Uždaryti
Sodyba prie Klykio

Sodyba prie Klykio

Inkartų kaimas, Utenos raj.
tel.: 8 685 20367, 8 653 29534
Elektroninis paštas
http://www.sodybaprieklykio.lt

Trumpai apie

Nakvynė

Poilsio zona

Kaina

Architektūra

Išplanavimas

Garinės išvaizda

Patogumas kaitintis

Krosnis

Pirties garas

Galimybė nusiprausti

Vandens telkinys

Persirengimas

Tualetas

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

Kaip rasti

Mikroklimato grafikas 2018-07-28

Pirties klimatas matuotas 2018 07 26 d. vedant proginę gimtadienio pirtį 9 suaugusių žmonių grupei. Viso buvo 7 „darbo sesijos“: pirmas užėjimas, prakaitavimo skatinimas 1 grupei, prakaitavimo skatinimas 2 grupei, paskui 2 sesijos po 2 žmones - vanojimai (praktiškai be pertraukos) - 4 žmonės ir vėl 2 užėjimai be pertraukos dar 4 žmonėms. Tada pabaigai - vanojimas 9-am „neporiniam“ žmogui ir paskutinis prausyklinis užėjimas 6 žmonėms. Viso testo metu krosnelėje buvo palaikoma nestipri ugnis, kad neatvėstų akmenys. Po kiekvieno užėjimo būdavo pilnai kelioms minutėms atidaromas didelis (apie 70x80 cm) langas. MIkroklimatas buvo matuojamas palei sieną, šalia lango, priešingoje pusėje nuo krosnies ir durų - maždaug 60 cm aukštyje virš antrojo plauto - maždaug sėdinčio žmogaus galvos aukštyje visos procedūros metu. Tarp kitko - nors garinės langas didelis, tačiau matome, kad net pilnas jo atidarymas mažina garo stiprumą ne staiga, bet palaipsniui - dėl oro cirkuliacijos.

  Tipiškas nestiprus vanojimas Klykio pirties garinėje -8 min.

Tvid = 60.1 ℃ Dvid = 42.3 % Grupinės pirties pagrindinė procedūra - dviems vienu metu ant plauto gulintiems žmonėms 2 pirtininkai vienu metu vanojo nugarinę kūno pusę. Vanojimas truko lygiai 8 min. Garas atsklisdavo greitai, ir trumpam jausdavosi gana stipriai, tad buvo paduodamas mažomis porcijomis, palaikant jo juntamą bet pastovų kiekį. Matosi, kad garas buvo pilamas 3 kartus. Pirmus kartus - dvigubas kaušiukas, trečią kartą - vieną kartą bet šiek tiek daugiau. Vanojimo metu rasos taško temperatūra kito nuo 41° iki 49°C. Oro temperatūra buvo pastovi - lygiai 60°C, o santykinė drėgmė kito nuo 38 iki 60%. Pats „karščiausias“ momentas užfiksuotas 5:30 min nuo vanojimo pradžios - santykinė oro drėgmė siekė 62%, rasos taškas 50,5°C. Nuo šio momento pirties „karštumas“ vien tik krito.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.