Uždaryti

Kaulai, sąnariai, raumenys

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Pirties poveikis » Karščio poveikis » Kaulai, sąnariai, raumenys

Sakoma: „Šiluma kaulų nelaužo". Ne tik kad nelaužo - net ir teigiamai veikia visą mūsų atraminį motorinį kūno „aparatą". Vanojimas pirtyje ypač gerai veikia skaudamus sąnarius, raumenis, raiščius. Kūno raumenys atsipalaiduoja, į juos priplūsta daugiau kraujo iš vidaus organų. Šviežias kraujas ir aukšta temperatūra turi nuskausminamąjį efektą ir labai suaktyvina gijimo ir atsistatymo procesus. Intensyviai sportuojant, raumenyse susikaupia pieno rūgšties – galutinio metabolizmo produkto. Kaitinantis pirtyje ji greitai skyla ir yra aktyviai pašalinama iš organizmo.
Rekomendacijos:
Sušildyti ir išmasažuoti raumenys atsipalaiduoja, atsistato jų darbingumas, elastingumas, reakcija. Karštos pirties procedūros ypač patartinos sergant poliartritu, skaudant perpūstiems raumenims, įvairių neuralgijų atvejais.

 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Pirties istorija ir geografija. Vebinaras.

2020-04-05
Liko 16 vietų
Vebinaras
Platus pasakojimas apie tai, kaip maudėsi ir tebesimaudo pasaulio tautos. Vebinaras studentams. Atsakymai į klausimus.

Lietuviška pirtis. Vebinaras

2020-04-09
Liko 47 vietos
Vebinaras
Prieš Velykas privaloma nusiprausti. Negalime praustis realiai - prausimės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininkų Vakarų grupė

2020-05-17
Visos vietos užimtos.
Klaipėda, Šiauliai