Uždaryti

Infraraudonųjų spindulių galia

Jūs esate čia: Namai » Kultūra » Publikacijos » Infraraudonųjų spindulių galia

Infraraudonųjų spindulių galia

Naujausia mada pirčių pasaulyje – infraraudonųjų spindulių sauna. Kol jos šalininkai giria stebuklingas šių bangų galias, o gydytojai pešasi dėl įtakos sveikatai, mes skubame išbandyti šį XX amžiaus atradimą nuosavu kailiuku. Tad kuo ji tokia ypatinga? Ar visi gali ja mėgautis?

Infraraudonosios bangos
Nors skamba baugokai, bet šie spinduliai su ultravioletiniu, mikrobanginiu ar tuo labiau radiaciniu spinduliavimu nieko bendra neturi. Šios bangos natūralios ir visiškai saugios. Jų poveikis panašus į gydymą rankų prisilietimu, kuris žmonėms buvo žinomas dar prieš tris tūkstančius metų. Pasirodo, mūsų rankų paviršius taip pat spinduliuoja 8-14 mikrometrų bangos ilgio infraraudonuosius spindulius. Kinijoje iki šių dienų gydymas rankomis - vienas populiariausių, o Indijos jogai gydymą delnais rekomenduoja norint sumažinti akių įtampą.

Ką reikia žinoti einant į pirtį?
Nieko išskirtinio, nei einant į paprastas pirtis, žinoti nereikia: neik persivalgius ar gurgiančiu pilvu, nevartok alkoholio ir gerk daug vandens. Maudimosi kostiumėlis, rankšluostis, kad laikas tuščiai nepraeitų - rankose knyga ir pirmyn į infraraudonųjų spindulių pasaulį!

Atšalusi pirtis?
Nenustebk. Šioje pirtyje karštis tavęs tikrai nepasitiks. Infraraudonųjų spindulių saunoje temperatūra vyrauja nuo 40 iki 60 laipsnių, be to, ji gana mažytė. Vidutiniškai kabinoje telpa iki penkių "pirtininkų". Jos išskirtinumas – infraraudonieji spinduliai, kurie šildo žmogaus organizmą ne iš išorės, kaip standartiškos pirtys, bet iš vidaus. Kūną jie sušildo net iki 4 centimetrų, kai tuo tarpu įprastoje saunoje jis sušyla tik iki 3-5 milimetrų, tad išprakaituosi tikrai daugiau. Pirties veikimą pradėsi jausti prabuvus joje 15-20 minučių. Paprastai vienas toks pasisėdėjimas turi trukti apie pusvalandį.

Pliusai
• Jei nesi karščio mėgėja, ši pirtis tau bus tikrai atradimas.
• Priešingai nei standartinės pirtys, ji neapsunkina bet stimuliuoja ir suteikia organizmui energijos.
• Vieno seanso metu netenka 500 gramų, t.y. 300 kcal.
• Padeda atsikratyti pleiskanų, sumažina odos bėrimą, atjaunina odą, sustiprina plaukus.
• Tikras celiulito priešas!
• Šie spinduliukai padės įveikti kimbančio rudeninio gripo simptomus.
• Daugiau, nei įprastose pirtyse, išprakaituosi, tad pašalinsi iš organizmo daugiau nuodingų medžiagų, šlakų, cholesterino ir netgi sunkiųjų metalų.
• Efektyvu gydant įvairias sportines traum as, kuomet reikalingas šildymas.

Minusai
• Tai nauja. Tikrą poveikį galime sužinoti prabėgus tik daugeliui metų. (Prisiminkim Coca-Cola istoriją: tik pasirodęs šis gėrimas taip pat buvo laikomas naudingu ir netgi pardavinėjamas vaistinėse).
• Prieš kaitinantis infraraudonaisiais spinduliukais, patartina pasitikrinti sveikatą, nes esant tam tikroms sveikatos problemoms, jos gali dar paūmėti.
• Infraraudonieji spinduliai įsiskverbia daug giliau, tad perkaitimo pavojus tikrai padidėja.
• Atsargiai šios pirties malonumais turėtų lepintis vyresnio amžiaus žmonės. Vidinis perkaitimas ir skysčių netekimas gali pridaryti nemažai žalos.
• Tradicinėse pirtyse odos poros atsiveria geriau.
• Ar šie spinduliai, šildydami visą organizmą, nepridarys jam žalos, niekas atsakyti negali. Nors medicinoje naudojama infraraudonųjų spindulių lempa, tačiau dažniausiai tik vieno, konkretaus raumens šildymui.
• Dažniausiai į pirtį einame vakare, tad gali būti kad apsilankius šioje saunoje, naktį praleisi be miego. Jos spinduliai stimuliuoja organizmą ir suteikia naujos energijos.

Greta Kazlaitė
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“