Uždaryti

Liepa

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Augalų savybės » Liepa

Prašome aplankyti naują liepos savybių puslapį. Ši sbus panaikintas!

Tilia

Liepžiedžių nuoviras ramina nervus, agresyvumą, gydo ginekologines, skrandžio bei žarnyno ligas, stiprina imunitetą, žvalina, naikina nuovargį, mažina padidėjusią kūno temperatūrą, skatina prakaitavimą.

Grynai moteriška vanta su švaria, tankia energija, kuri labai reikalinga žmogaus fiziniam aktyvumui. Gali būti žiedinė ir lapinė. Lapinė vanta veikia raminamai, mažina galvos skausmą. O apie žiedinę Ziedonis taip kalbėjo: „Ta pati liepinė vanta, ypač surišta iš žydinčių šakų, išvalo odą geriau nei bet koks muilas“.
Liepinė vanta ypač tinka moterims. Ir ne tik dėl savo kosmetinio poveikio – ji dar ir puikiai išsklaido sutankėjimus krūtyse, mažina įtampą.
Įdomu tai, kad liepinė vanta susilpnina karščio pojūtį – puikiai tinka perti pirties naujokams: periant liepine vanta žmogui atrodo, kad karštis sumažėjo, nors temperatūra liko ta pati. Gydo fizinę negalią, silpnumą, nuovargį, sugrąžina norą gyventi. Slopina agresyvumą, stiprina imuninę sistemą.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Pirties kultūros kursas II. Lietuviška pirtis

2021-03-11
Liko 15 vietų
Vebinaras
Ir vėl prausiamės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2021-03-15
Liko 24 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties kultūros kursas III: Šiuolaikinė pirties kultūra

2021-03-18
Liko 14 vietų
Veninaras
Šiuolaikinė pirties kultūra įvairiose šalyse: hamamas (2 tipai), Šiaurės Europa( Suomijos, Rusija, Estija), Azija (Japonija, Korėja), Amerika (temeskalis, inipi, swtitz), Europa (aufguss).

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-03-29
Liko 29 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.