Uždaryti

Pirčių vertinimas

Jūs esate čia: Namai » Rask pirtį » Pirčių vertinimas

Pirties vertinimas - labai sudėtingas klausimas. Nuo seno įprasta pirčių nekritikuoti, nes „bet kokia pirtis yra geriau nei jokios“. Tačiau, kita vertus, pirtys dažnai įrenginėjamos, neturint apie jas „žalio supratimo“. Rezultatas - prasta savijauta: smulkios traumos ir dažnai visam gyvenimui susigadinta nuomonė apie pirtį.

Tokia padėtis neturėtų tęstis be galo.

Pirtis.lt pirčių reitingavimas

 1. Kiekviena Pirtis.lt kataloge skelbiama pirtis gali būti įvertinta.
 2. Pirtį vertinti turi teisę, tik Pirties meistriškumo klubo nariai. Tai garantuoja tam tikrą vertinimų objektyvumą. Nes esant senąjai tvarkai, kai vertinti galėjo bet kas, atsirado nemažai „gudruolių“ vertintojais įdarbinančių savo gimines ir draugus.
 3. Kiekvienas vertinimas daromas nepriklausomai, klubo nariui prisijungus prie savo „veiklos zonos“ - įrašant suteikiamų balų skaičių.
 4. Kiekvienas vertintojas gali bet kada pataisyti savo vertinimus, tai yra, sistema prisimena tik einamuosius balus. Todėl mes ir pavadinome šį vertimą reitingavimu.
 5. Reitingavimas yra asmeninis ir slaptas. Pirtis.lt administracija garantuoja, kad  vertinimo duomenys nepateikiami jokioms trečiosioms šalims.

Profesionalus pirčių vertinimas

Norintiems gauti išsamią pirties kokybės analizę Pirties meistriškumo klubo visuomeninio vertinimo nepakanka. Tokiu atveju Lietuviškos pirties akademija siūlo pirtims atlikti profesionalų „pirties įvertinimą“.

Profesionalus pirties įvertinimas atliekamas grupės Pirties meistriškumo kursų studentų, tačiau ne bet kokių, o tik turinčių įskaitytas temas:

 • Pirtis ir sveikata
 • Pirmoji pagalba pirtyje
 • Pirties konstrukcija
 • Pirties krosnys
 • Pirties mikroklimatas
 • Pirties mikroklimato valdymas

Vertinti taip pat gali žmonės, baigę visus Pirties meistriškuo kursus ir turintys Pirtininko profesionalo diplomą.

Toks aukštas „išsilavinimo cenzas“ garantuoja, kad pirtį vertins neatsitiktiniai ir atsakingi žmonės, rimtai studijuojantys pirties mokslus. Tik tokie sugebės įvertinti tokius sudėtingus pirties aspektus, kaip pirties garas arba garinės patogumas vanojimui.

Vertinimo salygos

Kadangi vertinimos pirtys, oficialiai reklamuojančios save kaip pirties paslaugų teikėjus, vertinimo rezultatai taip pat skelbiami viešai. Tokiu būdu realizuojama vertotojų teisė gauti apie gaunamą paslaugą objektyvią informaciją.

Informacija yra skelbiama ataskaitos - apžvalgos forma. Viešai yra skalbiama vertinimo santrauka, registruoti tinklapio lankytojai gai susipažinti su vertinimo apžvalga ir išvadomis, o detalūs rezultatai yra skelbiami tik patiems vertintojams.

Tokiu būdu garantuojamas ir pačių vertintojų privatumas.

Pirties šeiminkas, jei nori, taip pat gali susipažinti su detaliais vertinimo rezultatais.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“