Vyrų pirtyje apkalbinėti negalima
Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Publikacijos » Vyrų pirtyje apkalbinėti negalima
Kai prasideda bene devynis mėnesius besitęsianti žiema, nuo šalčių, speigų, darganų ir visų kitų negandų geriausia slėptis pirtyje. Bent jau taip praėjusią savaitę Anykščių verslo informaciniame centre susirinkusiems kaimo turizmo verslu užsiimantiems anykštėnams tvirtino naujo specialaus pirtininkų tinklapio www.pirtis.lt administratorius Rimas Kavaliauskas.
Pirtis - gyvenimo komforto mokytoja
Pirtis - svarbi kaimo turizmo verslo paslauga ir ši verslo niša dar neužpildyta. Iki šiol pirtis dažniausiai asocijuodavosi su baliukais, tačiau vis daugiau žmonių renkasi pirtį dėl to. kad tai sveika. Pirtis tinka ne tik pobūviui paįvairinti, tačiau tai ir puiki jėgų atstatymo bei peršalimo susirgimų profilaktikos priemonė,-pasakojo R.Kavaliauskas. -Šiluminių procedūrų poveikis buvo puikiai žinomas visose senosiose kultūrose. Pirties procedūros teigiamai veikia visą organizmą, visų pirma, kaulus, sąnarius, raiščius. Pirties karštis ir masažuojantis vantos poveikis atpalaiduoja arterinių kraujagyslių spazmus, išplečia kapiliarus, į skaudamus audinius laisvai plūsta šviežias kraujas, nejučia mąžta, išnyksta įsisenėjęs skausmas. Pirties šiluma labai teigiamai veikia sergančius ostechondroze, reumatu (jeigu tik nesusijęs su širdies susirgimais), kai kuriomis artrito formomis. įdomu ir tai. kad pirtis ne tik stiprina kūną. tačiau mažina streso padarinius, pakelia nuotaiką, labai sustiprina pasitikėjimą savo jėgomis. Kontrastinių vandens procedūrų metu kraujyje atsiranda medžiagų, vadinamų „džiaugsmo hormonais" - endorfinų.
Pirtyje žmogus iš naujo susitinka su savimi - nusirengia, tampa atviras karščiui, vandeniui, papuola į šiltą aplinką, kurioje suaktyvinami kūno pojūčiai. Buvimas pirtyje pažadina nuosavo kūno jausmą, harmonizuoja, subalansuoja žmogų.
Svarbiausia - pirtis veikia ne tik mūsų kūną, bet ir sielą. Pirtis - gyvenimo komforto mokytoja". Kaimo turizmu užsiimantys verslininkai klientui gali pasiūlyti tai, ko jis niekada negaus kokioje nors modernaus sveikatingumo centro pirtyje autentišką aplinką.
Anykštėnai apie tai, kas yra pirtis ir ką ji reiškia žmogui
Eimuntas SKAČKAUSKAS, gydytojas
Pirtis yra labai svarbus dalykas žmogaus gyvenime. Kas su pirtimi nesusigyvenęs, daug praranda. Pirtis - visos savaitės pabaiga, kūno ir dvasios atgaiva. Pirtis yra daugiau nei nusiprausimo vieta. Be kompanijos, be žmonių pirtis negyva. Kol pas mane namie dar nebuvo pirties ir eidavau į miesto pirtį, žmona klausdavo, ką mes ten galim veikti ištisas dvi valandas. Dabar, kai namie yra pirtis, žmona ten praleidžia tris valandas. Ar dar ką begalėčiau pridėti? Kad suprastum, kas yra pirtis, reikia ją "pačiupinėti" - tik tuomet suprasi, kad pirtis pakelia nuotaiką, po pirties tampi žvalus. Tiesa, žmonės kartais pirtyje sveikatą ne pataiso, o sugadina - alaus padaugina ar dar ko... Alaus pirtyje geriau negerti. O šalia arbata su cirtina ir šlakeliu medaus išvaro prakaitą. Pirtyje išsitrini druska arba medumi - negali atsidžiaugti, kokia graži tampa oda.
Aš kažkada mokiausi pas japonus masažo pagrindų ir klausiau, kada žmogui negalima daryt masažo. Ir japonų nuomonė kiek skyrėsi nuo vakariečių - japonai atsakė, kad masažą galima daryti visiems be išimties, tik vadovaujantis sveiku protu. Taip pat yra ir su pirtim —ji tinka visiems, tik reikia nepamiršti sveiko proto.
