Uždaryti

Prie ežero - pamokos aistringiems pirties mėgėjams

Jūs esate čia: Namai » Kultūra » Publikacijos » Prie ežero - pamokos aistringiems pirties mėgėjams

Kaip tinkamai pertis, rišti vantas, kūrenti krosnį, kaip atlikti masažą? Apie tai buvo kalbama Trakų rajone, prie Margio ežero surengtuose pirties meistriškumo kursuose. Juos Joanos Antanaitytės turistų poilsiui pritaikytoje sodyboje surengė viešoji įstaiga „Lietuviškos pirties akademija". Tai jau penkti pirties mėgėjams surengti kursai.
Praktinėms pratyboms J.Antanaitytės sodyba pasirinkta dėl čia, ant ežero kranto, profesionaliai įrengtos garinės pirties ir joje esančios periodinio kūrenimo krosnies.

„Pirties akademijos" vadovas Rimas Kavaliauskas sakė, kad kursų tikslas - parodyti žmonėms skirtumą tarp gero ir prasto prausimosi pirtyje. Pirmiausia kursų dalyviai atvažiavo į mišką ir mokėsi rišti vantas. Iš kursų vadovo jie sužinojo, kad populiariausios ir geriausios yra beržinės vantos. R.Kavaliauskas pasakojo apie pirties procedūras: krosnies kūrenimą, vanojimą, masažą, kosmetiką. Jis rodė, kaip reikia perti.

Po parodomojo vanojimo kursų klausytojai šio meno mokėsi perdami vienas kitą. R.Kavaliauskas parodė, kaip vantas naudoti kompresams, .kurie turi ne mažesnį teigiamą poveikį už vanojimąsi.
Vantų kompresai atpalaiduoja, stiprina imuninę sistemą, skatina šlakų iš organizmo išsiskyrimą. Išsivanoję kursų dalyviai atsigaivino Margio ežere.

Renginio vadovas kursų dalyviams rodė, kaip paruošti masažui įvairius mišinius. Jie vieną mišinį ruošė iš kavos tirščių, kitą -su medumi.
Toks mišinys, R.Kavaliausko tvirtinimu, ne tik padidina masažo efektyvumą, bet ir gerai šveičia odą, ją tamsina. Kūnui šveisti dar galima naudoti smėlį, molį, natūralias kempines. Labai plačiai pirtyje naudojamas medus: masažui, maitinamiesiems kompresams, kosmetinėms priemonėms. Juo saldinama arbata, geriama pertraukų po apsilankymo garinėje pirtyje metu arba po pirties.
Medaus kosmetinės kaukės gerai valo ir maitina odą, moterims padeda naikinti raukšles, o vyrus gelbėja nuo plikimo, nes medaus kaukės skatina plaukų augimą.

Parengė Kęstutis Petkūnas 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“