Uždaryti

Plaučiai

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Pirties poveikis » Karščio poveikis » Plaučiai

Aukšta garinės temperatūra dirgina kvėpavimo centrus, skatina dažniau kvėpuoti, taip pat atpalaiduoja kvėpavimo takų muskulatūrą. Kvėpavimas padažnėja iki 15-20 kartų per min., taip pat padidėja išgarinamos drėgmės kiekis. Plaučių alveolės išsiplečia, jų ventiliacinės savybės sustiprėja 1,5 karto. Darosi lengviau kvėpuoti, plaučiuose sumažėja drėgmės ir gleivių. Pirtis yra ir galinga plaučių ligų profilaktinė priemonė. Nustatyta, kad dažnai lankantys pirtį kvėpavimo ligomis serga 1,5 karto rečiau.
Plaučiams palankesnė lietuviška drėgna garinė negu sauso oro pirtis – sauna. Oro temperatūra neturi viršyti 95°C, kitaip gresia gleivinių nudegimas. Per ilgas kaitinimasis saunoje taip pat gali būti kenksmingas – plaučiai praranda per daug vandens, atsiranda nemalonūs pojūčiai.
Rekomendacijos:
Pirtis yra pirmas vaistas peršalus, sloguojant, sergant viršutinių kvėpavimo takų kataru, chronišku bronchitu ir kitais plaučių susirgimais. Karštos pirties procedūros ypač efektyvios pirmojoje ligos fazėje, peršalimo simptomams vos išryškėjus. Didelė tikimybė, kad kitos dienos rytą atsibusite sveiki! Pirtis taip pat gali palengvinti kenčiančių nuo astmos būklę. Sergantiems lėtinėmis plaučių ir viršutinių kvėpavimo takų ligomis patariama naudoti įvairius gydomuosius augalinius ekstraktus – inhaliacijai arba užpilti ant akmenų.
Pirtis draudžiama sergant atvira tuberkulioze, aštriu plaučių uždegimu, piktybinio auglio atveju.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Pirties kultūros kursas I: Pirties istorija

2021-03-04
Liko 6 vietos
Vebinaras
Pirties atsiradimas ir raida Europoje nuo Antikos iki XX a. Senosios Amerikos ir Azijos pirtys.

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2021-03-08
Liko 15 vietų
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties kultūros kursas II. Lietuviška pirtis

2021-03-11
Liko 22 vietos
Vebinaras
Ir vėl prausiamės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2021-03-15
Liko 26 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties kultūros kursas III: Šiuolaikinė pirties kultūra

2021-03-18
Liko 20 vietų
Veninaras
Šiuolaikinė pirties kultūra įvairiose šalyse: hamamas (2 tipai), Šiaurės Europa( Suomijos, Rusija, Estija), Azija (Japonija, Korėja), Amerika (temeskalis, inipi, swtitz), Europa (aufguss).

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-03-29
Liko 30 vietų
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.