Uždaryti

Peršalimo ligos

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Sveikatos problemos » Peršalimo ligos

Peršalimo ligos-ūminės kvėpavimo takų ir plaučių ligos, kurias dažniausiai sukelia virusai-apie 80%, kitais atvejais būna bakterinė infekcija. Dažniausiai pasitaikanti peršalimo liga- sloga. Jos metu pabrinksta nosies gleivinė, gali tekėti iš nosies gleivingos ar net pūlingos išskyros. Sutrinka uoslės ir skonio jutimai. Gali pabrinkti ir ausies trimito gleivinė - tada kuriam laikui pablogėja klausa. Ūminės slogos neprireikia kaip nors gydyti. Tinka karštos arbatos, nosies praplovimai druskos tirpalu, pirties procedūros. Jei liga persimeta į prienosinius ančius- prasideda jų uždegimas - sinusitas. Tuomet gali tekti kreiptis į specialistą.

Infekcijai plintant žemyn, žmogus suserga ryklės uždegimu - faringitu, tonzilių uždegimu - tonzilitu, gerklų uždegimu - laringitu, bronchų uždegimu - bronchitu, plaučių uždegimu -pneumonija.

Peršalimo ligų gydymas gali būti labai paprastas - daug šiltų skysčių, šiltų garų inhaliacijos, šiltos kojų vonelės, kompresai, nosies praplovimai ir ryklės skalavimai druskos tirpalu. Jeigu sergančio žmogaus temperatura normali, tinkamos visos sveikos pirties procedūros, išskyrus maudynes šaltame vandenyje. Grūdintis žmogus turėtų pradėti būdamas visiškai sveikas ir palaipsniui.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2022-12-05
Liko 19 vietų
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Pirtininko darbo įvadas

2022-12-07
Liko 4 vietos
Pirčių sodas, Vilniaus raj.
Patinka eiti į pirtį? O būti pirtininku ar patiktų? Šiame seminare paragausime pirtininko duonos: mokysimės paruošti vantas, patepti medumi nugarą ir, žinoma, vanoti!

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2022-12-19
Liko 25 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?