Uždaryti

2-asis Lietuvos vanojimo čempionatas

Jūs esate čia: Namai » Kultūra » Publikacijos » 2-asis Lietuvos vanojimo čempionatas

Geriausias Lietuvos vanotojas: tiesiog darau tai, kas patinka 

Vasario 16 d. Panevėžyje, viešbutyje „Romantic“ įvyko „Lietuviškos pirties akademijos“ organizuotas 2-asis Lietuvos vanojimo čempionatas. Dvylika geriausių vantos meistrų varžėsi klasikinio vanojimo bei vanojimosi rungtyse.

Čempionato dalyviai turėjo pademonstruoti sugebėjimą saugiai, efektyviai ir maloniai sušildyti ir atpalaiduoti kliento kūną. Tam prireikė ne tik sugebėjimo tobulai valdyti vantą ir dirbti su karštu garu, bet ir gero fiziologijos, psichologijos išmanymo. Autoritetinga komisija vertino ne tik techninius dalyvių sugebėjimus, bet prisistatymą, estetiškumą.

Klasikinio vanojimo rungtyje geriausiai pasirodė ir pirmą vietą užėmė kaunietis Robertas Gruzinskas, sužavėjęs komisiją ne tik puikia technika, bet ir ypatingu subtilumu, empatija. Daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukė įspūdingai ir efektingai pasirodžiusi antrąją vietą laimėjusi Audra Staskevičienė iš Kauno, trečioji liko Ernesta Bajorinienė iš Šiaulių. Ji pelnė ir Vanojimosi Gurmanės titulą greičiausiai pirmą kartą pasaulyje organizuotoje vanojimosi rungtyje, o geriausią vanojimosi techniką parodė Vladas Jokubauskas iš Kuršėnų.

Paklaustas, kokia buvo jo sėkmės priežastis, geriausias Lietuvos vanotojas kukliai šypsosi: „Tiesiog dariau tai, kas man patinka, ką jaučiu. Žinoma, kažkiek tai buvo ir sėkmės dalykas.“ Įdomu tai, kad nors iš 12 čempionato dalyvių tik trys buvo moterys, dvi iš jų užėmė prizines vietas. „Greičiausiai gero moterų pasirodymo priežastis buvo tai, kad jos intuityviai gerai jaučia, ko žmogui labiausiai reikia,“ - mano antrosios vietos laimėtoja Audra Staskevičienė.
Žiūrovams buvo paruošta ir papildoma parodomoji-pramoginė programa viešbučio „Romantic“ „Etno SPA-Lietuva“ zonoje, jie turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis originaliomis pirties technikomis, išbandyti įdomias procedūras, pasimėgauti pirties ir masažo malonumais, sužinoti, kuo ypatingos dzūkiškos, suvalkietiškos, žemaitiškos, aukštaitiškos ir net latviškos pirties procedūros.

Balsas.lt 
2012-02-17 23:15:00 


Vanojimo čempionate – dėmesys malonumui

15 minučių. Per tiek laiko pirties meistrai Panevėžyje vakar turėjo pademonstruoti savo sugebėjimus ir žinias Lietuvos vanojimo čempionate.

Į Panevėžio viešbutyje „Romantic” vykusį čempionatą žiūrovų susirinko gerokai daugiau, nei tikėjosi renginio organizatoriai – Lietuviškos pirties akademija.

Prieš kelerius metus šios įstaigos pradėta populiarinti pirties kultūra domisi vis daugiau lietuvių.

Tradicinio vanojimo rungtyje dalyvavo 12 pirtininkų. Iš jų trys buvo moterys. Pirtininkai demonstravo savo sugebėjimus garais įkaitinti, atpalaiduoti ir kaip galima geriau kvapiomis vantomis išvanoti žmogų.

Dalyviai turėjo parodyti, kad vanojimas nėra kūno daužymas vantomis. Procedūra turi būti estetiška, saugi ir maloni.
Komisijos nariai, tarp kurių buvo ir Latvijos atstovas, pripažino, jog geriausi pirtininkai yra šiaulietė 42 metų Ernesta Bajorinienė, 32-ejų Asta Staskevičienė iš Kauno rajono, kaunietis 34 metų Robertas Gruzinskas ir 41-erių kuršėniškis Vladas Jokubauskas.
Absoliutus nugalėtojas paaiškėjo tik vėlai vakare.

Rengia atrankas
* Pirmasis tarptautinis vanojimo čempionatas Lietuvoje vyko 2008 metais.
* Antrasis toks čempionatas įvyko Suomijoje. Trečiasis – vėl Lietuvoje.
* Tuomet buvo nuspręsta prieš tarptautinius čempionatus surengti atrankinius klasikinio vanojimo čempionatus atskirose šalyse.

Virginija PETRAUSKIENĖ
LR korespondentė
2012-02-17 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“