Uždaryti

Širdies - kraujagyslių sistema

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Pirties poveikis » Karščio poveikis » Širdies - kraujagyslių sistema

Šiek tiek pasėdėjęs garinėje, žmogus išrausta. Tai reiškia, kad labai išsiplečia jo poodinės kraujagyslės. Tai įvyksta todėl, kad organizmas ginasi nuo padidėjusios temperatūros poodžio audiniuose. Aktyvi poodinė kraujotaka išsklaido perteklinį šilumos kiekį.

Išsiplėtus kraujagyslėms, jų bendras suminis pralaidumas padidėja, todėl krenta spaudimas. Atstatydama spaudimą (širdies-kraujagyskių sistemos homeostazę) širdis pradeda plakti dažniau ir pulsas kaitinantis padažnėja iki 100-130 tv/min, o širdies perpumpuojamo kraujo kiekis padidėja 1,5 kartus. Sveikam žmogui – tai normalus krūvis, tačiau žmogui su silpna ar nesveika širdimi toks pulso padažnėjimas jau pavojingas. Todėl širdininkams rekomenduotina žemesnė temperatūra. Sveikam žmogui pirtis yra natūrali ir naudinga širdies-kraujagyslių sistemos treniruotė. Suomių patarlė sako: „Jei galėjai ateiti iki saunos, tai gali ir eiti į ją". Jie nuo seno pastebėjo, kad pirtis yra nepavojinga ir sunkiems ligoniams.

Ilsintis priepirtyje pulsas palaipsniui normalizuojasi, todėl poilsio pertraukėlės turi būti pakankamos trukmės. Šalčio procedūros metu (apsipilant šaltu vandeniu, maudantis eketėje) žmogaus periferinės kraujagyslės staiga susitraukia ir kraujo spaudimas padidėja, todėl asmenims, turintiems aukštą kraujospūdį, tokiais atvejais reikia elgtis atsargiai. O asmenims su žemu kraujospūdžiu šalti apsipylimai ir maudynės eketėje pataiso savijautą.

Taip pat skaitykite

Alkoholio poveikis

Alkoholio poveikis

Nėra nė vieno žmogaus organo, kuriam nekenktų alkoholis, bet patys didžiausi pasikeitimai vyksta galvos smegenyse. Šitas nuodas… Toliau

Komentarai

Straipsnis neturi komentarų. Būk pirmas!

(Reikia prisijungti, kad galėtumėte rašyti komentarą.)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“