Uždaryti

Peršalimo ligos

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Sveikatos problemos » Peršalimo ligos

Peršalimo ligos-ūminės kvėpavimo takų ir plaučių ligos, kurias dažniausiai sukelia virusai-apie 80%, kitais atvejais būna bakterinė infekcija. Dažniausiai pasitaikanti peršalimo liga- sloga. Jos metu pabrinksta nosies gleivinė, gali tekėti iš nosies gleivingos ar net pūlingos išskyros. Sutrinka uoslės ir skonio jutimai. Gali pabrinkti ir ausies trimito gleivinė - tada kuriam laikui pablogėja klausa. Ūminės slogos neprireikia kaip nors gydyti. Tinka karštos arbatos, nosies praplovimai druskos tirpalu, pirties procedūros. Jei liga persimeta į prienosinius ančius- prasideda jų uždegimas - sinusitas. Tuomet gali tekti kreiptis į specialistą.

Infekcijai plintant žemyn, žmogus suserga ryklės uždegimu - faringitu, tonzilių uždegimu - tonzilitu, gerklų uždegimu - laringitu, bronchų uždegimu - bronchitu, plaučių uždegimu -pneumonija.

Peršalimo ligų gydymas gali būti labai paprastas - daug šiltų skysčių, šiltų garų inhaliacijos, šiltos kojų vonelės, kompresai, nosies praplovimai ir ryklės skalavimai druskos tirpalu. Jeigu sergančio žmogaus temperatura normali, tinkamos visos sveikos pirties procedūros, išskyrus maudynes šaltame vandenyje. Grūdintis žmogus turėtų pradėti būdamas visiškai sveikas ir palaipsniui.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Sveikos pirties dėsniai

2021-03-01
Liko 8 vietos
Vebinaras
Apie pirtį, kaip ir apie krepšinį, Lietuvoje išmano visi... O gal visgi ne? Kokia pirtis yra iš tiesų sveika ir gera?

Pirties kultūros kursas I: Pirties istorija

2021-03-04
Liko 15 vietų
Vebinaras
Pirties atsiradimas ir raida Europoje nuo Antikos iki XX a. Senosios Amerikos ir Azijos pirtys.

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2021-03-08
Liko 28 vietos
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties kultūros kursas II. Lietuviška pirtis

2021-03-11
Liko 24 vietos
Vebinaras
Ir vėl prausiamės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2021-03-15
Liko 29 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties kultūros kursas III: Šiuolaikinė pirties kultūra

2021-03-18
Liko 20 vietų
Veninaras
Šiuolaikinė pirties kultūra įvairiose šalyse: hamamas (2 tipai), Šiaurės Europa( Suomijos, Rusija, Estija), Azija (Japonija, Korėja), Amerika (temeskalis, inipi, swtitz), Europa (aufguss).

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-03-29
Liko 30 vietų
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.