Uždaryti

Kaulai, sąnariai, raumenys

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Pirties poveikis » Karščio poveikis » Kaulai, sąnariai, raumenys

Sakoma: „Šiluma kaulų nelaužo". Ne tik kad nelaužo - net ir teigiamai veikia visą mūsų atraminį motorinį kūno „aparatą". Vanojimas pirtyje ypač gerai veikia skaudamus sąnarius, raumenis, raiščius. Kūno raumenys atsipalaiduoja, į juos priplūsta daugiau kraujo iš vidaus organų. Šviežias kraujas ir aukšta temperatūra turi nuskausminamąjį efektą ir labai suaktyvina gijimo ir atsistatymo procesus. Intensyviai sportuojant, raumenyse susikaupia pieno rūgšties – galutinio metabolizmo produkto. Kaitinantis pirtyje ji greitai skyla ir yra aktyviai pašalinama iš organizmo.
Rekomendacijos:
Sušildyti ir išmasažuoti raumenys atsipalaiduoja, atsistato jų darbingumas, elastingumas, reakcija. Karštos pirties procedūros ypač patartinos sergant poliartritu, skaudant perpūstiems raumenims, įvairių neuralgijų atvejais.

 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2021-03-08
Liko 12 vietų
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties kultūros kursas II. Lietuviška pirtis

2021-03-11
Liko 18 vietų
Vebinaras
Ir vėl prausiamės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2021-03-15
Liko 26 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties kultūros kursas III: Šiuolaikinė pirties kultūra

2021-03-18
Liko 18 vietų
Veninaras
Šiuolaikinė pirties kultūra įvairiose šalyse: hamamas (2 tipai), Šiaurės Europa( Suomijos, Rusija, Estija), Azija (Japonija, Korėja), Amerika (temeskalis, inipi, swtitz), Europa (aufguss).

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-03-29
Liko 29 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.