Sveta Smertjeva, bioenergetikė
Sunku dviem žodžiais pasakyti, kaip žmogų veikia pirtis - kad suprastum, reikia pačiam išbandyti. Pirtis apvalo ir žmogaus kūną, ir sielą. Viskas vyksta kartu - negali šių dviejų dalykų atskirti. Pirtyje yra visos keturios stichijos, kaip ir žmoguje - oras, vanduo, ugnis, labai gerai, jei dar yra galimybė išėjus iš pirties pastovėti ant žemės. Bendravimas, buvimas pirtyje leidžia žmogui išvalyti neigiamas emocijas, įtampą, nerimą. Fiziniame lygmenyje pirtyje su prakaitu išsivalo visos nuosėdos, druskos, vyksta kraujagyslių mankšta, pirtis - puiki kosmetinė priemonė odai. Dažniau nei du kartus per savaitę į pirtį eiti nereikėtų, manau, optimaliausias variantas savo nuovargį, rūpestį pirtyje palikti kartą per savaitę. Kitos tautos ir kultūros - ypač rytiečiai -sako, kad geriausia į pirtį eiti du kartus per savaitę. Na, rytiečiai savo fizinei ir dvasinei sveikatai skiria daugiau dėmesio, nei mes. Manau, mūsų sąlygomis geriausia į pirtį būtų eiti vieną kartą per savaitę.
(pirtį gali eiti visi - nebent yra kokia nors odos liga, kuri šiuo metu neleidžia praustis, prakaituoti. Tačiau ir tai - laikinas dakykas. Pirtyje gali lankytis ir žmones su padidėjusiu kraujo spaudimu, širdininkai, liesa. pirtyje turi būti gera ventiliacija, turi būti patalpa, kur būtų galima pailsėti. Karštyje atsipalaiduoji, išprakaituoji, tuomet nueini atvesti, išgerti arbatos. Nepratusiam nereikia iš karto pulti į karščiausią pirtį - iš pradžių reikia "prisijaukinti" savo kūną. protą prie karščio, pradėti nuo mažiausio, po truputį didinti, nereikia iš karto pulti kaitintis. Geriausiai žmogus išprakaituoja, kai temperatūra siekia 50-70 laipsnių. Pirties menas - kaip ir gyvenimo menas. Turi būti kultūra ir protas.
Kiek laiko geriausia praleisti pirtyje? Tai individualus dalykas. Mes su visais arbatos gėrimais pirtyje praleidžiame apie keturias valandas. Manau, kad tam. jog žmogus gerai išprakaituotų, atsipalaiduotų, pirtyje reikia praleisti bent jau dvi valandas. Norint geriau išprakaituoti, pirtyje geriausia gerti žolelių - žemuogių, bruknių, liepžiedžių - arbatą. Žolelių arbata valo inkstus, atsidaro odos poros.
su prakaitu per odą iš organizmo išeina visi nuodai. Mes pirtyje išbandome įvairias arbatas - žalią, fermentuotą "pu-erh". Arbatą geriausia gerti su citrina, smulkiai supjaustytą citriną galima atsinešti į garinę ir po truputi valgyti tikrai nebus per rūgštu. Citrina skatina prakaitavimą l.abai gerai pirtyje kūną. ypač skaudamas vietas. ištrinti jūros druska. sumaišyta su medumi ar aliejumi.
Pirtyje organizmas praranda nemažai vandens, ir jį reikia atstatyti. Galima gerti ir mineralinį, ir paprastą vandenį. Kiek skysčių reikia gerti, pasako pats organizmas. Po pirties labai gerai išgerti šviežių sulčių labai sveika organizmui. be to, atsigauna oda.
Apie pirtis galime šnekėti dar labai daug - yra ištisa pirties filosofija. Svarbiausia pirtyje reikia pamiršti savo piktas mintis, emocijas, rūpesčius, kalbėti tik apie lai. kas yra gera. gražu, o ne savo vyrus apkalbinėti.
Mitena ANDRUKAITĖ
Komentarai
Pastabos administratoriui
Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“
Straipsnis neturi komentarų. Būk pirmas!
(Reikia prisijungti, kad galėtumėte rašyti komentarą.)