Uždaryti
Pilaitės malūno pirtis

Pilaitės malūno pirtis

Piliakalnio g. 10, Senoji Pilaitė, Vilnius
tel.: 869938562
Elektroninis paštas
http://www.duonoskelias.lt

Trumpai apie

Vilniuje, netoli Pilaitės, netikėtai atrasite ramybės oazę: medžiais apaugusį slėnį, švarią upelę Sudervėlę, dvaro tvenkinius. Įsižiūrėję atidžiau netruksite pastebėti restauruotus vandens ir vėjo malūnus, duonos gimimo ekspoziciją po atviru dangumi ir puikią kaimišką pirtį. Ji – kiek atokiau nuo kitų pastatų, didžiulių medžių pavėsyje, tad čia pakanka gaivos ir tvankiausią vasaros dieną. Šiltuoju sezonu pirties prieigose arba vėjo malūno pobūvių salėje gali susirinkti keliasdešimt žmonių, šaltuoju sezonu pirties salėje – 12 žmonių.

Pageidaujančiuosius apžiūrėti lauko ekspoziciją ir buvusį dvarą maloniai palydės ir intriguojančią istoriją papasakos šeimininkai. Klientų patogumui – automobilių stovėjimo aikštelė.


Nakvynė

Antrajame pirties namelio aukšte – dvivietis nakvynės kambarys. Reikalui esant 10 asmenų gali nakvoti vėjo malūne, kuris yra vos už 200 metrų.

Poilsio zona

Kūrenant pirtį, gerai apšildomas pagrindinis priepirtis, tad čia galima jaukiai pabendrauti prie stalo. Beje, interjerą puošia senoviniai rakandai, tad vyresniems lankytojams atmosfera galbūt primins tėviškę, o jaunimui bus patraukli egzotika. Vasarą terasa su dviem stalais po klevu ir visa "Duonoe kelio" muziejaus erdvė jūsų.

Maitinimas

Yra tiekiamas partnerių pagamintas maistas nuo banketo iki paprastų sumuštinių. Lankytojų patogumui yra šašlykinė, į kainą įeina malkos jai kūrenti. 

Kaina

Pirties kaina vienam vakarui :VII - IV - 100 Eur.
  V - VI - 130 Eur. 

Architektūra


Išplanavimas


Garinės išvaizda

Išėjus iš garinės patenkama į prausimuisi skirtą patalpą, kurioje įrengtas dušas, karštas vanduo tiekiamas iš elektrinio šildytuvo.
Pagrindinis pirties priepirtis gerai apšildomas kūrenant pirtį – jame jauku pasėdėti aplink stalą senovinėje atmosferoje.
Garinė - rąstų, jauki, su prislopintu apšvietimu. Yra gana didelė ventiliacijos anga, atsiverianti tiesiai į lauką. Garinės sienas puošia senoviniai medinai rykai.


Patogumas kaitintis

Pirtyje patogu sėdėti, tačiau vanoti pritaikyta tik 4 asmenims. Plautai gana aukšti, išplatinti.

Krosnis

Suomiška periodinio kūrenimo krosnis "AITO" ugnis per akmenis. Šamotinių plytų šulinys, užkrautas akmenimis, kurie laiko šilumą ilgai. Pirtis būna iškūrenta, išvalyta ir jos daugiau kūrenti nereikia. Kūrenama malkomis iš priepirčio. Pirtyje yra didelė ventiliacijos anga, atsiverianti tiesiai į lauką. 
Malkų visada būna atnešta. Galima pasikūrenti priepirtį. 

Pirties garas

Švelnus, savaime nusileidžiantis. Pilant daug vandens galima sudaryti turkiškos pirties įspūdį. Laikant atidaryta ir nepilant vandens, jaučiamasi kaip saunoje, sausa šiluma.

Galimybė nusiprausti

Už garinės – patalpa nusiprausti, dušas. Karštas vanduo tiekiamas iš elektrinio šildytuvo.

Vandens telkinys

Šalia yra tvenkinys, kuriame žiemą ,,ruoniams" paruošta didelė eketė, vasarą galima paplaukioti šaltiniuotame tvenkiny, šalia pirties teka seklus Sudervėlės upelis, vaikų Rojus.

Persirengimas

Persirengiama 2 aukšte. Poilsio kambaryje yra senovinė liaudiška spinta viršutiniams rūbams.

Tualetas

Tualetas 2 aukšte.

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

Kaip rasti

www.duonoskelias.lt

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Pirties užsakymas

Paaiškinimai.
Spalvos: uždaryta laisva rezervuota užimta.
Jei norite rezervuoti paspauskite datą.

Uždaryti

Pirties rezervacija

  • Rezervuojama datai: