Uždaryti
Arido pirtis

Arido pirtis

Kaštonų g. 1b, Skaidiškės
tel.: 869833580
Elektroninis paštas
http://www.aridopirtis.lt

Trumpai apie

Arido pirtis - tai kukli, bet labai gerai parengta procedūroms lietuviška pirtis, kur jūs galėsite patirti praktiškai visus pirties malonumus. Pirties šeimininkas  - pirtininkas masažuotojas Aridas Pabedinskas yra kvalifikuotas Pirties akademijos pirtininkas, mokantis ir galintis profesionaliai pravesti pirties procedūras.
Priepirtyje patogiai gali įsikurti 8 pirties lankytojai. Garinėje patogu susėsti 6-8 žmonėms. Užsakius pirties procedūras visiems pirties lankytojams pasiūloma gauromečio arbata.

Poilsio zona

Poilsio kambarys skirtas ramiam poilsiui tarp pirties procedūrų. Jame rasite masažo stalą bei patogias kėdes ir nedidelį arbatos stalą. Atskiros pokylių salės nėra nes pirtis skirta sveikatinimo procedūroms. Jaukumo suteikia krosnelė šildanti poilsio zoną. Joje niekada nebus šalta.Kad būtų patogu pasiruošti arbatą, nusiplauti vaisius poilsio zonoje įrengta spintelė su kriaukle.

Kaina

Lankytojams siūlomas procedūrų kompleksas, kurį sudaro šiuo metu tradicinės pirties procedūros. Galima užsakyti tik pirtį.  Pirties nuoma  5 valandoms, be pirtininko paslaugų  - 100 eur. Pirties su pirtininko paslaugomis nuoma - 170 eur. 

Pirtininko paslaugas galite užsakyti ir savo pasirinktoje pirtyje.   
Pirties vakaro organizavimas Jūsų pasirinktoje pirtyje  -  50 eur / val. 

Architektūra

Tai pirtis kurioje, siekiama išsaugoti paprastumą ir funkcionalumą. Kiekviena patalpa maksimaliai atitinka savo paskirtį. Poilsio kambaryje yra šilta ir lengva prieblanda. Esant poreikiui galima klausytis patinkančios muzikos, atsigerti arbatos. Prie pirties pastato yra uždara erdvė, kuri maksimaliai užtikrina privatumą. Žiemą nuogas gali pasivolioti sniege, o vasarą  pasinerti į gaivų baseino vandenį ar pasimėgauti saulės voniomis.

Išplanavimas

Pirtis turi visas pagrindines pirties patalpas: poilsio zoną, prausyklą - patalpą šveitimui, muilo masažui ir t.t. bei garinę , kurioje vienu metu galima vanoti 2 žmones.

Garinės išvaizda

Garinė – nedidelė, maždaug 6-8 žmonėms susėsti ar 4-5 atsigulti. Krosnis – periodinio kūrenimo . Tai tarsi dūminė pirtis, kurioje dūmai pašalinami kamino pagalba. Ventiliacija lengvai reguliuojama plačia stumdoma lenta uždengta ventiliacijos  anga. Tai patogu vanojančiam pirtininkui, greitai galima išvėdinti garinę. Gultai išdėstyti vienam lygyje, pagrindinis gultas platus - 140cm. Gultai pagaminti iš uosio.  Pradinė temperatūra garinėje, gultų lygyje +55/60 C. Tai maloni kūnui šiluma....
Esant poreikiui, vienu metu galima vanoti du žmones. 

