia nelabai aktyviai ir šiek tiek taupėme garą turėdami priešakyje dar labai ilgą seminarą.

  Antras vanojimas

Tvid = 66.4 ℃ Dvid = 21.5 % Antras demonstacinis mėgėjiškas vanojimas. Garas toliau šiek tiek taupomas - pilame ribotai, nes dalis žmonių sėdi ant viršutinio plauto ir stebi vanojimą ant pirmo. Tempratūra krenta toliau, bet ima jau stabilizuotis, artėdama prie kažkokios būdingos šiai pirčiai reikšmės. Rasos taškas pirmą kartą trumpam pasiekia 42°C - tai jau normalaus garo pradmenys.

  Trečias vanojimas - instruktažas

Tvid = 61 ℃ Dvid = 30.8 % Dėstytojo vanojimas. Temperatūros kritimas 63-58°C.Garas pilamas pagal pageidavimą, sukuriant reikiamą klimatą ant viršutinio plauto. Pirmo vertimo metu rasos taškas palaikomas virš 40°C ir siekia 45°C. Tai - normalaus stiprumo garas.

  Ketvirtas -studentų mokomasis vanojimas

Tvid = 51.5 ℃ Dvid = 44.7 % Vanojimas ilgas - studentai dirba lėtai. Temperatūr akrenta lėtai, bet krenta - nuo 54 iki 50°C. Matydami, kad krosnis „eina į pabaigą“, nes beveik užgęso malkos, garą taupome, tad rasos taškas vėl tepakyla iki 38-39°C. Priimam sprendimą įkurti krosnį vėl, nes pirtį šiame taške iš esmės galima laikyti baigta - garinė virto labiau prausykla.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.