Uždaryti

Vaikai pirtyje

Jūs esate čia: Namai » Kultūra » Publikacijos » Gydanti pirtis » Vaikai pirtyje

Vaikai pirtyje

Nuo seniausiųjų laikų kartu su suaugusiaisiais pirtyse kaitindavosi ir vaikai. Pirtis ir gydė (ypač nuo peršalimų), ir grūdino. Vaikai dažnai serga staigiai pakitus aplinkos temperatūrai ir drėgmei. Čia pirtis gali labai padėti. Į pirtį gali eiti kiekvienas vaikas, jei tik nekyla kontraindikacijų. Jokiu būdu prievarta nesitempkite vaiko į pirtį, tuo labiau garinę.

Pirmą kartą garinėje vaikas gali būti tik 1-1,5 min. (oro temperatūra plius 50-60°C, drėgnumas 25 proc.). Prieš periantis, garinę reikia gerai išvalyti ir išvėdinti. Kad būtų lengviau kvėpuoti, patarkite mažajam „pirtininkui" rankas laikyti prie nosies ir kvėpuoti į jas.

Keletą kartų pabuvę pirtyje, vaikai paprastai adaptuojasi. Tada garinėje gali jau būti ir ilgiau. Per vieną maudymąsi vaikai neturi eiti į garinę daugiau kaip 3 kartus ir karštyje būti ne ilgiau kaip 10-12 min., o pasikaitinus daryti 6-10 min. pertraukėles. Jei yra sąlygos, tegul vaikai garinasi gulėdami arba bent sėdėdami. Tik ne stovėdami! Garinėje su vaikais būtinai turi būti ir suaugęs, gerai žinantis, kaip teisingai kaitintis, o atsiradus reikalui, mokantis suteikti pagalbą.

Įdėmiai stebint reakciją, galima vaikus pratinti prie kontrastinių procedūrų. Patirtis rodo, kad vaikai greitai pripranta prie temperatūros pokyčio – ir duše, ir baseine, ir vonioje. Jei grūdinimui naudojamas baseinas, vaikas jame turi būti aktyvus – plaukioti ar daryti pratimus.

Pirtyje reikia atsižvelgti į kiekvieno vaiko organizmo ypatybes. Antai vaikų odos paviršius ir kūno masės skirtumas yra didesnis nei suaugusiųjų. Todėl vaikai greičiau už suaugusius įkaista garinėje ir greičiau atvėsta, išėję iš jos. Taigi pirtyje vaikus reikia saugoti ir nuo perkaitimo, ir nuo peršalimo.

Griežtai uždrauskite vaikams garinėje ką nors imti į rankas, pilti vandenį ant karštų akmenų, taip pat šokinėti nuo baseino krašto ir pan.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“