Uždaryti

Jūs esate čia: Namai » Renginiai

Dūminės pirties seminaras

Pradžia: 2013-08-31
Laikas: 10:00
Pabaiga: 2013-08-31
Vietovė: Vilnius

Dauguma yra girdėję apie dūminę pirtį – „juoda“, „akis graužia“, „suodžiais tepa“... Dūminėje pirtyje maudėsi mūsų ir kaimyninių tautų seneliai. Tačiau ar daug žmonių yra patys joje maudęsi? O kas, jeigu mūsų seneliai neklydo ir dūminė pirtis iš tiesų baltai ir švariai prausia?

Dūminė pirtis šiais laikais yra šioks toks paradokas - būdama pati paprasčiausia, nesudėtingos konstrukcijos, ji yra sudėtingiausia iškūrenti. Ir nežiūrint savo archaiškumo ji ir šiandien „duoda“ daugelio žinovų nuomone geriausią garą, itin vertinamą pirties gurmanų.

Daugiau apie dūminę pirtį...

Dūminės pirties seminaras - irgi šiek tiek išskirtinis. Kiekvienas gali tapti kvalifikuotu pirtininku nė nebuvęs dūminėje pirtyje. Todėl dūminės pirties mokslai nėra įtraukti į būtinų seminarų sąrašą. Tačiau... Ar iš tiesų galima vadinti save pirties žinovu, neturint supratimo apie tai, kaip kaitinosi pirtyje mūsų protėviai? Kokiose pirtyse gimdė mūsų prosenelės?

Dūminė pirtis nėra vien tik užgaida, žaislas. Jos klimatas – ypatingas. Ne veltui dūminės pirties garo kokybei nusakyti naudojamas prancūzų kalbos žodis „buke“, reiškiantis sunkiai aprašomą kvapą, skonio „puokštę“. Šiuolaikinės pirties gurmanai ypatingai vertina nepakartojamą, daug rankų darbo reikalaujančią dūminės pirties procedūrą.

Kiekviena dūminė pirties yra šiek tiek skirtinga, dviejų vienbodų nėra. Man teko išbandyti gerokai per 20 skirtingų dūminių pirčių. Sunku pasakyti, kuri jų geriausia. Kiekviena turi savų privalumų. Kiekvinoje susitinkame su pirminėmis Stichijomis - Ugnimi, Vandeniu, Žeme, Oru. Jos kartu formuoja sunkiai nupasakojama Pirties Garą. Dūminėje pirtyje norisi jį minėti iš didžiosios raidės.

Šiame seminare su jumis pasidalinsiu pagrindinėmis žiniomis apie tai, kas yra dūminė pirtis, kokios jos būna, kaip ji atrodo, kaip ją iškūrenti, kaip ją paruošti maudymuisi. Visa tai padarysime ir praktiškai. Kurensime, nešime vandenį, parengsime krosnį.

Seminaras vyks netoli Vilniaus - Pirčių sode, kur stovi tipiška valstietišką pirtelė, o kita - dar statoma.

Semimaną ves Rimas Kavaliauskas, Tarptautinės dūminės pirties klubo narys.

Į seminarą gali registruotis visi. Vienintelis reikalavimas - būti pabaigus „Sveikos pirties ABC“.

Seminaro kaina 120 Lt, Pirtis meistiškumo klubo nariams 90 Lt.

Registracija į kursą:

1. Užpildžius formą (gausite patvirtinimą)

2. Tel. 8 655 47770, 6 601 22028.

Būtinas 50 Lt avansas į VšĮ LPA sąskaitą:

VšĮ Lietuviškos pirties akademija. Įm. kodas 302613154.
Naugarduko g. 91-321, Vilnius 03202
Tel. 85 233 04 67, faksas 85 278 48 01
a. s. LT257300010126595179. Swedbank

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Šeimos pirtininko studijos: Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

2021-03-08
Liko 12 vietų
Lietuviškoje pirtyje naudojama daug įvairių augalų. Kviečiame apie tai sužinoti daugiau!

Pirties kultūros kursas II. Lietuviška pirtis

2021-03-11
Liko 18 vietų
Vebinaras
Ir vėl prausiamės virtualiai. Kokia yra tikra lietuviška pirtis?

Šeimos pirtininko studijos: Kūno reakcija į šilumą

2021-03-15
Liko 26 vietos
vebinaras
Svarbiausias pirtyje veikiantis faktorius - šiluma. Kaip mūsų kūnas į ją reaguoja? Kokią naudą atneša pirtis, o kam ir kada joje reikėtų elgtis atsargiai?

Pirties kultūros kursas III: Šiuolaikinė pirties kultūra

2021-03-18
Liko 19 vietų
Veninaras
Šiuolaikinė pirties kultūra įvairiose šalyse: hamamas (2 tipai), Šiaurės Europa( Suomijos, Rusija, Estija), Azija (Japonija, Korėja), Amerika (temeskalis, inipi, swtitz), Europa (aufguss).

Šeimos pirtininko studijos: Vanojimo pagrindai

2021-03-29
Liko 29 vietos
Vanojimas - įdomiausia ir patraukliausia lietuviškos pirties technika. Šiame seminare susipažinsime su šios technikos teoriniais pagrindais.