Uždaryti

Gelsvė

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Augalų savybės » Žolės » Gelsvė

Vaistinė gelsvė (lot. Levisticum officinale, angl. Lovage, rus. Любисток, vok. Liebstöckel)

Iki 2 m aukšio užaugantis augals. Žydi birželio – rugpjūčio mėn. Kilmės šalis – pietų Europa.
Pagrindinis pirties augalas, jį specialiai augindavo šalia pirties: ten gyvendavo pirties dvasia, kol perdavosi žmonės. Auginant netoli būsto, galima išvengti įvairių ligų. Gelsvė, naudojama su maistu, reguliuoja širdies veiklą. Sutrintus lapus, įvyniotus į servetėlę, tinka naudoti kaip kompresą – apsauginę priemonę nuo užkrečiamųjų ligų. Gelsvės šakneles galima kramtyti. O gelsvės vonios gydo grybelinius odos susirgimus, valo inkstus, padeda gydyti impotenciją. Gelsvė naudinga ne tik kaip prieskonis – ji tinka ir gydyti pirtyje. Tačiau nepamirškime, kad ypatingas gelsvės kvapas gali neigiamai paveikti alergiškus žmones.
Kaip vanta jis gerai valo organizmą nuo toksinų, stiprina imunitetą. Padeda žmogui atsipalaiduoti ir atsiverti pirties procesui. Gerai veikia nuo sumušimų, žaizdų, ramina nervus, malšina galvos skausmą, sprendžia širdies problemas, ramina širdies skausmą. Padeda kaip kompresas ir nuo kojų tinimo – vandens susikaupimo. Padeda vyrams nuo impotencijos. Padeda pritraukti kitos lyties dėmesį. Moterims sumažina mėnesinių skausmus, patartina pertis prieš mėnesines. Naudojamas organizmo valymui, psichologiškai padeda išsipildyti troškimams.
Nenaudoti nėščioms moterims.

Gelsvės gydomosios savybės:

• valo organizmą ir stiprina bendrą sveikatos būklę;
• teikia valios siekti norų išsipildymo;
• išlaisvina nuo niūrumo ir kitų negatyvių jausenų;
• padeda numalšinti nelaimingos meilės skausmą;
• sukuria tokią kūno ir dvasios būseną, kuri sužadina priešingos lyties simpatijas;
• stimuliuoja plaukų augimą;
• gydo randus.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“