Uždaryti

Ramunėlė

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Augalų savybės » Žolės » Ramunėlė

Ramunėlė arba vaistinė ramunė (lot. Matricaria recutita, rus. Ромашка, vok. Echte Kamille)

Labai aromatinga kosmetinė vanta, puikiai valo odą. Iš ramunėlių rišama labai kvapni kosmetinės paskirties vanta. Džiovinimui ramunėles geriausiai rinkti žydėjimo pradžioje. Daugiausia šis augalas naudojamas kaip kompresinė vanta, kuri puikiai valo odą. Po ramunėlių kompreso nereikėtų odos skalauti. Naudojama pėrimuisi ir kaip kompresinė vanta. Po pėrimosi taip pat nepatartina praustis – reikia palikti viską nudžiūti. Puikiai veikia esant odos ligoms, mažina streso padarinius, suteikia žmogui ramybę, pagerina miegą. Labai įdomu, kad padeda net po radiacinių nudegimų. Skatina prakaitavimą, švelniai ramina, tinka net mažiems vaikams. Stiprina plaukus, naikina pleiskanas, ypač tinkama šviesiems plaukams perskalauti (veikia kaip natūrali plaukus šviesinanti priemonė).

Ramunėlių gydomosios savybės:

• padeda išsklaidyti stresą;
• padeda medituoti;
• gydo odos susirgimus;
• gydo akių uždegimus;
• gydo nudegimus nuo rentgeno spindulių, sumušimus, uždegimus, spuogus;
• gerina miego kokybę;
• tinka kosmetinėms procedūroms.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2022-12-05
Liko 19 vietų
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.

Pirtininko darbo įvadas

2022-12-07
Liko 4 vietos
Pirčių sodas, Vilniaus raj.
Patinka eiti į pirtį? O būti pirtininku ar patiktų? Šiame seminare paragausime pirtininko duonos: mokysimės paruošti vantas, patepti medumi nugarą ir, žinoma, vanoti!

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2022-12-19
Liko 25 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?