Uždaryti

Šeimos pirties diena

Jūs esate čia: Namai » Kultūra » Tradicijos » Šeimos pirties diena

Šeimos pirtis

Profesionalių pirtininkų asociacija ir Lietuviškos pirties akademija pirmąjį šeštadienį po Rudens lygiadienio paskelbė Šeimos pirties diena.

Ši diena pasirinkta ne veltui, mat pasibaigus vasarai ir jos darbams, norisi jaukumo. Pagal mūsų senolių papročius, pabaigus didelius darbus, prieš kiekvieną šventę buvo įprasta eiti į pirtį. Pirtis dažniausiai buvo kuriama šeštadienio vakare, o į ją kviečiami visi šeimos nariai ir užklydę keleiviai.

Tuomet pagrindinė pirties užduotis buvo nusiprausti, apvalyti ir kūną, ir sielą. Prieš pirtį buvo įprasta susitaikyti, pamiršti senas skriaudas ir klaidas, taip pat prisiminti tuos, kurie jau išėjo. Šiais laikais pirtis labiau suprantama kaip pramoga, bendravimo ir atsipalaidavimo priemonė. Tačiau pirtininkai ragina prisiminti senąsias tradicijas ir įprasminti buvimą pirtyje kartu su šeima.

Šią dieną visi raginami kūrenti pirtį (savo asmeninę ar nuomojamą) ir pasikviesti į ją savo šeimą, artimiausius žmones, dalintis pirties šiluma ir kurti savo tradicijas, ritualus, procedūras.

Pirties lankymo tradicija 2020 metais įtraukta į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Šis vertybių sąvadas skatina semtis įkvėpimo iš mūsų senųjų tradicijų, pasiimant tai, kas prasminga, tinka mūsų laikams, keičiant jas savaip ir išsaugant tradiciją ateities laikams.

Kvietimas paminėti Šeimos pirties dieną

Kviečiame visas šeimas, turinčias pirtį ir einančias į ją iškūrenti ją šį šeštadienį ir pasidalinti su Pirtis.lt savo šeimos akimirkomis, atsiunčiant 3 pirties nuotraukas ir jūsų šeimos pirties tradicijos trumpą aprašymą. Aprašyme siūlome trumpai atsakyti į šiuos klausimus:

  1. Kokią pirtį turite?
  2. Kaip dažnai į ją einate?
  3. Kokias procedūras darote?
  4. Ar į pirtį eina vaikai? Vyresni šeimos nariai?
  5. Ar jūsų šeima turi savo pirties tradicijas?

Aprašymus siųsti adresu info@pirtis.lt visą kitą savaitę. Geriausius reportažus publikuosime, o 3 įdomiausių autorius apdovanosime įdomiais prizais - dovanų kuponais studijoms Pirties meistriškumo kursuose, pakvietimais į pirtį, pirties priemonėmis.

Dalyvaudami akcijoje prisidėsite prie Lietuviškos pirties tradicijos išsaugojimo!

Gero garo jūsų šeimai!

Lietuviškos pirties akademija

Žyma: šeimos pirtis.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Renginiai

Parama Sauna Aid

2023-05-30
Vietų skaičius neribotas
Gobalios Sauna Aid programos rėmimas