Uždaryti
Draugų pirtis

Draugų pirtis

Draugų g. 2 Šiulių kaimas, Zapyškio sen. Kauno raj.
tel.: 868758380
Elektroninis paštas
http://draugu.pirtis.lt

Trumpai apie

Kauno rajone, Zapyškio sen., netoli Braziūkų, 2019 m. pabaigoje atsidariusi erdvi ir jauki pirtis, tinkama ir didesnėms pirties mėgėjų grupėms. Tai ramybės ir sveikatingumo oazė. Prie pirties nuostabus tvenkinys, kuriame tyvuliuoja iš septynių šaltinių nuolat pasipildantis vanduo. Sodybą supa miškai, todėl gryno oro gurkšnis tikrai garantuojamas.

Pirtis suplanuota kaip gurmaniška ir tinkama tradicinėms prausyklinės pirties procedūroms, tačiau jos valdymas patikimas tik profesionaliems pirtininkams, tad jei norite šią pirtį aplankyti, patariame susirasti Jums patinkantį pirtinką (pirtinikę).

Poilsio zona

Pirtyje yra dvi erdvios poilsio zonos. Viena daugeliui įprasta su dideliu stalu ir minivirtuvėle. Greta jos - nedidelė salytė, kuri gali būti transformuojama pagal jūsų poreikius: galima pastatyti gultus ar masažo stalą, tinka įvairiems renginiams, seminarams, meditacijoms ir pan. 

Kaina

Pirties kaina vakarui 100€, bet ji nuomojama tik su pirtininku (-e). Todėl galbūt patogiau būtų skambinti pirtininkui, kad sutartumėte laiką ir pirties lankymo scenarijų.

Pirtininkų - meistrų, gerai žinančių šią pirtį kontaktai: Birutė Masiliauskienė, Rimas Kavaliauskas. Jie tikrai patars kai geriau organizuoti pirties lankymą.

Išplanavimas

Pirtį sudaro trys pagrindinės zonos:

  • garinė, greta kurios yra ir dušas bei tualetas,
  • erdvus priepirtis su stalu ir minivirtuvėle,
  • poilsio kambarys, į kurį galima patekti iš priepirčio arba iš lauko. 

Garinės išvaizda

Erdvi, aukštesnė už vidutinę kvadratinė garinė su stiklinėmis normalaus aukščio (200 cm) durimis. su itin plačiais plautais tinka ir didesnėms, 10-12 žmonių grupėms. Plautai vieno lygmens, išdėstyti L raidės forma. Šaltas/karštas vanduo atvestas iš išorės - yra dušo tipo maišytuvas su prikabinta 3 m plastikine žarna iš kurios reikia prisileisti kibirus ir toliau praustis „kaimiškai“. Vieną garinės kampą užima gana didelė krosnis.

Garinės ventiliacija veikia nuolatinio traukimo principu - ištraukimas yra palei grindis į kaminą. Esant didelei grupei tenka papildomai naudoti langelį, kuris lengvai pasiekiamas užsilipus ant stalo pavidalo plauto.

Garinė maloniai ir gerai apšviesta.

Patogumas kaitintis

Plautai yra populiaraus „stalo“ dizaino, kai žmonės sugula ar susėda ištiesę kojas. Viso telpa apie 8 klientai. Vis dėl to kaitntis patogiausia keturiese - šešiese, tada galima gulėti, kojas iškėlus į viršų ir atrėmus  sieną. Garas ateina pamažu, nes lubos akštesnės nei įprasta ir be pirtinko vantų garo gali pritrūkti.

Krosnis

Garinę šildo plytinė periodinio kūrenimo krosnis. Paprastai garinės temperatūra neviršija 60°C, karščio pojūtį duoda ant akmenų pilamas garas. Krosnies valdymą verčiau patikėti patyrusiam pirtininkui, nes pilant daug garo garinėje gali būti per tvanku.

Pirties garas

Pirties garas turėtų ypač patikti vertinantiems švelnų, nuosaikų mikroklimatą. Tinkama ir mėgstantiems smagiai pasivanoti. Garo pylimui reikalingi įgūdžiai, nes daug pilant iš karto atsidaro durys, nes garinė panakamai sandari.

Užpiltas garas „laikosi“ patikimai, nes garinė labai gerai užsandarinta.

Galimybė nusiprausti

Nusiprausti galima ir pačioje garinėje, kurioje yra šiltas bei šaltas vanduo. Greta garinės - patogus atskiras dušas. Kontrastinių procedūrų mėgėjams - greta pirties iškastas švarus tvenkinukas.

Vandens telkinys

Visai greta pirties - švarus, požeminių šaltinių maitinamas tvenkinys smėlėtu dugnu. 

Persirengimas

Atskiro persirengimo kambario nėra - persirengiama bendrame poilsio kambaryje. Vyrai ir moterys gali naudotis skirtingais kambariais.

Tualetas

Tvarkingas ir patogus tualetas pirties viduje.

