Uždaryti
Kvapnioji pirtis

Kvapnioji pirtis

Kretinga, Šventosios g. 7
tel.: 860692783
Elektroninis paštas
http://kvapnioji.pirtis.lt

Trumpai apie

Vienos patalpos (tik garinės) nedidelė rąstinė pirtis. Garinės matmenys apie 2,7-2,8 m. Pirtis skirta nedidelei kompanija - iki 3 žmonių.

Architektūra

Pastatyta pagal Rimo Kavaliausko Lietuviškos tradicinės pirties projektą. Pirties sienos iš 15 cm storio frezuotų pušies rastų. Tradicinės žemos lauko durys (aukštis apie 1 metrą). Lauke prie įėjimo durų yra nedidele terasa (~4 kv. m.).

Garinės išvaizda

Įėjus į garinę krosnis yra kairėje pusėje, apatinis gultas dešinėje pusėje. Centre yra viršutinis gultas, kuris yra aukščiau lauko durų. Lubos yra trapecinės formos. Lubų apdaila iš viršaus į apačią sudaryta iš 3,5 cm storio pušų grindinių lentų ir 3 cm storio ąžuolinių lentų.

Patogumas kaitintis

Viršutinis gultas yra 2,7-1,1 m dydžio. Laisvai gali atsigulti 2 žmonės, atsigulus sutilpti gali 3 žmonės.

Krosnis

Periodinio kūrenimo dūminė krosnis, kurią pastatė krosnies meistras Rimas Kavaliauskas. Tačiau krosnis nėra kūrenama kaip dūminė. Kūrenimo metu ant krosnies viršaus uždedamas metalinis dangtis su lanksčiu dūmtraukiu, per kurį dūmai išeina į lauką. Baigus kūrenimą dangtis ir lankstus dūmtraukis yra nuimami. Vidutinis kūrenimo laikas apie 2,5-3 valandos. Akmenų kaitros užtenka 4 valandoms pirties procedūroms, įskaitant 4 intensyvius vanojimus.

Pirties garas

Pagal subjektyvius pojūčius garas yra švelnus ir maloniai drėgnas.

Vandens telkinys

Šalia pirties yra ovalo formos dvivietis kubilas, kitaip vadinamas Ofuro vonia. Yra galimybė jį naudoti šalto vandens vonioms arba pasisėdėjimui šiltame vandenyje.

Aplinka

Pirtis randasi Kretingos miesto teritorijoje. Aplink pirtį pasodintos rožės.

Vanojimo sąlygos

Vanojimas vykdomas palipus ant suolo. Suolo aukštis buvo parinktas atsižvelgiant į viršutinio gulto aukštį ir pritaikytas pagal pirties šeimininko ūgį (195 cm). Po suolu pakišus papildomus medinius paaukštinimus galima  pagerinti vanojimo sąlygas ir mažesnio ūgio žmonėms.

Šveitimo sąlygos

Garinėje galima atlikti bet kokias kūno šveitimo procedūras.

Ventiliacija

Šviežio oro pritekėjimą užtikrina nedideli du viršutiniai langeliai ir lauko durys.

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.