Uždaryti

Vanojimo čempionas vanta pers tol, kol pamiršite savo vardą

Jūs esate čia: Namai » Kultūra » Publikacijos » Vanojimo čempionas vanta pers tol, kol pamiršite savo vardą

Lietuvoje lapkričio 8-ąją pirmą kartą vyko tarptautinis vanojimo čempionatas. Druskininkų vandens parko 18-os pirčių erdvėje „Alita“ vanojimo meistrai iš įvairių Lietuvos regionų, svečiai iš Suomijos, Latvijos ir Rusijos varžėsi dėl geriausio pirtininko vardo. Tarptautinio vanojimo čempionato organizatoriai - Druskininkų vandens parkas ir VšĮ „Pirties akademija“

Tarp vanojimo meistrų - moteris

Dėl profesionaliausio pirtininko vardo „Grande“ pirtyje, kurioje telpa beveik pusšimtis žmonių, varžėsi Ramūnas Račkauskas iš Vilniaus, Kęstutis Gurevičius iš Marijampolės, Aurimas Bezaras iš Panevėžio, Romualdas Lamsteris iš Latvijos, Vasilijus Liachovas iš Rusijos, Pentti Hakalla iš Suomijos, druskininkiečiai Juozas Austrotas ir Antanas Fedaravičius. Tarptautiniame vanojimo čempionate dalyvavo ne tik pirtininkai vyrai, bet ir moteris - Nijolė Nagurnaitė iš Ignalinos. Vanojimo specialistų rankose atgijo beržų, ąžuolų, liepų, eukaliptų, kadagių vantos. Kiekvieno vanotojo pasirodymui buvo skiriama 15 minučių.

Pirtininkų vanojimo techniką, meistriškumą, artistiškumą vertino tarptautinė žiuri: „Pirties akademijos“ vadovas, pirties ekspertas, pirties meistriškumo kursų vadovas, komisijos pirmininkas Rimas Kavaliauskas, UAB Ajurvedos centro vadovas, ajurvedos masažo kursų dėstytojas Darius Kauneckas, Lietuvos šeimos gydytojų asociacijos valdybos pirmininkas Benjaminas Čepas, laisvalaikio centro „Jazzhotel“ vadovas, pirtininkas Nikolajus Aleksejevas ir Tarptautinės dūminės pirties draugijos pirmininkas, pirties ekspertas Pentti Tuohimaa iš Suomijos.

„Sėdėdamas pirtyje puikiai jauti visas garo poveikio stadijas, skanauji jį kaip gerą vyną. Sauna atpalaiduoja žmogų, ypač po įtemptos darbo savaitės, leidžia pamiršti kasdienines problemas. Yra gražus suomiškas posakis, kurį net užrašiau virš savo mėgstamiausios pirties durų: „Kai užgroja juodieji saunos vargonai, tu pamiršti dienos rūpesčius“, - pasakoja šešiasdešimt penkerių metų pirtininko patirtį sukaupęs P.Tuohimaa.

Meistriškiausi pirtininkai

Artistiškiausio pirtininko vardą pelnė P. Hakalla. Suomis ne tik originaliai demonstravo vanojimo, masažo su medumi meną, bet ir dainavo, niūniavo suomiškas daineles. Baigdamas pasirodymą, periamai merginai dar ir lūpine armonikėle pagrojo.

Trečiosios vietos nugalėtoju pripažintas A.Bezaras. „Svarbiausia - pirties kokybė, dėl to žmonės neturėtų lenktyniauti, kas ilgiau iškęs karštyje“, - teigė panevėžietis. Jis gavo 300 Lt premiją.

Antrąją vietą užėmė ir 500 Lt premiją laimėjo latvis R.Lamsteris. Pagautas įkvėpimo, jis pažadėjo grįžęs Latvijoje taip pat surengti vanojimo čempionatą.

Profesionaliausio pirtininko vardą pelnė ir 1000 Lt premiją gavo rusas V.Liachovas. „Vanoju užpakaliuką, kad neperšaltų. Vanoju nugarą, kad miegotų naktį ir nekosėtų. Vanoju kojeles, kad sparčiai bėgtų takeliu, - sakė V.Liachovas. - Specialiai priežodžių nesimokau, kai kyla tokių minčių, jas specialiai pritaikau kiekvienam vanojamam žmogui.“

Vanotojui iš Rusijos pasiekti geriausius rezultatus padėjo ir asistentė Anastasija Tomaševič, „Pirties akademijos“ narė. Mergina po pėrimo vantomis net savo vardą užmiršo.

„Atrodo, kad gimiau iš naujo. Taip gera! Po pirties net savo vardą pamiršau“, - juokėsi dvidešimt ketverių metų vilnietė Anastasija.

Agnė MANKEVIČIŪTĖ, Lietuvos rytas, 2008 11 11

Taip pat skaitykite


 

Taip pat skaitykite

Tarptautinis vanojimo čempionatas vyks Druskininkų vandens parke

Pirmą kartą Lietuvoje rengiamas Tarptautinis vanojimo čempionatas vyks lapkričio 8 dieną Druskininkų vandens parke. Varžysis… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“