Uždaryti

Tarptautinis vanojimo čempionatas vyks Druskininkų vandens parke

Jūs esate čia: Namai » Kultūra » Publikacijos » Tarptautinis vanojimo čempionatas vyks Druskininkų vandens parke

Pirmą kartą Lietuvoje rengiamas Tarptautinis vanojimo čempionatas vyks lapkričio 8 dieną Druskininkų vandens parke. Varžysis vanojimo meistrai iš skirtingų Lietuvos regionų (Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos) bei svečiai iš Suomijos, Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos. Bus vertinama vanojimo technika, pirtininko meistriškumas bei artistiškumas.
Vantos prilimpa prie odos, perduoda jai vertingas biologiškai aktyvias medžiagas ir sugeria gausiai išsiskiriantį prakaitą.
Vantos prilimpa prie odos, perduoda jai vertingas biologiškai aktyvias medžiagas ir sugeria gausiai išsiskiriantį prakaitą. V.Ščiavinskas

Antrą lapkričio šeštadienį Druskininkų vandens parko 18-os pirčių erdvėje „Alita“ bus galima stebėti, kaip pirtyje dirba Lietuvos ir kaimyninių šalių vanojimo specialistai. Kiekvienas jų demonstruos originalų vanojimo būdą bei pristatys savo pirties supratimą. Vanojama bus su labai įvairiomis – beržų, ąžuolų, liepų, eukaliptų, kadagių – vantomis.

Čempionate žada dalyvauti ne tik vanotojai vyrai, bet ir moterys. Visi vanojimo meistrai rungsis dėl trijų prizinių vietų ir diplomų už artistiškumą bei geriausią vanojimo techniką. Druskininkų vandens parkas įsteigė 1000 litų premiją už pirmąją vietą čempionate.

Tarptautiniame vanojimo čempionate žada dalyvauti 12 vanojimo meistrų. Kiekvieno vanotojo pasirodymui bus skiriama apie 15 minučių. Vanojimo čempionatas prasidės lapkričio 8 d. 11 val. 30 min. ir baigsis apie 19 val. 30 min.

Pirtininkus vertins tarptautinė komisija, kurios nariu bus ir Tarptautinės pirties draugijos pirmininkas iš Suomijos Pentti Tuohimaa. Komisijos nariai spręs, kuris pirtininkas įdomiau, originaliau, profesionaliau, artistiškiau vanoja.

Turbūt daugelis pirčių mėgėjų pripažins, kad vanta – pirties karalienė. Vanojimas vantomis, o jų profesionalas pirtininkas naudoja bent dvi, padeda intensyviai įšildyti gilesnius kūno sluoksnius per trumpą laiką, suaktyvinti paviršinę kraujotaką, paskatinti prakaitavimą.

Vantos prilimpa prie odos, perduoda jai vertingas biologiškai aktyvias medžiagas ir sugeria gausiai išsiskiriantį prakaitą. Vyksta intensyvus organizmo valymas nuo medžiagų apykaitos šlakų ir toksinų. Vanojant žmogų veikia ir augalo energija – kiekvienos rūšies savaip.

Tarptautinio vanojimo čempionato organizatoriai – Druskininkų vandens parkas ir VšĮ „Pirties akademija“. VšĮ „Pirties akademija“ tyrinėja ir populiarina pirtį, jos tradicijas, poveikį sveikatai, organizuoja pirties meistriškumo kursus. Druskininkų vandens parkas, kuriame yra net 20 pirčių, įrengtų pagal skirtingas pasaulio šalių tradicijas, propaguoja pirties kultūrą ir sveiko gyvenimo būdą. Vandens parko pirtyse kas valandą vykdomos pirties programos su įvairiais ekologiškais aromatais, vantomis, medumi ir druska.

Lietuvos rytas, 2008-11-05

Taip pat skaitykite


Taip pat skaitykite

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“