Uždaryti

Savaitgalio pramoga - pirtis

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Publikacijos » Savaitgalio pramoga - pirtis

Verslo pasaulio žmogus patiria daugybę stresų. Jų poveikiui neutralizuoti, fizinei savijautai ir dvasinei pusiausvyrai atgauti dažnai pasitelkiamas visas priemonių arsenalas. Siūlome jums prisiminti paprasta dalyką - pirtį. Taip, paprastą tradicinę pirtį, kurioje sveikatos semdavosi ištisos mūsų protėvių kartos. Nedaug žinodami apie organizmo fiziologiją, jie iš praktikos suvokė - jei žmogui nepadės pirtis, tai jam mažai kas bepadės...

Tačiau pirtis pirčiai nelygu. Daugelis mūsų pirtį įsivaizduoja kaip pasilinksminimo vietą, kurioje galima „atleisti varžtus". Atleisti, žinoma, galima, tačiau reikia žinoti kaip. Šiandien jau nesunku rasti kokybišką pirtį su kvepiančiomis vantomis, maudynėmis gaiviame ežero vandenyje bei įvairiomis kosmetinėmis procedūromis.

Norint padėti tautiečiui susirasti gerą pirtį ir patarti, ką joje reiktų veikti, buvo sukurtas pirmasis Lietuvos pirčių interneto tinklapis - www.pirtis.lt (el paštas info@pirtis.lt)

Pirtis - streso malšintoja

Norintiems išbandyti senovines pirties procedūras, organizuojamos trumpos savaitgalio išvykos į gamtoje esančias pirtis. Tokia 6-8 žmonių išvyka aplankant nuostabius gamtos kampelius ar sportuojant pasibaigia pagal grupės interesus parengta pirties procedūra ir yra puikus poilsis po sunkios darbo savaitės. Pirties procedūra trunka ne mažiau kaip 5 vai. ir jos metu sudaromos puikios sąlygos efektyviam fiziniam ir psichologiniam poilsiui. Žmogus paprasčiausiai pamiršta visus rūpesčius ir pradeda gyventi iš naujo. Relaksacinei kelionei parenkamos iš anksto patikrintos pirtys pasirinktame Lietuvos regione - Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Žemaitijoje, pajūryje.
Pirties procedūra dažnai pradedama pasivaikščiojimu gamtoje. Žmogus ramiai nusiteikia būsimiems maloniems pojūčiams. Toliau lankytojai kviečiami į garinę. Joje - tvyro komfortiška temperatūra, priimtina daugeliui. Tikslas - ne išgąsdinti naujokus, bet pamažu juos pripratinti prie naujų pojūčių. Moterims atliekamas viso kūno medaus masažas. Vyrai trinami druskos mišiniais. Tai daroma prakaitavimui skatinti. Procedūros metu atsipalaiduojama, paskui - ramiai ilsimasi. Po pertraukėlės - periama vantomis. Vantos naudojamos kelių rūšių, tai priklauso nuo žmogaus amžiaus, lyties, nuotaikos, metų laiko. Paslaptinga augalų gyvybinė energija perduodama atsipalaidavusiam žmogaus organizmui. Vėliau prasideda kontrastinės procedūros - apipylimai vėsiu vandeniu ir maudynės šaltame vandenyje. Nuo temperatūrų kontrasto žmogų apima gilus atsipalaidavimas ir netgi euforinė būsena.
Taip galima išgydyti depresiją, blogą nuotaiką, suteikti žmogui pasitikėjimo savo jėgomis.
Pirties procedūros ne tik atpalaiduoja kūną, tačiau išvalo protą. Būseną po karštos pirties tikriausiai sunku būtų kitaip pavadinti nei euforiška. Po pirties žmogus susitaiko su pasauliu, jo jausmai - kaip ką tik gimusio kūdikio.

Kosmetinė pirtis

Tiksliau tai ne pirtis, o pirties procedūra. Ji ypač mėgstama moterų. Kokia kokybiška bebūtų pirtis, ji šiek tiek vargina odą. Tačiau pirties procedūros metu oda galima ypatingai pasirūpinti: naudoti įvairias pirties kaukes, voneles ir procedūras. Kaukės daromos iš natūralių medžiagų, čia pat pagaminamos, jos maitina odą įvairiais vitaminais, biologoškai aktyviomis medžiagomis. Kiek pastebėjome, ne visos moterys mėgsta karštį ir temperatūros kontrastus, tačiau grožiui pirtyje visos be išimties skiria daug dėmesio. Kosmetinės procedūros pradedamos viso kūno odos valymu - pilingu. Seniau buvo naudojami įvairūs augaliniai mišiniai, dabar dažniausiai kavos tirščiai. Ypatingai malonu, kai šį nutrynimą atlieka profesionalus masažuotojas - tada ji ir trunka mažiausiai 30-40 min. Po tokio nutrynimo oda atrodo kaip šilkinė ir maloniai kvepia. Procedūros paprastai baigiamos odą maitinančiomis kaukėmis, kurios dažnai irgi derinamos su lengvu masažu. 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Sveikos pirties dėsniai

2021-03-01
Liko 8 vietos
Vebinaras
Apie pirtį, kaip ir apie krepšinį, Lietuvoje išmano visi... O gal visgi ne? Kokia pirtis yra iš tiesų sveika ir gera?

Pirties kultūros kursas I: Pirties istorija

2021-03-04
Liko 15 vietų
Vebinaras
Pirties atsiradimas ir raida Europoje nuo Antikos iki XX a. Senosios Amerikos ir Azijos pirtys.

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2021-03-08
Liko 28 vietos
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties kultūros kursas II. Lietuviška pirtis

2021-03-11
Liko 24 vietos
Vebinaras
Ir vėl prausiamės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2021-03-15
Liko 29 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties kultūros kursas III: Šiuolaikinė pirties kultūra

2021-03-18
Liko 20 vietų
Veninaras
Šiuolaikinė pirties kultūra įvairiose šalyse: hamamas (2 tipai), Šiaurės Europa( Suomijos, Rusija, Estija), Azija (Japonija, Korėja), Amerika (temeskalis, inipi, swtitz), Europa (aufguss).

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-03-29
Liko 30 vietų
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.