Aplinka

Pirties aplinka ekologiška - aplink daug kilometrų plyti miško masyvas. Sodyba įkurta neseniai, tad pirties artumoje dar nespėjo išaugti medžiai ir krūmai, tad ją supa pievelė.

Vanojimo sąlygos

Vanoti patogu, yra apatinis suoliukas vantoms pasidėti.

Šveitimo sąlygos

Šveitimo ir namų SPA procedūras galima atlikti garinėje ant tų pačių plautų, kur žmonės guli, kaitinasi ir yra vanojami.

Ventiliacija

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

Kaip rasti

Paprasčiausia rasti - naudojantis Google žemėlapiu, kurį čia ir matote, arba paieškoje įvedus „Draugų pirtis“

Mikroklimato grafikas 2020-01-15

Matavimai atlikti 2020-01-15 LPA pirties vertinimo metu. Dalyvavo pirties šeimininkas, LPA vadovas Rimas Kavaliauskas, LPA studijų direktorė Birutė Masiliauskienė, profesionalus pirtininkas Giedrius Gervys bei 3 studentai. Pagrindinis matavimo grafikas rodo mikroklimato situaciją 70 cm aukščiau viršutinio plauto. Matavimas truko 3 su puse valandos, bet grafike vaizduojame tik paskutines 3 valandas, pirmas 30 min laikydami nepatikimomis dėl to, kad daviklis galėjo nespėti išilti iki garinės temperatūros.

  Garinė laukia lankytojų

Tvid = 47.7 ℃ Dvid = 37.4 % Momentas prieš Giedriaus vanojimą. Garinė stovėjo palikta 10 min. su „gamintojo numatytais nustatymais“. Grafike matome situaciją 70 cm virš gulto aukštyje, o pačio gulto lygyje tuo pat metu buvo oras 41°C, santykinė drėgmė 50%, rasos taškas 28-29°C, abs. oro drėgnumas 27 g/m3.

  Profesionalaus vanojimo fragmentas

Tvid = 50.8 ℃ Dvid = 89.9 % Trečias užėjimas. Vanoja profesionalus pirtininkas Giedrius Gervys. Vanojimas truko 13 min. Grafike atvaizduota situacija nuo 9-os iki 10-os vanojimo minutės imtinai - būtent tas momentas, kai antro guldymo metu buvo pasiektas 2-as pagal eilę vanjimo garo maksimumas. Garas matuotas 70 cm aukščiau gulto, ties gulinčio žmogaus kojomis. Vidutinis abs. oro drėgnumas 78 g/m3. Tuo pat metu matavome ir klimatą gulinčio žmogaus (plauto) aukštyje - oro temperatūra siekė 43°, rasos taškas 38°, o santykinė drėgmė 76%, absoliutus oro drėgnumas 45 g/m3. Nuosaikus, tipiškas lietuviškai pirčiai homoterminis režimas.

  Tarpas tarp užėjimų

Tvid = 45.5 ℃ Dvid = 34.6 % Situacija garinėje po Giedriaus vanojimo. Pritrūkus oro, Giedrius atidarė duris, langelį ir trumpai išvėdino garinę. Paskui langelį uždarė ir pirtis 14 min buvo palikta šilti ir džiūti. Fragmente matome situaciją antroje šios pertraukos dalyje - tokį mikroklimatą stovinio žmogaus galvos aukštyje randa žmonės, užeinantys į garinę kitam užėjimui. Vidutinis abs. oro drėgnumas 24 g/m3.

  Intensyvus pusvalandis. 5-as užjimas.

Tvid = 51.2 ℃ Dvid = 78 % Nuo pirtinimosi pradžios praėjo 2 val. Buvo padaryti jau 4 užėjimai, iš kurių - 2 geri vanojimau. Studentai savarankiškai padarė ilgą 5-ą užėjimą net 30 min ilgio, kurio metu žmonės 2 kartus keitėsi, tačiau pirtis vėdinama nebuvo, o garas pilamas kelis kartus. Pateikiame paskutinių 10-ies minučių iš „intensyvaus pusvalandžio“ vaizdą. Vidutinis abs. oro drėgnumas 70 g/m3.

  Garinės paruošimas Rimo metodu

Tvid = 54.9 ℃ Dvid = 30.9 % Rimo Kavaliausko garinės paruošimas paskutiniam užėjimui. Garinė stovėjo palikta su UŽDARYTU standartiniu oro padavimu „iš priepirčio“, užtat buvo paliktos atidarytos krosnies garo durelės. Ištraukimas veikė kaip įprasta. Grafike išskirtos paskutinės 5 tokio paruošimo minutės. Vidutinis abs. oro drėgnumas 32 g/m3.

  Garo pylimas Rimo metodu

Tvid = 57.1 ℃ Dvid = 65.7 % Paskutinio užėjimo pabaiga, LPA vadovas Rimas Kavaliauskas baigia užėjimą kurio metu garą savaip paruošė garą. Vidutinis abs. oro drėgnumas 78 g/m3.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.