Patogumas kaitintis

Arido pirtyje galima patirti daugumą gurmaniškų pirties procedūrų, atliekamu tiek garinėje, tiek šlapiame priepirtyje:
1. kojų vonelės karštame vandenyje su vaistažolių nuovirais ;
2. kūno įtrynimas druska. Druska gali būti su įvairiais priedais, pvz. su medumi, kaštonais, prieskoninėmis žolelėmis ;
3. vanojimas  įvairių rūšių vantomis. Tradicinės vantos: beržo, ąžuolo ir  liepos. Žiemą labai efektyvi kadagio vanta. Vasarą smagu būti išvanotam su uosio, klevo, drebulės, kaštono ir kiečio vantomis. Kol medžiai žali, vantų pasirinkimas neribojamas. Žiemą nuostabų aromatą skleidžia šviežios vantos, kurios užšaldytos šaldiklyje laukia savo laiko....
4. viso kūno šveitimas (pilingas). Tradiciškai ši procedūra atliekama su kavos tirščiais. Kava visada būna šviežia ir užplikyta tik Jums, todėl labai kvapni ir tonizuojanti.....
5. kūno prausimas muilo putomis. Vietoj kempinės naudojama beržinė vanta. Procedūra atliekama kaip atpalaiduojantis masažas.
6. atpalaiduojantis masažas.  
Pagal pageidavimą dar daromos:
* veido kaukės su moliu, šokoladu, gintaro pudra.  
*  viso kūno molio "kaukę" arba įvyniojimus. Naudojamas gasulo molis.
*  kūno tepimas aliejumi, atpalaiduojantis masažas. Procedūra atliekama poilsio zonoje ant masažinio stalo. 

Krosnis

Arido pirtyje stovi Rimo periodinio kūrenimo krosnis. Joje ugnis eina per akmenis, todėl  maksimaliai įkaitinami akmenys. Atvykus į pirtį jums nereikės dirbti kūrikais, krosnis bus iškūrenta ir paruošta pirties malonumams. Akmenų įkrovos karščio užtenka 5 valandoms. Periodinėje krosnyje kaitinami akmenys, o ne oras, todėl garinėje niekada nebūna per karšta. Vanojimas tampa lengvas ir malonus, kūno nekankina svilinantis karštis. Tai tradicinės, lietuviškos pirties, išskirtinės savybės.

Pirties garas

Garinėje vyrauja švelnus, minkštas mikroklimatas. Kūrenant periodinę krosnį garinėje lieka dūmų kvapas, kuris įsigeria į medines sienas ir gultus. Visur panaudota drebulės mediena. Kadangi pirtyje naudojama daug natūralių priemonių, žolių, augalų, jų kvapai taip pat suteikia specifinį, nepakartojamą kvapą.  Paprasta ir funkcionali vėdinimo sistema leidžia greitai pakeisti orą garinėje ir toliau mėgautis pirties malonumais.  

Galimybė nusiprausti

Tai viena iš nedaugelio pirčių, kurioje yra ne tik dušas, bet ir atskira patalpa procedūroms -  prausykla.  Taigi prausykla tuo pačiu yra ir šlapias priepirtis, čia atliekamos kosmetinės procedūros, kūno šveitimas, muilo masažas. Tai leidžia vienu metu dirbti dviems pirtininkams, atliekant procedūras išsaugomas privatumas, netrukdomi kiti pirties svečiai.

Persirengimas

 Persirengti įrengta speciali poilsio kambario zona, kuri atskirta lengvai transformuojama širma. 

Tualetas

Pasiekiamas tiesiai iš poilsio kambario.

Renginių archyvas

Urte 2011-12-27 11:20:55
Arido pirtis yra pati geriausia, kokiose tik esu buvusi!!! Visu pirma jaukumas, gera atmosfera. Pati pirtis yra puikiai paruosta ne tik kaitinimuisi, bet ir vanojimui. Vantos parinktos tik is specialiai vanojimui skirtu medziu. Proceduros su druska, kava, turkisko muilo putomis atgaivina ir atjaunina be jokiu abejoniu!!! O tarp visko puiki arbata, atgaiva sielai. Ir svarbiausia, kad pirties seimininkas, Aridas, nuostabus zmogus, su puikiu humoro jausmu, atsidavimu ir yra labai geras zmogus!!! Buvau pas ji keleta kartu, visada po pirties iseidavau kaip naujai gimusi, atsigavusi ir geros nuotaikos!:) Labai aciu, Aridai! Tikrai rekomenduoju pas ji apsilankyti, nepasigailesite!!! SUPER!

Ausra 2011-01-17 22:44:18
Geriau buti ir negali.... aciu

Kristina 2010-12-20 10:42:49
Puiki pirtis ir dar puikesnis šeimininkas :) Pirtis ne pramogoms, o dušei ir sveikatai :)

Rasa Eimontaite 2010-11-16 14:42:01
Vasaros metu prie pirties stovi baseinas:)

Rasa Eimontaite 2010-11-05 09:52:55
daug esu aplankiusiu pirciu, bet va i Arido pirti visad norisi sugryzti. Puiki aplinka, geras garas bei nuostabus pirtininko darbas.&lt;br /&gt;<br>Aciu Aridui uz dar labaiu pamegta pirti, gerai uzkaitinta garine, uz proceduras bei nnuostabiai atpalaiduojancius masazus.&lt;br /&gt;<br>iki pasimatymo siandien garineje.2010.11.05

Saulius Tučkus 2010-11-02 15:23:19
Ši pirtis išsiskiria iš kitų tuo,kad ji yra gyva- ji turi savo tikrąjį šeimininką - pirtininką. Atėjai į tokią pirtį ir tau ramu, nes apie viską pagalvota... kažkur girdėta frazė :)

Dalia Zinkevičienė 2010-10-12 16:33:32
Nuostabi pirtis ir aplinka.

Vilma Bočiulytė 2010-10-12 16:17:37
Tiesiog puiki pirtis ir pirtininkas!

Nikolajus Surgutskis 2010-10-11 19:42:50
Nedidelė, bet labai jauki ir puikiai įrengta pirtis, viskas apgalvota. Poilsio zonoje yra masažinis stalas, šildomos grindys. Vasarą prie pirties pastatomas baseinas. Ačiū p. Aridui už puikų poilsį

Atsiliepimus gali rašyti tik registruoti pirtis.lt lankytojai.

Kaip rasti

Pirtis yra Skaidiškių kaime, vos 13 km nuo Vilniaus centro, patogiausiai pasiekiama važiuojant Minsko pl. Nuo pagrindinio, asfaltuoto kelio vos 200m.
Į pirtį galima atvykti ir visuomeniniu transportu. Nuo stoties važiuojant autobusu Nr.16, išlipti sustojime "Stankutiškės". Iki pirties eiti vos 7 minutes. Kelionė autobusu užtruks 20-25 minutes.

Mikroklimato grafikas 2016-02-28

Matavimas atliktas 2016-02-28 Baigiamojo pirtininkų egzamino metu. Šeimininkas pirtį iškūreno sąžiningai, nes ji turėjo atlaikyti ilgą procedūrą. Rimo Kavaliausko stayta krosnis šį išbandymą atlaikė. Grafiko fragmentai su paaiškinimais matomi žemiau.

  Ketvirtas užėjimas. Ilgas vanojimas.

Tvid = 73.1 ℃ Dvid = 22.5 % Ketvirtas užėjimas pilnai iškūrentoje pirtyje. 1 val. 47 min. nuo pradžios. Temperatūra nuo pradžios beveik nepakitusi, garas piltas 7 kartus kas 2 minutes po pilną kaušelį. 21 minutę pirtyje lengvai išėjo palaikyti intensyvų garą su 44°C rasos taško temperatūros vidurkiu. Tai atitinka eveik idealią vanojimo situaciją, kai norime turėti šiek tiek didesnę, nei minimaliai reikalinga temperatūrą.

  Paskutinis užėjimas nuo pėrimosi pradžios praėjo 5 val.

Tvid = 63 ℃ Dvid = 37.1 % Paskutinis 18 min ir 30 sek trukmės užėjimas praėjus net 5 (!) val nuo pirtinimosi pradžios. Garas piltas keturis kartus didesnėmis porcijomis kas vidutiniškai 3 min. Matome, kad po 5 val pirtis lengvai išlaikė 65°C temperatūrą ir užpylus garo tuojau pat perėjo prie intensyviam vanojimui tinkamo 45-50°C rasos taško temperatūros režimo.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

Užduokite klausimą

Prisijunkite ir klauskite pirties žinovų ir pirtininkų.

Pirties užsakymas

Paaiškinimai.
Spalvos: uždaryta laisva rezervuota užimta.
Jei norite rezervuoti paspauskite datą.

Uždaryti

Pirties rezervacija

  • Rezervuojama datai: