Uždaryti
Radailių pirtis

Radailių pirtis

Sodų g. 25, Radailiai
tel.: 8 699 11426
Elektroninis paštas
http://www.radailiu.pirtis.lt

Trumpai apie

Erdvi pirtis netoli Klaipėdos. Gamta, miškelis, tvenkinys, geras privažiavimas, privatumas. Viskas ko reikia pirties vakarui organizuoti.

Poilsio zona

Erdvi terasa prie pirties įėjimo, o taip pat poilsio kambarys viduje su židiniu.

Kaina

Išplanavimas

Visos patalpos išdėstytos kompaktiškai ir patogiai - pirmame aukšte. Garinės kūrenimas iš poilsio salytės - pakura šalia židinio. Persirengimo zona - prieš įėjimą į garinę, dušas iškart už garinės. Poilsio kambario langai į tvenkinį.

Garinės išvaizda

Garinė didesnė nei vidutinė ir joje ne tik telpa apie 10 žmonių (sėdint dviem aukštais), bet ir yra pakankamai vietos apsisukti.

Patogumas kaitintis

2 žmonės gali patogiai gulėti ant L formos viršutinio  plauto. Ant apatinio patogu sėdėti tiems, kam viršuje par karšta.

Krosnis

Metalinė, savo darbo, ankmenys suomiški lavos. Krosnis pastatyta saugiai kampe, atitverta. Naudotis saugu. Kadangi garinė didelė - per karšta nebūna.

Pirties garas

Pirties garą užtirina gerai pakūrenta nuolatinio veikimo pirties krosnis. Pradžioje - sausas, o į pabaigą - drėgnesnis ir minkštesnis.

Galimybė nusiprausti

Praustis čia galima duše, kuris įrengtas tvarkingai (plytelės, užuolaida) ir pačioje pirtyje, kai procedūrų pabaigoje pirtis jau pravėsta ir galima puikiai prastis kaimišku stiliumi iš dubens. Kiekvienas gali pasirinkti savo mėgiamą būdą.

Vandens telkinys

Iškart šalia pirties - dailus tvenkinys, tiltelis. Žiemą būtinas atributas - eketė.

Persirengimas

Perirengti patogu specialiai atitvertoje drabužinėje iškart šalia garinės. Privatumas išlaikytas.

Tualetas

Viduje, šalia pirties už durų. Klozetas, tvarkingas.

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

Kaip rasti

7 km nuo Kretingalės. Nuo Klaipėdos apie 20 min. važiavimo. Sodų gatvė - pažymėta kaip akligatvis, o pirtis nuo įvažiavimo į gatvę yra už 400 metrų - sukti dešinėn į miškelį.

Mikroklimato grafikas 2018-03-03

Matavimas atliktas Sveikos pirties ABC seminaro praktinės dalies metu ir gerai iliustruoja pirties galimybes. Kurenta buvo saikingai, vengiant aktyvaus krosnies kaitimo procedūros viduryje (ne visi dalyviai gerai toleravo karštį). Užėjimų tikslas iš eilės: 1) sušilimas, 2)prakaitavimo skatinimas, 3) savęs vanojimas - ir eketė, 4) pakartotas savęs vanojimas, 5) kūno prausimas. Per 2 val. 20 min. pradinė 74°C temperatūra nukrito iki 56°C, kas yra labai gerai - nes maudymosi pabaigoje nebekaršta.

  Pirmas užėjimas

Tvid = 74.2 ℃ Dvid = 17.8 % Trukmė 8:45. Matome, kad temperatūra visiškai nekito, o garas buvo nuosaikus - vos vos pasiekė 45°C rasos tašką.

  Antras grupinis vanojimasis

Tvid = 71 ℃ Dvid = 28.5 % 12:40 ilgio grupinis išsivanojimas - jau antras iš eilės. Rasos taškas pasieikė 51°C, o tai jau reiškia labai intensyvų garo režimą. Pusė dalyvių nulipo nuo viršutinio plauto žemyn. Įdomu, kad temperatūra per šį užėjimą nukrito nuo 75 iki 67°C. Tai įdomi situacija, kai subjektyviai jaučiamas karštis didėja temperatūrai mažėjant. Vanojimosi metu garas buvo pilamas 3 kartus - tai matosi grafike.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.