Uždaryti

Jazminas

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Augalų savybės » Medžiai » Jazminas

Jazminas (lot. Philadelphus, rus. Чубушник, angl. Mock-orange, vok. Pfeifensträucher)

Lietuvoje daugiausiai auginamas Darželinis jazminas (Philadelphus coronarius). Manoma, kad pavadinimas atėjęs iš Artimųjų Rytų, kadangi persiškai yasmin reiškia „Dievo dovana“, o šis žodis atėjęs iš arabų kalbos Yasaman. Spėjama, kad tokiu vardu buvo vadinama kokia nors žymi graži moteris, kurios vardas vėliau perteiktas ir gėlei. Dėl šio augalo dažnai kyla painiava, mat kitose kalbose jazminu (lot. Jasminum, angl. Jasmine, rus. Жасмин) vadinamas visiškai kitas augalas, kurį lietuviškai reikėtų vadinti jazminaičiu (būtent jis, o ne mūsiškis jazminas dedamas į „jazminų arbatas“, kvepalus ir t.t.).
Jazminas, pražydęs pavasario pabaigoje, džiugina žiedų grožiu ir svaiginančiu kvapu. Geriausia pirtyje naudoti jazminų žiedų vantas, nes jos daug efektyvesnės už jazminų lapų vantas. Žiedų aromatas išplečia panaudojimo galimybes. Jei jazminų žiedų vantos išdžiovintos tinkamai, jas galima išsaugoti ir žiemai. Jazmino žiedų vanta daugiausiai naudojama meilės reikalams kaip jausmų sustiprinimo priemonė, atpalaiduojanti prieš meilės ritualą. Be to, jazminas turi ir kitų naudingų savybių.

Jazmino gydomosios savybės

Atpalaiduoja emocinę įtampą; • ramina nervus, padeda nuo depresijos; • padeda nuteikti meilės ir seksualinių problemų sprendimui; • fiziškai atpalaiduoja kūną; • gerina miegą; • palankiai veikia ginekologinių ligų gydymą; • lengvina gimdymo eigą.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“