Uždaryti
Medynė

Medynė

Bijūnų 31, Stanaičiai
tel.: +37068699326
Elektroninis paštas
http://medyne.lt/

Trumpai apie

„Medynė“ – senąsias Lietuviškos pirties tradicijas puoselėjanti pirtis. Pirtininkams Liudai ir Arvydui pirties subtilybės pažįstamos nuo vaikystės, todėl jie savo rankomis, dedant rąstą ant rąsto, sėjant gėlę, sodinant medelį kūrė ir tebekuria jaukią erdvę pirties dvasiai ir tikriems pirties mėgėjams. Jauki, žolynais kvepianti sodybos aplinka vilioja basomis pereiti rasota žole, priglausti kūną prie žemės, veidą prie kvapnaus žiedo, parymoti prie spragsinčio laužo, įšilus švelniame gare atsigaivinti tvenkinio vandeniu, o spustelėjus šaltukui – panerti eketėn ar pasivolioti puriame sniege.

Pirties šeimininkų – Arvydo Medinio ir Liudos Medinės – kredo – sveikata per pirtį! Pirtyje tiesiog nurimsta protas, ištirpsta dienos, savaitės rūpesčiai. Pranyksta laiko pojūtis, ir gal dėl to pirtyje retai pamatysi kabantį laikrodį. Pirtininkai sako – kiek laiko buvai pirtyje, tiek pailgės gyvenimas.

Sveikatinimosi, geros nuotaikos, atsipalaidavimo tikslais ,,Medynėje“ galimos visos pirties procedūros. Tradiciškai atliekamas pirmo garo ritualas, unikali ,,Kvapų simfonija“, leidžianti žmogui maksimaliai užsimiršti ir atsipalaiduoti, kvapni druskų inhaliacinė procedūra, vanojimas (vanojimasis) įvairių rūšių vantomis, kūno šveitimas druskomis, maltais kaštonais ir kt., o priepirtyje yra galimybė pasimėgauti kūno masažu.

Pirtyje taip pat vyksta teminiai vakarai su įdomiais žmonėmis, veikia „Medynės“ pirčiulių klubas.

Kiekvienas, pabuvojęs ,,Medynėje“, patirs šeimininkų dėmesį, pažinimo ir dalinimosi džiaugsmą.

Poilsio zona

ddramiai pailsėsite erdviame, žolynais ir vantomis kvepiančiame priepirtyje, pasimėgausite kvapnia žolelių arbata, paklausysite atpalaiduojančios muzikos, pabendrausite prie plazdančios žvakių šviesos.

Ieškantys gilesnių potyrių gali pagulėti tiesiog lauke ant žolės ir pajausti žemės alsavimą, pasigėrėti beribe, žvaigždėmis nusėta dangaus gelme ir panirti į tylą, pavakaroti prie spragsinčio laužo…

Yra galimybė pernakvoti antrajame pirtelės aukšte (turėkite savo miegmaišį) ar pasistatytoje palapinėje.

Kaina


Architektūra

Pirtis įrengta panaudojant kuo daugiau medžio konstrukcijų ir kitų natūralių medžiagų suteikiančių šilumos ir jaukumo pojūtį.  O dūminė pirtis ,,Apuoko gūžta" įrengta maksimaliai priartinant prie senovinėms dūminėms pirtims būdingo stiliaus - apsamanojusiu stogu, jaukiu priepirčiu ir jaukiu apšvietimu.

Išplanavimas

Išplanavimas gana logiškas - garinė, dušas, tualetas prie pat išėjimo iš pirties, o poilsio zoną skiria trumpas koridorius, todėl į į ją drėgmės patenka minimaliai. Abi pirtys yra šalia tvenkinio, taigi vos už kelių žingsnių galima apsipilti gaiviu vandeniu ar tiesiog į jį pasinerti.

Garinės išvaizda

Mūsų garinėje įrengti platūs, patogūs vieno aukšto plautai, ant kurių galima komfortiškai sėdėti ištiestomis kojomis. Vienu metu ant jų galima vanoti du žmones. Plautų aukštis parinktas optimalus, o žemesnis pirtininkas gali pasinaudoti pakoju. Čia yra karšto, šalto vandens čiaupai, o ir kubilas su šaltu vandeniu.

Krosnis

Pirtyje įrengta periodinio kūrenimo krosnis, kurioje ugnis eina tiesiogiai per akmenis. Ji iškūrenama per 3-4 valandas, o šiluma ir švelniu garu galima lepintis visą vakarą. Optimali temperatūra garinėje palaikoma apie 50 – 60º C. Tokia krosnis ir gera ventiliacija leidžia pirtininkui lengvai kontroliuoti šilumos ir garo kiekį garinėje, o svečiai, kūną glostant švelniam garui, gali mėgautis nuostabiu lengvumo pojūčiu.

Dūminėje pirtyje įrengta atviro tipo, ugnis per akmenis, krosnis. Ant jos sumontuotas dangtis kuris leidžia efektyviau įkaitinti akmenis ir lanksčiai reguliuoti mikroklimatą garinėje.

Pirties garas

Pirčių krosnių konstrukcija leidžia išgauti garą kuris atitiktų kiekvieno lankytojo poreius.

Galimybė nusiprausti

Dušas įrengtas prie pat garinės. Čia galite apsiprausti jums malonios temperatūros vandeniu, o vengiantys tvenkinio gali atsigaivinti po plačia šalto vandens srove.

Vandens telkinys

Šalia pirties yra 5 arų ploto tvenkinys, įrengtas tiltelis patogiam nulipimui.

Persirengimas

Persirengti galima poilsio patalpoje arba antrame pirties aukšte kur galima tvarkingai pakabinti rūbus bei pasidėti atsineštus daiktus.

Tualetas

Tualetas pastato vidyje.

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

Kaip rasti

Mus surasite jaukiame gamtos prieglobstyje , dar tebesikuriančioje sodyboje tarp dviejų miškelių, 12 km. nuo Kauno centro. Atvykstant į GPS įrangą rekomenduojame įvesti koordinates.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.